Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cháru za nechutný zákrok poslali z ľadu, Hossov gól nepomohol

Po víťazstve 4:1 nad Bostonom hráči Montrealu v utorok večer príliš neoslavovali. Ich spoluhráč Max Pacioretty, ktorý dostal nebezpečný hit od kapitána hostí Zdena Cháru, ležal v nemocnici. Slovenský bek po zápase vyhlásil, že otrieskať Paciorettyho hlavu o plexisklo na konci striedačky nebolo jeho úmyslom.

09.03.2011 08:03 , aktualizované: 08:22
Montreal Pacioretty Foto: ,
Max Pacioretty z Montrealu leží na ľade po zásahu Zdena Cháru.
debata (4)

„Vedel som, že sme blízko pri striedačke, no, samozrejme, nebolo mojím úmyslom naraziť ho,“ povedal Chára, ktorý musel odkráčať do šatne 16 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Boston v tom čase prehrával už 0:4, skóre upravil v poslednej časti Lucic.

Súboj Cháru s Paciorettym

„V takej situácii sa všetko deje rýchlo a aj keby som to plánoval, nie je mojím štýlom niekomu ublížiť. Vždy hrám tvrdo a do tela,“ pokračoval Chára. Podľa hovorcu Canadiens bol Pacioretty pri prevoze do nemocnice pri vedomí.

Montreal v prvej tretine nakopli dva góly Larsa Ellera, v druhej časti pridal ďalšie dva. „Veci sa dejú rýchlo. Človek na ľade robí rozhodnutia a Chára nanešťastie urobil jedno zlé. Myslím si, že vedel, že sa tam začína plexisklo. Hádam to už neurobí,“ povedal po zápase. Jeho tréner Jacques Martin nevolil tak mierne slová. „Nie je to po prvý raz. Je to horšie a horšie, vedenie ligy sa týmito vecami musí zaoberať.“

Montreal si 5. víťazstvom v rade upevnil šiestu pozíciu v tabuľke Východnej konferencie. Pred Rangers z New Yorku má momentálne sedembodový náskok, navyše aj zápas k dobru.

Chicago svoju sériu nenatiahlo, skončila sa na čísle osem. Postarala sa o to Florida, ktorej stačilo 15 striel na tri góly a víťazstvo 3:2. Druhý gól hostí strelil Marián Hossa. Pre Slováka to bol 19. presný zásah v sezóne.

Florida vs Chicago

Floridu podržal nad vodou vynikajúcim výkonom český brankár Tomáš Vokoun. Pochytal 37 striel, z toho 27 v druhej a tretej tretine, a dočkal sa titulu prvej hviezdy zápasu. „Tvrdo sme bojovali a aj keď to nebolo pekné, dosiahli sme veľké víťazstvo. Je to dobré pre náladu v šatni. Potrebujeme to,“ povedal Vokoun.

„Bolo to pekné víťazstvo. Boli sme pripravení hrať a prvá tretina nám vyšla. Chicago to potom roztočilo, no my sme na svojom štýle nič nezmenili,“ vyh­lásil kouč Floridy Pete DeBoer, ktorý si pripísal na konto stú výhru.

Ďalšia séria sa skončila v Pittsburghu, kde obranca Buffala Andrej Sekera po piatich dueloch, v ktorých nazbieral desať bodov, vyšiel naprázdno. S ním aj celý tím, ktorý podľahol Penguins 1:3.

Pittsburgh ubezpečil svojich fanúšikov, že nie každé strenutie sa musí zmeniť na drámu – posledné štyri totiž zakaždým dotiahol až do predĺženia a v ôsmich z posledných deviatich rozhodol jeden gól. „Všetci sme boli veľmi, veľmi šťastní, že sme strelili tretí gól. Konečne sme sa mohli zhlboka nadýchnuť a trochu si odpočinúť,“ povedal obranca domácich Matt Niskanan. O rozhodujúci zásah sa v 54. minúte postaral Mark Letestu.

O vydarenom stretnutí nemôže hovoriť ani brankár Colorada Peter Budaj. Avalanche prehrali v Minnesote 2:5 a na poslednú postupovú priečku v Západnej konferencii strácajú 17 bodov, pričom majú rovnaký počet zápasov ako ôsme Los Angeles.

Sumáre zápasov NHL:

SAN JOSE – NASHVILLE 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Clowe (Heatley, Demers), 25. Braun (Heatley, Clowe), 64. Marleau (White) – 15. Ward (Erat, Weber), 27. Weber (Legwand, Erat).
Strely na bránku: 33:25. Brankári: Nieami – Rinne. Vylúčení: 4:2, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, divákov, 17 562 divákov
Hviezdy zápasu: Marleau, Clowe, Niemi

NEW JERSEY – OTTAWA 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Eliáš (Rolston, Zubrus) – 25. Condra (Shannon, Greening), 58. Condra (Spezza, Phillips).
Strely na bránku: 32:21. Brankári: Brodeur – Anderson. Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 15 978 divákov
Hviezdy zápasu: Condra, Eliáš, Anderson

NEW YORK ISLANDERS – TORONTO 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 23. Konopka (JURČINA, DiBenedetto), 32. Nielsen (Okposo, MacDonald), 49. Grabner (Comeau, Bailey), 65. Comeau (Martínek, Nielsen) – 23. Aulie (Brent, Brown), 39. Brent (Armstrong), 49. Kuliomin (Grabovskij, Kessel).
Strely na bránku: 40:27. Brankári: Montoya – Reimer. Vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 9217 divákov
Hviezdy zápasu: Comeau, Brent, Grabner

PHILADELPHIA – EDMONTON 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Briere (Carle, Leino), 18. Carter (Briere, Giroux), 28. Carter (Timonen, van Riemsdyk), 60. Betts (Giroux) – 29. Jacques (Šmíd).
Strely na bránku: 27:25. Brankári: Bobrovskij – Dubnyk. Vylúčení: 3:3, z toho Šmíd na päť minút, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19 730 divákov
Hviezdy zápasu: Carter, Briere, Timonen

PITTSBURGH – BUFFALO 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Neal (Engelland, J. Staal), 25. Michálek (Neal, Letestu), 54. Letestu (Michálek) – 3. Niedermayer (Myers).
Strely na bránku: 31:30. Brankári: Fleury – Miller. Vylúčení: 4:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 314 divákov
Hviezdy zápasu: Michálek, Neal, Fleury

MONTREAL – BOSTON 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 9. Ellen (Moer, Mara), 18. Eller (Moen, Kosticyn), 28. Gionta (Gomez, Plekanec), 36. Wisniewski (Cammalleri, Desharnais) – 54. Lucic (Krejčí).
Strely na bránku: 26:31. Brankári: Price – Rask. Vylúčení: 5:6, z toho Boychuk (BOS) na päť minút, White (MON) na 5+10, CHÁRA (BOS) na 5+do konca zápasu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 21 273 divákov
Hviezdy zápasu: Eller, Price, Pacioretty (MON)

FLORIDA – CHICAGO 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Góly: 5. Booth (Repik), 10. Wilson (Bergfors, Samsonov), 20. Reasoner (Booth, Ellerby) – 32. Kane (Campbell, Johnson), 34. HOSSA (Bolland, Bickell).
Strely na bránku: 15:39. Brankári: Vokoun – Crawford (21. Turco). Vylúčení: 3:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 16 132 divákov
Hviezdy zápasu: Vokoun, Booth, Kane

MINNESOTA – COLORADO 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 8. Havlát (Brodziak, Burns), 38. Brunette (Bouchard, Spurgeon), 51. Madden (Cullen, Kobasew), 54. Spurgeon (Havlát, Nyström), 60. Brodziak (Zanon, Bäckström) – 27. Porter (Wilson, Stastny), 37. Stastny (Hejduk, Duchene).
Strely na bránku: 25:30. Brankári: Bäckström – BUDAJ. Vylúčení: 5:5, z toho McLeod (COL) na desať minút, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 18 441 divákov
Hviezdy zápasu: Burns, Havlát, Spurgeon

PHOENIX – VANCOUVER 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 4. Belanger, 11. Doan (Belanger, Schlemko), 40. Korpikoski (Belanger, Rozsíval) – 12. Hamhuis (Samuelsson, D. Sedin), 30. H. Sedin (Kesler, Ehrhoff), 33. Salo (H. Sedin, D. Sedin), 63. Hamhuis (H. Sedin, D. Sedin).
Strely na bránku: 34:39. Brankári: Bryzgalov – Luongo. Vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 12 843 divákov
Hviezdy zápasu: Bryzgalov, Belanger, Hamhuis