Dzurinda, Csáky a Šťastný kritizovali vládu, tlieskalo im 300 ľudí

Na opozičnú demonštráciu proti zrušeniu Špeciálneho súdu prišlo v Bratislave takmer 300 ľudí. Okrem iných na nej vystúpili lídri opozičných strán Mikuláš Dzurinda (SDKÚ), Pál Csáky (SMK), podpredseda kresťanských demokratov Daniel Lipšic, či bývalý hokejista a dnes europoslanec Peter Šťastný.

27.05.2009 19:17 , aktualizované: 20:49
Mikuláš Dzurinda Foto:
Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda počas zhromaždenia občanov za spravodlivosť na Slovensku. Dôvodom zhromaždení je najmä potreba zachovania Špeciálneho súdu, kandidatúra Štefan Harabina na post predsedu Najvyššieho súdu SR, ale aj obrovské mrhanie peniazmi daňových poplatníkov v rôznych pochybných tendroch.
debata

Všetci podrobili zrušenie Špeciálneho súdu kritike, Dzurinda si tiež „kopol“ do vlády, Csáky do SNS a Šťastný do Širokého.

Podľa expremiéra súčasná vláda je arogantná. „Znepokojuje nás, že morálkou dnešnej vlády sa stal nielen populizmus, plytvanie verejnými zdrojmi, ale aj hulvátstvo a tolerancia voči zločinu,“ povedal Dzurinda.

Zástupcov politických strán tiež znepokojila kandidatúra súčasného ministra spravodlivosti  Štefana Harabina na post šéfa Najvyššieho súdu. Ten je bez predsedu už viac ako sedem mesiacov, Harabin pred týždňom potvrdil, že na post bude kandidovať. „Nedovoľme, aby Mečiar a Harabin ovládli justíciu,“ vyhlásila poslankyňa za SDKÚ Lucia Žitňanská. 

„Nikto na Slovensku nemôže stáť nad zákonom. Ani bohatý, ani vplyvný. Práve preto bol zriadený Špeciálny súd, ktorý chráni slušných ľudí,“ pokračoval Lipšic.

Šťastný si okrem kritiky vládnych strán zobral na mušku aj šéfa slovenského hokeja Juraja Širokého. „Oni vám išli predať štadión za štyri miliardy korún. Ten istý štadión si v Rige postavili za miliardu. Nedovoľme, aby sna Slovensku všelijakí mečiarovci, slotovci, širokí a kadejakí gangstri rozhodovali o našej budúcnosti. Preberme sa, nedovoľme si to,“ povedal na záver.

debata chyba