Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Gáborík vyškolil Los Angeles

Gáborík, Dupuis a Rolston v nočnom zápase NHL Minnesoty proti Los Angeles zmietli tím kráľov, keď všetkých päť gólov zaznamenali v presilovkách. Králi z Kalifornie prehrali 1:5 a ich kríza naďalej trvá.

08.02.2006 07:36
debata

Gáborík konečne hrá, ako by si to tréner Wild Jacques Lemaire želal: „Neviem, čím to je, ale hrá skvele. Tak, ako sme to od neho vždy chceli.“ Šiesta prehra kráľov v rade prišla po tom, čo Minnesota Wild využila polovicu z ponúknutých desiatich presiloviek. Všetky góly zápasu napokon padli v početnej výhode, keďže aj čestný úspech hostí v tretej tretine padol počas oslabenia divochov. „Marián je veľmi nebezpečný v útočnej zóne,“ vyjadril sa o Gáboríkovi ďalej jeho kouč. Po bezgólove prvej tretine Minnesota v druhej vsietila tri góly. Keď LA znížilo na 1:3 na začiatku poslednej časti hry, mohlo ešte pomýšľať na obrat, ale tri vylúčenia v záverečných 12 minútach len pomohli Wild poistiť si víťazstvo. „Pre dnešný výkon neexistuje ospravedlnenie,“ hneval sa tréner hostí Andy Murray.

Nová posila Floridy Panthers Jon Sim spolu s brankárom Robertom Luongom boli hlavnými strojcami vysokého víťazstva Foridy nad Washingtonom v pomere 5:0. Sim po príchode z Philadelphie pred dvoma týždňami zaznamenal proti hráčom z hlavného mesta svoj prvý hetrik v kariére a pridal navyše jednu asistenciu. Brankár Luongo pritom opäť spoľahlivo podržal panterov, keď za svoj chrbát neprepustil ani jeden puk. Prvý gól do siete domácich padol po žŕdke Jozefa Stümpela a Sim ním načal hetrik. Tretí gól Floridy zaznamenal Kolník po prihrávke práve Sima a na piaty gól Floridy, ktorým Sim zavŕšil trojgólovú noc, asistoval znova Kolník. Ovečkin, podobne ako celý tím Capitals, neskórovali už dva zápasy v rade aj napriek 18 streleckým pokusom len v prvej tretine. Na celkovo 40 strelách sa samotný Ovečkin podieľal desiatimi.

Zápas v Toronte, kde domáce javorové listy privítali Atlantu, mal podobne ako ďalšie tri nočné zápasy bezgólovú prvú tretinu. Potom však Toronto nenechalo nikoho napochybách, kto je doma pánom. Atlanta má v zápasoch s Torontom zrejme smolu, prehrala už siedmy raz po sebe. Nepomohol jej ani výkon a presilovkový gól Slováka Mariána Hossu, ktorým Atlanta na začiatku tretej tretiny znižovala na 1:2. Obrat sa však nekonal, postarali sa o to Wellwood a McCabe, ďalší strelci gólov za kanadský celok. McCabe sa tak pomaly doťahuje na Višňovského ako najproduktívnej­šieho obrancu. „Belfour chytal famózne,“ ocenil kvality veterána Hossa. „Neviem prečo, ale proti Torontu máme vždy problémy,“ zakončil.

Uzdravený Patrik Eliáš a blížiaca sa olympiáda zrejme poháňajú New Jersey na ich ceste do play-off. Obzvlášť doma hrajú diabli posledné zápasy ako vymenení a po porážkach najlepších tímov východnej konferencie, Ottawy a Caroliny, túto noc rozniesli na korčuliach obhajcu Stanely Cupu Tampu Bay. Ani brankári hráčom zo slnečnej Floridy moc nepomohli, keď sa dvakrát navzájom vystriedali po slabých výkonoch. Blesky sa síce pokúsili o zvrat v poslednej tretine, keď z 1:6 skorigovali na 4:6, ale na viditeľne rozbehnuté New Jersey to nestačilo. Ich víťazstvo potvrdil Langenbrunner presilovkovým gólom päť minút pred koncom zápasu.

Desať gólov, z toho však tri neuznané, padlo v Denveri, kde domáce Colorado porazilo opäť po bezgólovej prvej tretine Edmonton 5:2. Olejári vôbec nepodržali svojho brankára, rozhodca na oplátku nepodržal ich, keď im neuznal dva góly. Jeden pre posunutie bránky práve v momente strely a druhý, ktorý ich mohol dostať do vedenia 2:1, dosiahol Smyth údajne korčuľou.

Washington – Florida 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Góly: 25. Sim (Gratton, STÜMPEL), 27. Sim (Gratton, Hill), 40. KOLNÍK (Sim, Bouwmeester), 51. Nieuwendyk (Horton, Kwiatkowsku), 53. Sim (KOLNÍK, Gratton)
Strely na bránku: 44:40. Brankári: Kolzig – Luongo. Vylúčenia 4:2, z toho Robitaille 5 – Payer 5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Diváci: 15 852
Hviezdy zápasu: Sim, Luongo, KOLNÍK

Toronto – Atlanta 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 34. Ponikarovskij, 37. Tucker (Allison, Sundin), 44. Wellwood (Steen, Kronvall), 58. McCabe (Steen, Domi) – 41. MARIÁN HOSSA (Kovaľčuk, Modrý)
Strely na bránku: 28:34. Brankári: Belfour – Lehtonen. Vylúčenia 9:9, z toho KIlger 2+5+10 – Aubin 5+10, Devries 5, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Diváci: 19 427
Hviezdy zápasu: Belfour, MARIÁN HOSSA, Kilger

New Jersey – Tampa Bay 7:4 (3:1, 3:0, 1:3)

Góly: 3. Eliáš (Gomez, Martin), 4. Madden (Langenbrunner, Pandolfo), 9. Gomez (Gionta, Martin), 33. Langenbrunner (Eliáš, Gomez), 36. White (Eliáš, Gomez), 38. Martin (White, parise), 55. Langenbrunner (Madden, Pandolfo) – 20. Arťuchin (Prospal, Richards), 43. Sydor, 46. Lecavalier (Kubina, Richards), 54. Lecavalier (St. Louis, Kubina)
Strely na bránku: 30:35. Brankári: Brodeur – Burke (21. Grahame). Vylúčenia 6:9, presilovky 3:2, oslabenia 0:1. Diváci: 10 191
Hviezdy zápasu: Gomez, Eliáš, Langenbrunner

Montreal – Buffalo 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Higgins (Plekanec, Dandenault), 57. Kovalev (Ribeiro) – 26. Afinogenov (Roy, DUmont), 40. Roy (Campbell, Numminen), 61. Afinogenov (Drury, Numinnen)
Strely na bránku: 32:34. Brankári: Huet – Miller. Vylúčenia 7:3, presilovky 0:2, oslabenia 1:0. Diváci: 21 273
Hviezdy zápasu: Afinogenov, Roy, Higgins

Minnesota – Los Angeles 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 26. Rolston, 31. Dupuis (Koivu, GÁBORÍK), 34. GÁBORÍK (White, Rolston), 54. Dupuis (Walz, Rolston), 56. GÁBORÍK (Dupuis, Foster) – 46. Belanger (Dempsey, Cammalleri)
Strely na bránku: 26:29. Brankári: Fernandez – Garon. Vylúčenia 7:10, presilovky 5:1, oslabenia 0:0. Diváci: 18 568
Hviezdy zápasu: GÁBORÍK, Dupuis, Rolston

Phoenix – Chicago 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Sanderson (Michálek, Johnson) – 21. Vrbaťa (Barnaby, Keith), 22. Lapointe (Seabrook), 51. Bell (Arnason, Bourque)
Strely na bránku: 24:32. Brankári: Jospeh – Anderson. Vylúčenia 7:7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Diváci: 13 792
Hviezdy zápasu: Bell, Barnaby, Joseph

Colorado – Edmonton 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 23. Hejduk (Tanguay, Liles), 31. Tanguay (Laaksonen, Sakic), 40. Blake (Tanguay, McLean), 46. brunette (Hejduk, Sakic), 48. McLean (Brisebois, Clark) – 25. Stoll (Hemský, Bergeron), 45. Dvořák (Reasoner, Pronger)
Strely na bránku: 35:18. Brankári: Aebischer – Morrison. Vylúčenia 6:7, z toho Boughner 5 – Greene 5, presilovky 2:2, oslabenia 0:0. Diváci: 18 007
Hviezdy zápasu: Tanguy, Hejduk, Sakic