Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hantuchová i Cibulková sa s Pekingom rozlúčili

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v piatkovom štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch vonku) s najvyššie nasadenou, Srbkou Jelenou Jankovičovou, za 91 minút 5:7, 1:6.

26.09.2008 10:03 , aktualizované: 15:32
Cibulková, tenis, Tokio Foto:
Dominika Cibulková.
debata

V úvodnom dejstve Hantuchová – oblečená aj do čiernych legín po kolená – nepremenila na príjme v desiatom geme dva setbaly. Odvtedy stratila sedem hier v rade a získala už len jednu. Zo stavu 0:4 v druhej časti sa už nedostala.

Nedávna jednotka a momentálne dvojka dlhodobého svetového rebríčka Jankovičová si v sobotňajšom semifinále zmeria sily s Ruskou Verou Zvonarevovovou (9. v renkingu), proti ktorej má bilanciu zo vzájomných súbojov 3:3 a ťahala za kratší koniec v tom predchádzajúcom v apríli vo štvrťfinále na zelenej antuke v Charlestone. Srbka sa v piatok dostala v štatistike duelov s Hantuchovou (13.) do vedenia 2:1. Revanšovala sa jej za predvlaňajšiu prehru 6:2, 4:6, 4:6 z Tokia.

Dvadsaťpäťročná popradská rodáčka Hantuchová, sedmička „pavúka“, získala v čínskej metropole 70 bodov do rebríčka a šek na 14 600 USD rovnako ako jej krajanka Dominika Cibulková, ktorá medzi najlepšími ôsmimi podľahla Ruske Svetlane Kuznecovovej za 62 minút 2:6, 4:6.

Cibulková (20. v rebríčku WTA Tour) si zahrala deviatykrát vo štvrťfinále na niektorom z turnajov hlavného ženského okruhu, z toho po šiesty raz v tomto roku. Finalistka podujatí v Charlestone a Montreale si z čínskej metropoly odnáša 70 renkingových bodov a prémiu
14 600 USD. Súperkou svetovej sedmičky Kuznecovovej v semifinále bude víťazka súboja Jie Ženg (Čína) – Ana Ivanovičová (2-Srb.).
Cibulková nenašla recept na víťazku US Open spred štyroch rokov Kuznecovovú ani do tretice. Vlani s ňou prehrala v 3. kole Roland Garros v Paríži a v tomto roku na podujatí kategórie Tier I. v kalifornskom Indian Wells.

V prvom sete režírovala vývoj ruská hráčka. Slovenka sa v ňom nedostala ani k jedinému brejkbalu. Od stavu 1:1 získala Kuznecovová šnúrou troch víťazných gemov rozhodujúci náskok – 4:1. Skúsená Ruska po druhý raz slovenskú súperku brejkla v ôsmom geme, ktorý znamenal aj zisk úvodného dejstva – 6:2.

V druhom sete mala hneď v úvode slovenská hráčka dve možnosti vziať súperke servis, ale Kuznecovová si pomohla esom a podanie udržala. Vzápätí čelila brejkbalu Cibulková, ale aj ona kritický moment zvládla. Za stavu 2:3 však z Piešťan pochádzajúca Slovenka opäť neodolala tlaku súperky a po tretí raz stratila servis. Vzápätí Cibulková zabojovala a rebrejkom znížila na 3:4. Pri svojom podaní však zlyhala, prehrala ho bez zisku fiftínu a rodáčka z Petrohradu Kuznecovová zrazu podávala na víťazstvo. Ani Ruska situáciu nezvládla a Slovenka po treťom využitom brejkbale ešte stihla znížiť na 4:5. Opäť sa jej však nepodarilo potvrdiť brejk pri svojom podaní. Kuznecovová za stavu 40:30 z jej pohľadu využila hneď prvý mečbal a postúpila do semifinále.