Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cibulková odstúpila v 3. kole pre silné kŕče

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozlúčila s turnajom WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride v 3. kole dvojhry. Na prestížnom podujatí na tvrdom povrchu a s dotáciou 4,5 mil. USD šestnásta nasadená Cibulková odstúpila zo súboja proti devätnástke nasadzovacieho pavúka Španielke Anabel Medinovej-Garriguesovej po triaštvrťhodinovom boji za stavu 6:7 (4), 6:1, 5:5 v treťom sete. Cibulková v inkriminovanom momente podávala, keď sa nedobrovoľne vzdala súperke pre kŕče.

30.03.2009 07:38
Dominika Cibulková Foto:
Dominika Cibulková.
debata

„Počas výmeny som dostala taký silný kŕč do ľavej nohy, že som ďalej nemohla pokračovať. Naštve to, keď odohráte vyše trojhodinový zápas a potom ho musíte súperke prenechať. Na druhej strane Španielka hrala dnes výborne. Škoda však pokazeného tajbrejku v prvom sete. Mala som v ňom 2:1, podávala som, ale spravila dve hlúpe chyby a súperka to potom využila,“ komentovala Dominika Cibulková.

Na dopĺňajúcu otázku, či už počas zápasu cítila fyzické problémy, slovenská fedcupová reprezentantka odpovedala: „Neprišlo to naraz, ale postupne. V treťom sete som to už začala dosť cítiť, robila som, čo som mohla, ale nakoniec som musela skrečovať. V Miami bolo pomerne vlhko a ja som na to nejako veľmi háklivá. Je mi to veľmi ľúto, lebo to bol dobrý zápas, ale takto z neho vôbec nie som nadšená.“

Cibulková sa napriek nešťastnému skreču dostala v tomto roku v Miami najďalej spomedzi slovenského tria v hlavnej súťaži vo dvojhre a z dejiska v Crandon Parku si okrem 80 bodov do rebríčka WTA Tour odnáša aj prémiu 18 740 USD. Najbližšie by sa mala predstaviť na novom podujatí na okruhu WTA v Ponte Vedra Beach, kde sa už bude hrať na antuke. „V Ponte Vedra som pôvodne nemala štartovať, ale dostala som voľnú kartu. Neskôr pôjdem do Charlestonu a potom už príde na rad Fed Cup, ktorý budeme hrať proti Francúzkam tiež na antuke,“ informovala Cibulková.

Vo vyrovnanom a fyzicky náročnom súboji šestnástej s dvadsiatou prvou hráčkou svetového renkingu mala spočiatku o čosi navrch 26-ročná Španielka, ktorá v prvom sete viedla 4:2 a neskôr využila druhý z troch setbalov v tajbrejku na zisk úvodného dejstva /7:4/.

Až päť brejkbalov potrebovala v úvode II. setu slovenská tenistka, aby vzala súperke opäť podanie. Potom sa však zverenkyňa Vladimíra Pláteníka dostala do tempa a od stavu 2:1 a ďalšom potvrdenom brejku už v druhom sete nestratila ani gem. V rozhodujúcom dejstve odskočila Španielka na 3:1. Slovenka zabojovala, otočila na 4:3, no neskôr za stavu 5:5 a črtajúcej sa záverečnej drámy predčasne odstúpila zo súboja. V stretnutí, v ktorom bolo podanie podľa štatistických údajov skôr nevýhodou, si obe súperky utvorili dovedna až 34 možností na brejk. Cibulková zužitkovala 8 z 19, jej súperka 5 z 15.

Devätnásťročná Cibulková pri svojej tretej účasti v lokalite Key Biscayne na Floride vyrovnala postupom do 3. kola svoj najlepší výsledok na tomto turnaji z vlaňajška a bola blízko toho, aby ho aj zveľadila. Osemfinálovou súperkou Medinovej-Garriguesovej bude česká ľaváčka Iveta Benešová, ktorá hladko zdolala Argentínčanku Giselle Dulkovú 6:3, 6:2.

Dvojhra – 3. kolo:
Anabel Medinová-Garriguesová (19-Šp.) – Dominika Cibulková (16-SR) 7:6 (4), 1:6, 5:5 – skreč, Cibulková odstúpila po 3:15 h pre kŕče