Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hantuchová nestačila v New Havene na Cornetovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour v americkom New Havene (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf II) vo štvrťfinále dvojhry. Nasadená dvojka nestačila vo štvrtkovom vyrovnanom súboji v troch setoch na mladú Francúzku, sedmičku turnajového ´pavúka´ Alizé Cornetovú a podľahla jej za 137 minút 6:3, 4:6, 4:6.

21.08.2008 22:38
Daniela Hantuchová Foto:
Daniela Hantuchová a jej krásne, dlhé vlasy.
debata

Dvadsaťpäťročná Slovenka v treťom vzájomnom dueli vôbec po prvý raz podľahla 18-ročnej Francúzke.

V prvom sete obe hráčky často strácali svoje podania. Po viacerých brejkoch a rebrejkoch si Hantuchová za stavu 5:3 servis podržala a získala set 6:3. V druhom dejstve Slovenka nezachytila úvod a musela dobiehať manko 0:2. Podarilo sa jej vyrovnať na 4:4, ale za stavu 4:5 neuspela pri svojom podaní a Cornetová po brejku vyrovnala na 1:1 na sety.

Aj v rozhodujúcom dejstve Hantuchová pustila súperku do náskoku jedného brejku. Opäť sa jej podarilo vyrovnať na 4:4, no rovnako ako v II.sete znova nezvládla záver pri svojom podaní. Cornetová premenila za stavu 5:4 a 40:0 pri servise Hantuchovej druhý mečbal. Slovenku čaká v New Havene ešte štvrťfinálové pokračovanie vo štvorhre po boku Lindsay Davenportovej.