24. januára 2008

Hantuchovej tesná prehra s Ivanovičovou

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) v semifinále dvojhry.

Zdieľať
MELBOURNE 24. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) v semifinále dvojhry. Deviata nasadená Slovenka vo štvrtkovom druhom ženskom semifinále nestačila na turnajovú štvorku, Srbku Anu Ivanovičovú a podľahla jej v dramatickom trojsetovom súboji za 130 minút 6:0, 3:6, 4:6. Hantuchová po skvele zvládnutom prvom sete, v ktorom uštedrila Srbke "kanára", nechala súperku vrátiť sa do zápasu. V druhom sete od stavu 3:3 neuhrala ani gem a v rozhodujúcom treťom dejstve prehrala nešťastne svoj servis za stavu 4:4 a záver už Ivanovičová pri svojom podaní zvládla. Napriek prehre je semifinálová účasť pre 24-ročnú Hantuchovú najlepším grandslamovým výsledkom jej kariéry. V dlhodobom svetovom rebríčku WTA Tour by sa mala posunúť z 9. na 8. miesto. Súperkou Ivanovičovej vo finále bude Ruska Maria Šarapovová, ktorá v prvom semifinále vyradila Srbku Jelenu Jankovičovú 6:3, 6:1. Dvojhra žien - semifinále: Ana Ivanovičová (4-Srb.) - Daniela Hantuchová (9-SR) 0:6, 6:3, 6:4 SITA