Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Cibulková je v Ponte Vedra Beach v 2. kole

Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do turnaja WTA v Ponte Vedra Beach na Floride. Tretia nasadená hráčka si v 1. kole dvojhry poradila s Rumunkou Edinou Gallovitsovou hladko za 67 minút 6:2, 6:2. Súperkou slovenskej jednotky v 2. kole bude víťazka súboja Galiny Voskobojevovej (Kaz.) s ruskou kvalifikantkou Anastasiou Rodionovovou.

07.04.2009 10:28
Dominika Cibulková Foto:
Dominika Cibulková
debata

Devätnásťročná Cibulková (16. v rebríčku WTA) splnila proti o päť rokov staršej Gallovitsovej (73.) rolu favoritky. V celom stretnutí nestratila zverenkyňa trénera Vladimíra Pláteníka ani raz svoje podanie a to súperkino získala dovedna štyrikrát. Slovenka čelila iba jedinému brejkbalu. Na strane Rumunky svieti síce jedno eso, ale tiež aj päť dvojchýb.

V úvodnom dejstve Cibulková súperku brejkla na 3:2 a od tohto okamihu jej už nedovolila žiadny ďalší gem. V druhom sete získala Rumunka prvú hru vo svoj prospech až vtedy, keď znížila na 1:3, a záverečnú druhú pri korigovaní náskoku súperky na 2:4.

Cibulková je z minulého roka finalistkou na tomto turnaji, ktorý sa ešte vlani hral ako Bausch & Lomb Championships v Amelia Island. Vzhľadom na jubilejné 30. výročie vzniku ho presťahovali na severovýchod Floridy. Vlani bola nad sily sympatickej Slovenky vo finále Ruska Maria Šarapovová.