Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cibulková dala US Open slovenské ´zbohom´

Slovenská tenistka Dominika Cibulková spolu Francúzkou Virginie Razzanovou skončili svoje účinkovanie na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 20,657 mil.USD, tvrdý povrch DecoTurf II) vo štvrťfinále štvorhry. Nenasadený slovensko-francúzsko pár v utorkovom súboji podľahol štvrtej nasadenej slovinsko-japonskej dvojici Katarina Srebotniková -Ai Sugijamová za 111 minút 1:6, 6:4, 3:6.

03.09.2008 08:35
Dominika Cibulková Foto:
Nasadenie Dominiky Cibulkovej.
debata

Súperkami víťazného dua v súboji o postup do finále bude desiaty nasadený americko-austrálsky tandem Lisa Raymondová – Samantha Stosurová.

Cibulková si napriek prehre v New Yorku výrazne zlepšila grandslamové maximum (predtým trikrát neprekročila prah 1. kola) vo štvorhre a z areálu USTA Billie Jean King National Tennis Center si odnáša polovicu z prémie za postup do štvrťfinále, teda 25 000 USD. Druhá najlepšia slovenská singlistka Cibulková štvorhry prakticky vôbec nehráva a v deblovom rebríčku WTA Tour jej patrí 340. pozícia. Jej partnerka Razzanová je v poradí štvorhry dokonca až na 874. mieste. Cibulková bola vôbec poslednou slovenskou zástupkyňou v súťažiach dospelých na US Open 2008.

Štvorhra žien – štvrťfinále:
Katarina Srebotniková, Ai Sugijamová (4-Slovin./Jap.) – Dominika Cibulková, Virginia Razzanová (SR/Fr.) 6:1, 4:6, 6:3

Cibulková s Razzanovou v prvom dejstve na Grandstande ani raz nevyhrali svoj servis a jediný bod získali brejkom na 1:3. Po hladkej strate setu 1:6 sa však slovensko-francúzsky pár dostal do deja zápasu. Brejkom na 3:2 a vzápätí potvrdeným servisom na 4:2 začal vyrábať drámu. Za stavu 5:3 a 30:30 boli 19-ročná Slovenka a o 6 rokov staršia Francúzka dve loptičky od víťazstva v druhom sete, ale ich súperky ešte znížili na 4:5. Setbal za stavu 5:4 však už využili a vyrovnali stav na 1:1.

V rozhodujúcom sete sa predsa len presadili favoritky zo Slovinska a Japonska. Brejkom v piatom geme ušli Cibulkovej s Razzanovou na 4:2 a vzápätí to potvrdili pri svojom podaní na 5:2. Ich súperky ešte znížili na 3:5, ale Srebotniková a Sugijamová už najbližšie svoje podanie využili na víťazstvo a postup do semifinále.