Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hantuchová nestačila v Ríme na Kuznecovovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová podľahla v 2. kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia na antuke v Ríme (dotácia 2 mil. USD) favorizovanej Svetlane Kuznecovovej za 74 minút 3:6, 3:6.

05.05.2009 22:41
Daniela Hantuchová Foto:
Daniela Hantuchová.
debata

Slovenka bola siedmej nasadenej Ruske vyrovnanou súperkou len do polovice prvého setu. Od stavu 3:3 už potom vzala vývoj do svojich rúk 23-ročná Petrohradčanka, ktorá prišla do Ríma s vizitkou šampiónky zo Stuttgartu. Kuznecovová sériou siedmich gemov v rade až do stavu 4:0 v II. dejstve urobila rozhodujúci krok k víťazstvu. Jej 26-ročná slovenská súperka v závere zabojovala, z 1:5 znížila na 3:5, ale v deviatom geme už ďalšie svoje podanie neudržala. Víťazka využila celkovo štyri z deviatich brejkových možností, zatiaľ čo zdolaná hráčka zužitkovala v druhom sete za stavu 2:5 jedinú z troch takto ponúknutých možností.

Hantuchová (40. v rebríčku WTA Tour) podľahla aktuálnej svetovej osmičke a bývalej dvojke Kuznecovovej v jedenástom vzájomnom súboji už po siedmy raz. Na rímske antuke v areáli Foro Italico jej nedokázala odplatiť prehru 4:6, 2:6 zo semifinále spred dvoch rokov. Hantuchová sa lúčila po prehre v 2. kole aj minulý týždeň v Stuttgarte. Pod strechou Porsche Areny vtedy nestačila na ďalšiu ruskú favoritku, svetovú jednotku Dinaru Safinovú /4:6, 2:6/.