Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Gáborík naštartoval Minnesotu

Štyria slovenskí hokejisti bodovali v nočných zápasoch NHL. Minnesota vyhrala duel s Nashville aj vďaka gólu Mariána Gáboríka, prihrávku naň si pripísal Pavol Demitra. Jozef Stümpel prispel gólom k triumfu Floridy v Montreale a Marián Hossa mal asistenciu pri výhre Atlanty nad Tampou Bay.

19.12.2007 07:11
debata

Minnesota prehrávala po dvoch tretinách doma s Nashville 0:2, ale v tretej časti bolo všetko inak. Ofenzívu divochov naštartoval slovenský kanonier Marián Gáborík, ktorý tak bodoval už v piatom zápase za sebou. Po 41 sekundách tretej tretiny dorazil svojim trinástym gólom v sezóne za chrbát gólmana Dana Ellisa strelu Pavla Demitru a o šesť minút neskôr Eric Belanger vyrovnal. Víťazný gól domácich zaznenamenal 68 sekúnd pred záverečnou sirénou Brian Rolston.

„Chlapci mi dali pekný darček,“ tešil sa po zápase tréner Minnesoty Jacques Lemaire, ktorý ako štrnásty v histórii odkoučoval svoj 1000. zápas v NHL. V nich si pripísal 475 víťazstiev, z toho 275 na striedačke Wild. Domáci potvrdili skvelú formu, keď vyhrali tretí duel v sérii a osem z posledných jedenástich stretnutí. Naopak, hráči Nashville sa trápia a bola to už ich štvrtá prehra v poradí.

Vynikajúci zápas odohral v Montreale center Floridy Jozef Stümpel. Na ľade strávil viac ako 23 minút, bol najvyťaženejsím útočníkov panterov a na výhre svojho tímu 3:2 sa podieľal jedným gólom. V prečíslení dvoch na jedného otváral skóre duelu po perfektnej prihrávke Fína Olliho Jokinena. „Urobil to skvele a strieľal som už prakticky do prázdnej bránky,“ opísal Stümpel svoj piaty presný zásah v sezóne.

Montreal sa v domácom Bell Centre mimoriadne trápi, keď pred vlastnými divákmi prehral osem z posledných deviatich duelov! Tentoraz mu nepomohli ani dva góly obrancu Andreja Markova, ktorými len skorigoval prehru Canadiens. To zrejme nezvládol kapitán Montrealu Saku Koivu, pretože po záverečnej siréne nepekne atakoval Stümpela a vyslúžil si trest na 5+10 minút. „Iba som sa ho snažil pridržať pri mantineli, spadol som a on ma potom zozadu krosčekoval do hlavy,“ vysvetľoval slovenský útočník. Koivu sa pred novinármi bránil tvrdením, že ani nevie, za čo dostal vyšší trest…

Atlanta rozdelila rusko-slovenskú légiu a Iľjom Kovalčukom a Mariánom Hossom a oplatilo sa. Thrashers po perfektnom úvode zdolali doma Tampu Bay 6:2 a prerušili nepríjemnú štvorzápasovú sériu prehier. „Kľúčom k úspechu bol náš skvelý štart do zápasu,“ pochvaľoval si kouč a generálny manažér Atlanty Don Waddell, ktorý po posledných výsledkoch poprehadzoval zostavu. Kovalčuk nastupoval s Toddom Whiteom a Markom Recchim, Marián Hossa hral po boku Slavu Kozlova.

„Hrali sme výborný zápas. Tri góly v prvej tretine ich položili na kolená,“ netajil nadšenie ruský ostrostrelec Kovalčuk, ktorý dal už svoj 27. gól v sezóne. Slovenský útočník Marián Hossa sa pripísal aistenciu pri treťom zásahu domácich, keď jeho strelu dorážal do bránky Viačeslav Kozlov. Pre Tampu to bola už tretia prehra za sebou a piata z posledných šiestich duelov. Atlante pomohol 32 zásahmi výrazne gólman Kari Lehtonen, ktorý vynechal 16 zápasov pre zranenie.

Sumáre nočných stretnutí:

BOSTON – OTTAWA  2:3  (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 13. Spezza (Heatley, Robitaille), 15. Kobasew (Metropolit), 31. Richardson (Vermette, Kelly), 49. Spezza (Alfredsson, Corvo), 59. Lucic (Wideman, Schaefer)
Strely na bránku: 28:27. Brankári: Auld – Gerber Vylúčení: 2:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 14 874 divákov.
Hviezdy zápasu: Spezza, Lucic, Phillips

NY RANGERS – PITTSBURGH 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Gomez (Straka, Jágr), 31. Straka (Staal, Rozsíval), 34. Gomez (Drury, Rozsíval), 52. Drury (Rozsíval, Shanahan)
Strely na bránku: 31:18. Brankári: Lundqvist – Sabourin Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0  18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Lundqvist, Gomez, Drury

PHILADELPHIA – PHOENIX 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 13. Hartnell (Umberger), 28. Richards, 38. Yandle (Kapanen, Tjärnqvist), 40. Sjöström (Doan), 47. Mueller (Michálek, Reinprecht)
Strely na bránku: 28:42. Brankári: Biron – Bryzgalov Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1 19 211 divákov.
Hviezdy zápasu: Mueller, Bryzgalov, Richards

CAROLINA – TORONTO 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 18. Devereaux (Kaberle, Kilger), 39. T. Kaberle, 59.Stillman (Kaberle F., Williams), 60. Whitney (Cole, Stillman), 65. Staal (Cole, Williams)
Strely na bránku:  38:36. Brankári: Grahame – Toskala Vylúčení: 5:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 17 045 divákov.
Hviezdy zápasu: Walker, Stillman, Whitney

ATLANTA- TAMPA BAY  6:2 (0:3, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Exelby (Holík, McCarthy), 16. Recchi (Kovaľčuk, Lehtonen), 18. Kozlov (HOSSA M., Perrin), 26. Thorburn (McCarthy, Boulton), 35. Ward, 50. Kovaľčuk, 53. Prospal (Ranger, Richards), 56. Dupuis (Perrin)
Strely na bránku: 24:34. Brankári: Lehtonen – Holmqvist (21. Denis) Vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1 14 060 divákov.
Hviezdy zápasu: McCarthy, Lehtonen, Kovaľčuk

COLUMBUS – CALGARY 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 4. Aucoin (Huselius, Phaneuf), 24. Tanguay (Eriksson, Conroy), 27. Glencross (Russell, Klesla), 29. Iginla (Huselius, Lombardi)
Strely na bránku: 37:23. Brankári: Leclaire – Kiprusoff Vylúčení: 10:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0  13 181 divákov.
Hviezdy zápasu: Iginla, Huselius, Kiprusoff

MONTRÉAL – FLORIDA 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly: 15. STÜMPEL (Jokinen), 39. McLean, 48. Weiss (Campbell), 49. Markov (Chipchura, Komisarek), 60. Markov (Koivu)
Strely na bránku: 25:30. Brankári: Price – Vokoun,  Vylúčení: 5:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 21 273 divákov.
Hviezdy zápasu: Jokinen, Weiss, Markov

MINNESOTA – NASHVILLE  3:2  (0:1, 0:1, 3:0 )

Góly: 9. Arnott (Suter), 22. Dumont (Erat, Arnott), 41. GÁBORÍK (DEMITRA, Bouchard), 47. Belanger ( Bouchard, Burns), 59. Rolston (Belanger, Burns)
Strely na bránku: ** 31:32. Brankári: Harding – Ellis Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 18 568 divákov.
**Hviezdy zápasu:
Burns, GÁBORÍK, Arnott

EDMONTON – DALLAS 1:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Halpern (Modano, Ott), 39. Penner (Gilbert, Stoll), rozhodujúci nájazd premenil Zubov
Strely na bránku: 34:36. Brankári: Roloson – Turco Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 16 839 divákov.
Hviezdy zápasu: Turco, Roloson, Zubov

VANCOUVER  – NEW JERSEY 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Miller (Sedin H.), 22. Kesler, 23. Linden (Ritchie), 29. Näslund (Sedin D., Sedin H.), 48. Näslund (Sedin D., Sedin H.)
Strely na bránku:  24:32. Brankári: Luongo – Brodeur Vylúčení: 7:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0 18 630 divákov.
Hviezdy zápasu: Luongo, Näslund, Sedin

SAN JOSE  – ANAHEIM 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 23. Perry (Kunitz, O´Donnell), 38. Ryan (Marchant, Niedermayer)
Strely na bránku: 20:16 Brankári: Nabokov – Giguere Vylúčení: 9:9 presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 17 197divákov
Hviezdy zápasu: Giguere, Nabokov, Pahlsson