Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Chára dvakrát prekonal Haláka, skórovali aj Svatoš s Demitrom

Kapitán zámorského hokejového tímu Boston Bruins Zdeno Chára má za sebou ôsmy gvojgólový zápas v kariére. Odniesol si to brankár Montrealu Jaroslav Halák, ktorého mužstvo prehralo na ľade medveďov 1:3. Skórovať sa podarilo aj Marekovi Svatošovi a Pavlovi Demitrovi, ich mužstvá prehrali, bod za asistenciu si pripísali Miroslav Šatan a Ľubomír Višňovský.

14.01.2009 08:04
Chára Thomas Foto: ,
Zdeno Chára v objatí s brankárom Bostonu Timom Thomasom.
debata

Boston narazil na tím, ktorý ho vlani po sedemzápasovej sérii vyradil z play off. Domáci sa nechceli nechať vyprovokovať atmosférou. Z tohto predsavzatia napokon zišlo, no s dobrými dôsledkami. Kapitán Chára dvoma presilovkovými gólmi v prostrednej tretine vydláždil cestu k plnému počtu bodov.

„Tento zápas určite mal atmosféru play off. Som rád, že fanúšikovia stáli za nami. Tentoraz bolo fajn byť v Bostone,“ povedal tréner Bruins Claude Julien.

Boston vedie Východnú konferenciu so ziskom 68 bodov, s 11-bodovým náskokom pred Washingtonom a 12-bodovým pred NY Rangers a Montrealom. Ten nenadviazal na sériu štyroch víťazných zápasoch v rade, v ktorých strelil päť alebo viac gólov. Rangers majú za sebou dobrú noc, v mestskom derby vyhrali na ľade Islanders 2:1.

Ďalší slovenskí strelci dôvod na radosť nemali. Colorado prehralo na ľade Columbusu 3:4. Po prvej tretine viedlo 1:0, o tento gól sa postaral Marek Svatoš.

Columbus zabral v poslednej tretine, keď lavínam nasúkal tri góly a pripísal si tretiu výhru v rade. „Je to veľké víťazstvo,“ skonštatoval Kristian Huselius, autor gólu a dvoch asistencií. V bráne hostí stál Andrew Raycroft, ktorý vo svojich posledných siedmich dueloch vychytal pre tím víťazstvo. Tentoraz odišiel so zvesenou lapačkou.

Demitra čelil pred zápasom s New Jersey hrozbe, že sa pre slabé výkony z poslednej doby postaví do štvrtého útoku. Napokon sa tak nestalo, zaradil sa k Matsovi Sundinovi. Možno to bolo práve rozhodnutie trénera Alaina Vigneaulta najprv Demitru postrašiť a potom mu dať šancu, každopádne Demitra tentoraz nesklamal a aj keď Vancouver prehral 3:5, svoju vlastnú pozíciu si posilnil.

„Všetci sa musíme zlepšiť, mňa nevynímajúc, a byť pripravení na začiatku zápasu. Ak budeme od prvej sekundy hrať ako v druhej a tretej tretine, máme dobrú šancu na víťazstvo,“ povedal švédsky veterán Sundin. Demitra dorazil do bránky jeho strelu, čím si Sundin pripísal v tejto sezóne druhý kanadský bod za asistenciu.

Sumáre zápasov NHL:

BOSTON – MONTREAL 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 29. CHÁRA (Kobasew, Ward), 39. CHÁRA (Wideman, Krejčí), 59. Krejčí (Ryder, Wheeler) – 24. A. Kosticyn (S. Kosticyn, Markov).
Strely na bránku: 29:35. Brankári: Thomas – HALÁK. Vylúčení: 6:5, z toho Chipchura – Stuart na päť minút, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 17.565 divákov
Hviezdy zápasu: Thomas, CHÁRA, Kobasew

NEW YORK ISLANDERS – NEW YORK RANGERS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. Campoli (Guerin, Park) – 33. Drury (Gomez), 35. Dawes (Callahan).
Strely na bránku: 34:29. Brankári: Danis, MacDonald – Lundqvist. Vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16.234 divákov
Hviezdy zápasu: Dawes, Lundqvist, Drury

PHILADELPHIA – PITTSBURGH 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Góly: 8. Knuble (Gagne, Timonen), 49. Lupul (Hartnell, Carter) – 17. Kennedy (Talbot, Bissonnette), 22. Malkin (Crosby), 33. J. Staal (ŠATAN, Letang), 40. Cooke (Crosby, Orpik).
Strely na bránku: 29:26. Brankári: Biron – Fleury. Vylúčení: 7:4, z toho Cote, Asham – Godard, Bissonnette na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 19.872 divákov
Hviezdy zápasu: J. Staal, Crosby, Letang

WASHINGTON – EDMONTON 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Fleischmann (Green, Nylander), 57. Green (Siomin) – 13. MacIntyre (Grebeškov, Brule), 15. Cole (Souray, VIŠŇOVSKÝ), 23. Brule (Brodziak), 44. Cole (Brodziak, Potulny), 60. Cole (Gilbert).
Strely na bránku: 36:23. Brankári: Theodore – Roloson. Vylúčení: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 17.948 divákov
Hviezdy zápasu: Roloson, Cole, Brule

COLUMBUS – COLORADO 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Góly: 39. Voráček (Huselius, Umberger), 47. Umberger (Russell, Huselius), 49. Huselius (Malhotra, Boll), 50. Peca (Modin, MacDonald) – 18. SVATOŠ (Stewart, Hensick), 49. Stewart (Arnason, Clark), 51. Smyth (Clark).
Strely na bránku: 27:26. Brankári: Mason – Raycroft. Vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 15.343 divákov
Hviezdy zápasu: Huselius, Umberger, Peca

OTTAWA – CAROLINA 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Heatley (Spezza), 12. McAmmond, 40. Vermette (Neil, Heatley), 49. Fisher (Alfredsson, Kuba), 56. Phillips (Kelly, Vermette) – 29. Corvo (Pitkanen, Williams).
Strely na bránku: 40:24. Brankári: Elliott – Ward. Vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 18.512 divákov
Hviezdy zápasu: Vermette, Phillips, Elliott

TORONTO – NASHVILLE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 46. Bonk (Sullivan, Erat), 54. Legwand (Erat, Weber).
Strely na bránku: 17:23. Brankári: Toskala – Rinne. Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 19.223 divákov
Hviezdy zápasu: Rinne, Weber, Sullivan

MINNESOTA – PHOENIX 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Góly: 1. Bergeron (Miettinen, Židlický), 6. Nolan (Brunette, Burns), 26. Brunette (Nolan, M. Koivu), 41. M. Koivu (Miettinen), 54. Clutterbuck (Johnson, Židlický), 57. Sheppard (Veilleux, Clutterbuck) – 29. Lindström (Reinprecht, Doan), 41. Jokinen (Hale), 47. Reinprecht (Doan).
Strely na bránku: 34:24. Brankári: Bäckström – Bryzgalov. Vylúčení: 3:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18.568 divákov
Hviezdy zápasu: Clutterbuck, M. Koivu, Nolan

CALGARY – St. LOUIS 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 18. Cammalleri (Phaneuf, Kiprusoff), 57. Moss (Lombardi, Giordano), 18. Cammalleri (Pardy, Lomabrdi) – 17. Hinote.
Strely na bránku: 34:28. Brankári: Kiprusoff – Mason. Vylúčení: 8:10, z toho Roy, Pardy, Nyström – Jansen, Crombeen, Hinote na päť minút, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 19.289 divákov
Hviezdy zápasu: Cammalleri, Hinote, Moss

VANCOUVER – NEW JERSEY 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Góly: 32. Burrows (Kesler, Mitchell), 53. DEMITRA (Sundin, O'Brien), 58. Bernier (Kesler) – 2. Rolston (Clarkson, Madden), 4. Parise (Zajac, Langenbrunner), 12. Gionta (Zubrus, Eliáš), 45. Zajac (Langenbrunner, Oduya), 60. Zubrus (Eliáš).
Strely na bránku: 29:28. Brankári: Sanford, LaBarbera – Clemmensen. Vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18.630 divákov
Hviezdy zápasu: Zajac, Parise, DEMITRA

SAN JOSE – TAMPA BAY 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Góly: 3. Setoguchi (Thornton, Murray), 15. Thornton (Marleau, Blake), 31. Thornton (Setoguchi, Marleau), 38. Michálek (Cheechoo, Vlasic), 40. Clowe (Pavelski, Michálek), 41. Pavelski (Michálek, Murray), 43. Plíhal (Staubitz, Siomenov) – 28. Stamkos (Recchi, Arťukin).
Strely na bránku: 42:25. Brankári: Nabokov – Ramo. Vylúčení: 5:11, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Thornton, Michálek, Murray