Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hantuchová postúpila až po tuhom boji

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis presented by Schick v americkom New Havene (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf II). Nasadená dvojka a svetová dvanástka si v osemfinálovom 2. kole poradila s Bieloruskou Oľgou Govorcovovou v dramatickom trojsetovom súboji 3:6, 6:2, 7:6 (4).

21.08.2008 09:06
Daniela Hantuchová Foto:
Radosť Daniely Hantuchovej
debata

Stretnutie trvalo 150 minút a Hantuchová v ňom zachránila tri mečbaly pri svojom podaní v dvanástej hre tretieho setu a tiež 12 zo 16 brejkbalov súperky, ktorej patrí v singlovom rebríčku WTA Tour 48. pozícia. Dvadsaťpäťročná Slovenka napriek trápeniu so servisom oplatila o 5 rokov mladšej Bieloruske hladkú prehru spred mesiaca z Los Angeles /2:6, 4:6/. Bilanciu s ňou si vylepšila na 3:1. „Stále nemôžem uveriť, že to mám víťazne za sebou. Ľudia v hľadisku mi veľmi pomohli, veľmi sa teším z tohto postupu do štvrťfinále,“ komentovala Hantuchová.

Popradská rodáčka piaty raz v tomto roku postúpila do štvrťfinále na turnaji okruhu WTA Tour, resp. Grand Slamu. K januárovému prieniku do semifinále na Australian Open z Melbourne neskôr pridala ešte štvrťfinálové účasti na halových podujatiach v Paríži a Antverpách, ako aj vonku na ´harde´v Indian Wells. A to ešte v prvom polroku niekoľko mesiacov pauzovala pre únavovú zlomeninu pätnej kosti.

Súperkou slovenskej jednotky v súboji o postup do semifinále bude siedma nasadená Alizé Cornetová. S 18-ročnou ambicióznou Francúzkou (18. vo WTA Tour) sa dosiaľ dvakrát stretla na Australian Open v Melbourne a v oboch prípadoch odchádzala z kurtu ako víťazka.