sk  |  en
Štvrtok | 18.04.2019, 20:53 | meniny: Valér; zajtra: Jela
 • | Európsky deň za práva pacientov

  Európsky deň za práva pacientov bol vyhlásený na podnet Európskeho parlamentu a Európskeho hospodárskeho sociálneho výboru (EESC). Jeho cieľom je upozorniť na práva a povinnosti pacienta. Ide o príležitosť informovať, diskutovať a prijať záväzky na zlepšenie práv pacientov v Európe. Ľudia by sa mali viac zaujímať o svoj zdravotný stav, viac komunikovať a dožadovať sa svojich práv.

 • | Medzinárodný deň pamiatok a historických sídiel

  Medzinárodná rada pre pamiatky a sídla ICOMOS podnet na sympóziu v 1982, UNESCO vyhlásený v 1983, oslavuje sa od 1984

 • | Medzinárodný deň žonglovania

  Medzinárodný deň žonglovania oslavuje zručnosti talentovaných ľudí, ktorí dokážu žonglovať s viacerými loptami, nožmi, palicami, krúžkami a inými objektmi vo vzduchu bez dotyku zeme. Žonglovanie je forma zábavy a tento deň je určený na jej šírenie a na stretnutia cirkusantov po celom svete.

 • | Svetový deň kultúrneho dedičstva

  Svetový deň kultúrneho dedičstva, alebo tiež Medzinárodný deň pamiatok a sídiel vznikol na podnet Medzinárodnej rady pre pamiatky a sídla (ICOMOS). V roku 1983 ho oficiálne vyhlásilo UNESCO. Tento deň je určený na zvýšenie povedomia o význame ochrany pamiatok a historických sídiel. V dôsledku tejto príležitosti, ktorá je určená predovšetkým verejnosti, sa konajú mnohé podujatia zamerané na propagáciu a prezentáciu historických a kultúrnych hodnôt.

 • | Svetový deň rádioamatérov

  Svetový deň rádioamatérov vyhlásila Medzinárodná únia rádioamatérov (IARU), ktorá bola v tento deň roku 1925 v Paríži založená. Deň je oslavou prínosov rádioamatérov vysielačov.

Charitatívny koncert vo Vrakuni: NEBUĎTE NA VIANOCE SAMI

17.12.2015 | Pozývame vás na Vianočný charitatívny koncert vo Vrakuni, ktorý sa uskutoční 24.12. od 9 do 14h, a partnerom ktorého je aj náš internetový portál www.Osobnosti.sk.

Pozývame vás na Vianočný charitatívny koncert vo Vrakuni, ktorý sa uskutoční 24.12. od 9 do 14h, a partnerom ktorého je aj náš internetový portál www.Osobnosti.sk.

Facebooková stránka podujatia: https://www.facebook.com/events/338634642978360/

Príďte podporiť sociálne slabé rodiny, deti drogovo závislých rodičov, sociálne ohrozených ľudí v medzipriestore či ľudí bez domova. V rámci podujatia budú naše partnerské organizácie organizovať charitatívnu zbierku. Tu je zoznam toho, čo môžete priniesť:

DETSKÝ FOND SLOVENSKEJ REPUBLIKY realizuje programy MIXklub a MIXáčik v Pentagone a venuje sa deťom z rizikových skupín. Čo im môžete priniesť: spoločenské hry pre deti do 6 rokov (edukatívne, interaktívne, karty, pexeso...), farbičky, fixky, papiere (kancelárske, farebné, krepové, výkresové), dresy (naozajstné futbalové)

PRIMA - občianske združenie, ktoré sa venuje práci s ľuďmi užívajúcimi drogy. Čo im môžete priniesť: oblečenie, potraviny, jednorázový riad, hygienické potreby, kancelársky papier

DEPAUL SLOVENSKO - nezisková organizácia, ktorá prevádzkuje v Bratislave nízkoprahové zariadenia, v ktorých sa stará o ľudí bez domova. Čo im môžete priniesť: deky, posteľné plachty a uteráky, mužské spodné prádlo, ponožky

CREO HELP - občianske združenie, ktoré svojím programom Medzipriestor zareagovalo na čoraz viac alarmujúcu situáciu medzi ľuďmi, ktorí často nezmyselne padajú do závislostí na sociálnom systéme. Čo im môžete priniesť: suché základné potraviny, ryža, cestoviny, koreniny, soľ, olej

Účinkujú:
Vidiek, Anita Soul, Robo Opatovský, Tomáš Bezdeda, Peter Káčer, Adela Banášová, Peter Modrovský, Marián Greksa, Muzikál Frida, Muzikál Pokrvní bratia, Ján Babjak, Gizka Oňová a ďalší

Miesto:
Trávnatá plocha pri kruhovom objazde vo Vrakuni pri Malom Dunaji. Dátum: Štedrý deň 24.12. Čas: 9-14h

Partneri projektu:
Detský fond SR (programy Mixklub a Mixáčik), Depaul Slovensko (ubytovňa Mea Culpa), združenie PRIMA a združenie Creo Help (program Medzipriestor).

Finančne prispeli:
Odvoz a lividácia odpadu (OLO) a Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS).

Projekt podporujú aj:
internetový portál Osobnosti.sk a občianske združenie Bratislava INAK.

najčítanejšie aktuality

kontaktujte nás

tip na osobnost