Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Chára pomohol roztrhnúť vrece s gólmi, v troch dueloch ich padlo 30

Tri zápasy hokejovej NHL priniesli tridsať gólov. V Bostone sa dvoma blysol Zdeno Chára, jeho tím vyhral nad Buffalom 7:4, a jeho krajan Pavol Demitra prispel jedným zásahom k víťazstvu Vancouveru nad NY Rangers 6:3. V dueli Washingtonu s Anaheimom (6:4) zaznamenal bod za gólovú prihrávku Milan Jurčina.

20.11.2008 07:31
Zdeno Chára Foto:
Zdeno Chára pri oslave gólu v sieti Buffala.
debata

Bostonu to sype celkom slušne, v posledných ôsmich zápasoch strelil 31 gólov. V dueli s Buffalom spočinul úspech receptu v tom, že od istého momentu medve­de skórovali a súperovi nedovolili odpovedať. Buffalo dostalo päť zásahov v rade a nezmohlo sa na žiadnu odozvu. Prvú tretinu síce vyhralo 4:3, ale potom už len inkasovalo.

Chárov gól na 4:4

Chára sa strelil oba góly v druhej tretine, oba v presilovej hre a oba z takmer totožnej pozície. Svojím druhým gólom poslal Boston do vedenia 6:4.

Spolu s Chárom strelil dvojicu gólov aj Chuck Kobasew. Ich spoluhráč Marc Savard zaznamenal 1+3 a dostal sa na métu 600 kariérnych bo­dov.

Pavol Demitra sa presadil v čase, keď už boli jazdci z New Yorku na kolenách. Prehrávali 1:4 a stálo proti nim príliš silné mužstvo na to, aby mal ich pokus o obrat väčšiu šancu. Slovenský veterán si gólmana Henrika Lundqvista vychutnal v 26. minúte počas presilovej hry, keď ho perfektnou strelou donútil odísť na lavičku Rangers a už sa odtiaľ nevrátiť.

Diváci celkom oprávnene očakávali duel brankárov, teda Lundqvista s Robertom Luongom, no nadpriemerného výkonu sa dočkali len od gólmana Canucks.

V ostatnom zápase žiaril Alexander Ovečkin. Ku gólu pridal tri asistencie, ktorými vymyslel všetky úspešné kombinácie Capitals v prvej tretine. „Dnes sme zdolali výborný tím. Pokúsili sme sa hrať jednoducho, čo bol kľúč k nášmu úspechu. Máme veľa nadaných hokejistov, ktorí len musia toto nadanie využiť,“ povedal Ovečkin.

Ľavý krídelník sa na ľade Anaheimu predstavil počas svojej profiligovej kariéry len raz, v januári 2006, keď gólom v predĺžení zavŕšil hetrik a jeho tím zvíťazil 3:2.

Sumáre zápasov NHL:

BOSTON – BUFFALO 7:4 (3:4, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Kobasew (Krejčí, Wheeler), 6. Krejčí (Hnidy), 14. Savard (Kessel, Hunwick), 23. CHÁRA (Bergeron, Savard), 33. Kobasew (Hunwick, Krejčí), 38. CHÁRA (Bergeron, Savard), 42. Kessel (Lucic, Savard) – 2. Pominville (Vanek, Rivet), 5. Roy (Lydman, Stafford), 5. Vanek (Pominville, Hecht), 13. Vanek (Roy, Pominville).
Strely na bránku: 23:29. Brankári: Fernandez – Lalime, Miller. Vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 15.623 divákov
Hviezdy zápasu: Savard, CHÁRA, Krejčí

NY RANGERS – VANCOUVER 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Góly: 24. Drury (Redden, Lundqvist), 29. Voros (Dawes, Kalinin), 48. Callahan (Näslund, Drury) – 5. Wellwood (Öhlund, Pyatt), 10. Burrows (Hansen), 22. Burrows (Hansen), 23. Johnson (Pyatt, Öhlund), 26. DEMITRA (H. Sedin, Salo), 60. D. Sedin (Öhlund, Kessler).
Strely na bránku: 42:33. Brankári: Lundqvist, Valiquette – Luongo. Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 18.200 divákov
Hviezdy zápasu: Burrows, Wellwood, Hansen

ANAHEIM – WASHINGTON 4:6 (2:3, 0:2, 2:1)

Góly: 8. Ryan (Perry), 17. Getzlaf (Ryan, Perry), 51. Ryan (Marchant, Parros), 53. Selänne (Getzlaf, Perry) – 3. Fleischmann (Green, Ovečkin), 4. Green (Nylander, Ovečkin), 8. Bäckström (Kozlov, Ovečkin), 23. Ovečkin (Clark, Nylander), 38. Bradley (Steckel, Gordon), 51. Steckel (JURČINA, Schultz).
Strely na bránku: 32:33. Brankári: Hiller, Giguere – Theodore. Vylúčení: 11:9, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.
Hviezdy zápasu: Ovečkin, Ryan, Kozlov