Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hantuchová začala v Austrálii úspešne

V úvodný hrací deň prvého grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne zasiahli do bojov dve slovenské tenistky. Nasadená sedemnástka Daniela Hantuchová si za 116 minút poradila s Japonkou Saori Obatovou 3:6, 6:3, 6:0 a kvalifikantka Jarmila Gajdošová podľahla Nemke Martine Müllerovej 6:1, 2:6, 3:6.

16.01.2006 07:44
Daniela Hantuchová Foto:
Daniela Hantuchová odvracia loptičku v súboji s Japonkou Saori Obatovou. Slovenská tenistka v 1. kole Australian Open 2006 zdolala svoju súperku v troch setoch.
debata

Hantuchová bude v druhom kole čeliť Akgul Amanmuradovej z Uzbekistanu.

Hantuchovej nevyšiel vstup do zápasu, keď v prvom sete urobila až 22 nevynútených chýb a z prvého servisu mala menej ako 50 percent víťazných loptičiek. Obatová získala dejstvo za 41 minút 6:3, ale to bolo z jej strany všetko. Popradská rodáčka sa v druhom sete dostala do rytmu a aj keď stratila dva servisy, po troch brejkoch a 44 minútach si vynútila tretí rozhodujúci set. V ňom si Slovenka už nenechala zobrať vietor z plachiet a nadelila súperke nepopulárneho „kanára“.

Gajdošová na kurte číslo 14 začala súboj s Nemkou Martinou Mülerovou dobre, v úvodnom 19-minútovom sete jej dovolila uhrať iba gem a nič nenasvedčovalo tomu, že nakoniec odíde so sklonenou hlavou. Müllerová ale potom začala riskovať, čo jej pomohlo k zisku druhého dejstva v pomere 6:2. V treťom sete, ktorý bol najvyrovnanejší, síce mladá Slovenka prelomila podanie súperky, ale nevyužila tri svoje servisy a z postupu sa radovala Nemka.