Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Chára naštartoval veľký obrat Bostonu

V zápase hokejistov Pittsburghu s Bostonom sa domáci ujali v prostrednej tretine dvojgólového vedenia a udržali si ho až do 57. minúty. Kapitán Bruins Zdeno Chára vtedy gólom naštartoval svoj tím k veľkému obratu. Hostia prekonali Fleuryho trikrát a štvrtý gól pridali do prázdnej bránky. Vo zvyšných zápasoch NHL sa predstavili aj slovenskí brankári a so striedavým úspechom.

11.01.2011 07:37 , aktualizované: 07:59
Boston Chára Foto: ,
Zdeno Chára (vľavo) so spoluhráčmi.
debata

Nie je to tak dávno, čo Boston naštval Pittsburgh na jeho ľade, a to podobným spôsobom. V novembrovom zápase prehrával 2:4 a otočil na 7:4 – takisto v priebehu poslednej tretiny. Tučniaci nastúpili na svoj tretí zápas bez zraneného kapitána Sidneyho Crosbyho a opäť nevyhrali.

Pittsburgh – Boston

„Je najlepším hráčom v lige a jasné, že ho chceme späť. Ale on nie je dôvodom, prečo sme premárnili dvojgólové vedenie,“ povedal obranca a strelca druhého gólu Pens Kris Letang.

Bostonu stačilo na vyrovnanie dvanásť sekúnd. Najprv sa počas presilovej hry presadil Chára tradičnou príklepovou strelou, vyrovnanie zariadil Marchand po prihrávke Bergerona. Skóre definitívne otočil 50 sekúnd pred koncom Mark Recchi, ktorý strelil 200. presilovkový gól v kariére.

Colorado s Petrom Budajom v bránke malo výborný nástup do stretnutia s Detroitom, z ktorého ťažilo až do konca. Malo však čo robiť, aby napokon tesný náskok zostal na svetelnej tabuli.

Jimmy Howard momentálne patrí k najlepším gólmanom v NHL, ale hráči Colorada sa postarali o to, že šiel striedať po necelých pätnástich minútach. Vtedy dostal štvrtý gól a na jeho miesto sa postavil MacDonald. A práve tá jedna strela z hokejky Jonesa, ktorú v druhej tretine nechytil, priniesla domácemu tímu víťazstvo.

„Mali sme nejaké príležitosti a využili sme ich. Vtedy to ide veľmi dobre,“ skonštatoval Matt Duchene, strelec dvoch gólov. Pre Colorado bola najhoršia posledná desaťminútovka zápasu. Holmström využil presilovku a znížil na 4:5, Budaj sa však viac nenechal prekonať a svoj tím úspešne držal až do konca. Celkovo pochytal 26 striel.

Ďalší dvaja Slováci v akcii odišli z ľadu so zvesenými hlavami. Michal Handzuš z Los Angeles po prehre 2:3 s Torontom a brankár Jaroslav Halák (St. Louis) po prehre 3:4 s Phoenixom. V oboch prípadoch sa tešili hosťujúce tímy. Handzuš si aspoň vylepšil osobnú štatistiku, keď strelil svoj šiesty gól v sezóne.

Sumáre zápasov NHL:

PITTSBURGH – BOSTON 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Góly: 32. Rupp (Engelland), 36. Letang (Malkin, Martin) – 57. CHÁRA (Seidenberg, Campbell), 57. Marchand (Bergeron, Campbell), 60. Recchi (Ryder, Seidenberg), 60. Campbell (Wheeler, Bergeron).
Strely na bránku: 25:32. Brankári: Fleury – Rask. Vylúčení: 6:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 18 245 divákov
Hviezdy zápasu: Recchi, Marchand, Letang

ST. LOUIS – PHOENIX 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Góly: 19. Backes (D'Agostini, Steen), 44. D'Agostini (Sobotka), 44. Winchester (McClement, Boyes) – 27. Korpikoski (Jovanovski, Aucoin), 30. Stempniak, 50. Turris (Lepisto, Pyatt), 57. Pyatt (Turris, Korpikoski).
Strely na bránku: 36:33. Brankári: HALÁK – LaBarbera. Vylúčení: 4:4, z toho Janssen – Bissonnette na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 19 150 divákov
Hviezdy zápasu: Turris, D'Agostini, Jovanovski

COLORADO – DETROIT 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)

Góly: 6. Stastny (Hejduk, Porter), 9. Duchene (Fleischmann), 13. Porter (Jones, Yip), 15. Duchene (Fleischmann, Jones), 27. Jones (Duchene) – 7. Mursak (Miller, Abdelkader), 19. Rafalski (Helm), 36. Zetterberg (Holmström, Lidström), 50. Holmström (Zetterberg, Lidström).
Strely na bránku: 26:30. Brankári: BUDAJ – Howard (15. MacDonald). Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 17 535 divákov
Hviezdy zápasu: Duchene, Jones, Zetterberg

LOS ANGELES – TORONTO 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Simmonds (Scuderi, Stoll), 35. HANDZUŠ (Martinez, Smyth) – 23. Boyce (Armstrong, Versteeg), 24. Kessel (Crabb, Bozak), 45. Kulemin (Grabovskij, MacArthur).
Strely na bránku: 32:28. Brankári: Quick – Reimer. Vylúčení: 2:4, z toho Sturm (LA) 5+do konca zápasu, Brent (TOR) na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 17 834 divákov
Hviezdy zápasu: Grabovskij, Simmonds, Kessel