Kontakt  Inzercia

24hod.sk    Šport

23. januára 2008

Hantuchová suverénne do semifinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa po prvý raz v kariére prebojovala do semifinále na niektorom z grandslamových turnajov.

Zdieľať
MELBOURNE 23. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa po prvý raz v kariére prebojovala do semifinále na niektorom z grandslamových turnajov. V treťom štvrťfinále ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) zdolala suverénnym spôsobom Poľku Agnieszku Radwanskú za 87 minút 6:2, 6:2 a vo svojom štvrtom grandslamovom štvrťfinále, druhom po piatich rokoch v Melbourne, sa jej konečne podarilo dostať medzi štyri najlepšie hráčky. Mladej Poľke (18) odplatila 24-ročná rodáčka z Popradu lanskú prehru z turnaja v Zürichu /3:6, 3:6/, čo bol doteraz ich jediný vzájomný zápas. Hantuchová sa v boji o postup do finále stretne s víťazkou duelu Venus Williamsová (8-USA) - Ana Ivanovičová (4-Srb.). Slovensko-poľské štvrťfinále malo v Aréne Roda Lavera až príliš jednoznačný priebeh a skončilo sa hladkým triumfom favorizovanej a skúsenejšej Hantuchovej. Turnajová deviatka mala v súboji s dvadsaťdeviatkou žrebu od začiatku až do konca navrch, bola koncentrovaná a v dôležitých chvíľach zahrala bez problémov víťazné údery (celková bilancia 27:17). V koncovke druhého setu Slovenka síce za stavu 5:1 prehrala svoj servis, ale nepovolila v tempe. Vzápätí vzala súperke po šiesty raz podanie a zaslúžene sa tešila z jej pohľadu z historického postupu. Dvojhra žien - štvrťfinále: Daniela Hantuchová (9-SR) - Agnieszka Radwanská (29-Poľ.) 6:2, 6:2 SITA