Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Gáborík strelil Pittsburghu gól, Rangers skvelým záverom vyhrali 5:2

Hokejisti NY Rangers vyhrali na ľade Pittsburghu 5:2, keď v tretej tretine strelili štyri góly. O vyrovnávajúci zásah na 2:2 sa postaral slovenský útočník Marián Gáborík. Spolu s ním bodovali aj dvaja krajania, obaja za asistenciu. Marián Hossa sa takto podieľal na výhre Chicaga vo Phoenixe 2:1, Anaheim s Ľubomírom Višňovským zdolal Calgary 5:4 po predĺžení.

20.03.2011 19:59 , aktualizované: 21.03.2011 07:51
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík.
debata

Jazdcom prišli v poslednej tretine ohromne vhod presilové hry, Gáborík s Ryanom Callahanom sa trafili v rozmedzí jedenástich sekúnd. Vysporiadali sa tak s gólom Kunitza, ktorý prekonal Henrika Lundqvista v oslabení.

„Po takom góle je veľmi ľahké zvesiť hlavy a vzdať to. Slúži nám ku cti, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu,“ povedal Callahan, ktorý skóroval v treťom zápase v rade a v šiestom z posledných siedmich.

Pittsburgh vs NY Rangers

Lundqvist nastúpil v bránke 17-krát v rade, pričom tentoraz to nebolo vôbec isté, keďže mal problémy so stuhnutým krkom. Pre zdravotnú indispozíciu dokonca vynechal sobotňajší tréning. „Hral veľmi dobre. Dal nám šancu a my sme ju využili v tretej tretine, keď sme ťažili z presilových hier,“ povedal tréner John Tortorella.

V šiestich nedeľňajších zá­pasoch dvaja hráči zahviezdili hetrikom. V drese Nashvillu sa presadil nováčik Blake Geoffrion, ktorý strelil Buffalu tri góly v riadnom hracom čase a výhru 4:3 stanovil rýchlym gólom v predĺžení český legionár Martin Erat. Aj v tíme Montrealu šlo o nováčika, ten navyše vytvoril klubový míľnik – P.K. Subban sa stal prvým obrancom Montrealu, ktorý vo svojej prvej sezóne medzi profesionálmi stre­lil tri góly v jednom zápase. Canadiens si zgustli na Minnesote, kde vyhrali 8:1.

Chicago sa stretlo v zápase s rivalom zo Západnej konferencie Phoenixom a vďaka víťazstvu 2:1 sa z nich stali tabuľkoví susedia. Chicago je na piatej priečke s 86 bodmi a na Coyotes stráca už len tri. Rovnaký bodový zisk má aj šieste Los Angeles a siedmy Nashville. Anaheim je za Dallasom deviaty len o skóre.

Sumáre zápasov NHL:

PITTSBURGH – NY RANGERS 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)

Góly: 16. J. Staal (Neal, Lovejoy), 47. Kunitz – 12. Anisimov (Callahan, Dubinsky), 50. GÁBORÍK (Dubinsky, Prospal), 50. Callahan (Christensen, Zuccarello), 59., Stephen (McDonagh, Anisimov), 60. Dubinsky (Callahan)
Strely na bránku: 40:27. Brankári: Fleury – Lundqvist. Vylúčení: 4:3, z toho Cooke (Pit) na 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 18 278 divákov
Hviezdy zápasu: Callahan, Lundqvist, Dubinsky.

BUFFALO – NASHVILLE 3:4 po predĺžení (0:1, 3:0, 0:2 – 0:1)

Góly: 28. Gerbe (Gaustad, Mancari), 28. Connolly (Vanek, Myers), 40. Ennis (Stafford, Miller) – 7. Geoffrion (Wilson, Dumont), 58. Geoffrion, 59. Geoffrion (Franson, S. Kosticyn), 61. Erat (Suter, Legwand).
Strely na bránku: 38:26. Brankári: Miller – Lindbäck. Vylúčení: 0:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Geoffrion, Gerbe, Erat

COLUMBUS – NEW JERSEY 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Clarkson (Josefson, Tenedby), 29. Clarkson (Tedenby, Greene), 44. Palmieri.
Strely na bránku: 13:31. Brankári: S. Mason – Brodeur. Vylúčení: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 13 043 divákov
Hviezdy zápasu: Clarkson, Brodeur, Palmieri

MINNESOTA – MONTREAL 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)

Góly: 53. M. Koivu (z ts) – 1. White (Pouliot, Subban), 7. A. Kosticyn (Pouliot), 21. Subban (Desharnais, Pouliot), 26. Wisniewski (Cammalleri, Auld), 28. Moen (Gomez, Hamrlík), 37. Subban (Wisniewski, Cammalleri), 42. Subban (White, Desharnais), 54. Pyatt (Desharnais, Gionta).
Strely na bránku: 31:32. Brankári: Theodore (28. Bäckström) – Auld. Vylúčení: 7:5, z toho Stoner – White na päť minút, Clutterbuck (MIN) 2+10, Mara (MON) 2+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18 595 divákov
Hviezdy zápasu: Subban, White, Pouliot

PHOENIX – CHICAGO 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Belanger (Rozsíval, Boedker) – 20. Keith (Leddy, HOSSA), 54. Campoli (Toews, Kane).
Strely na bránku: 23:28. Brankári: Bryzgalov – Crawford. Vylúčení: 2:1, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 17 328 divákov
Hviezdy zápasu: Bryzgalov, Crawford, Keith

ANAHEIM – CALGARY 5:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 2. Getzlaf (Perry), 4. Perry (Selänne, Getzlaf), 6. Beauchemin (S. Koivu, Selänne), 59. Selänne (Getzlaf, VIŠŇOVSKÝ), 63. Perry (Lydman, Getzlaf) – 19. Kostopoulos (Stajan, Jackman), 29. Bourque (Glencross, Kostopoulos), 37. Kostopoulos (Staios, Glencross), 48. Iginla (Tanguay, Giordano).
Strely na bránku: 33:41. Brankári: Ellis – Kiprusoff (6. Karlsson). Vylúčení: 4:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 15 177 divákov
Hviezdy zápasu: Perry, Selänne, Kostopoulos