Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Marián Hossa dokazoval svoju genialitu

Slovenský hokejista Marián Hossa opäť raz dokázal svoje obrovské kvality. V zápase jeho Atlanty s NY Islanders sa blysol gólom v oslabení a pridal aj asistenciu. Aj jeho zásluhou vyhrali Thrashers 4:3 po predĺžení a dostali sa na tretie miesto v Juhovýchodnej divízii.

06.12.2007 06:56
debata

Atlante to ide. V oslabeniach! Hráči Thrashers dokázali streliť v domácom zápase proti ostrovanom z New Yorku dva góly v oslabení v rozpätí ôsmich minút. O ten prvý sa postaral Marián Hossa, keď po prihrávke Erica Perrina predviedol neuveriteľné zrýchlenie na pár metroch a gólmana Ricka DiPietra prekonal strelou takmer z bránkovej čiary. „Vyzeralo to tak, akoby štyria hráči hrali lepšie ako piati. Bolo to dobré, oslabenia nás nakopli,“ konštatoval rodák zo Starej Ľubovne.

Aj druhý gól hokejistov z olympijského mesta v roku 1996 niesol rukopis Mariána Hossu. Korčuliar s číslom 18 na drese sa predral v pásme hostí po pravej strane, ideálne naservíroval puk na Iľju Kovaľčuka, a najlepší strelec ligy už vedel čo má urobiť – jeho typickou bombou z prvej prepálil všetko čo mu stálo v ceste. „Po necelých 30 zápasoch máme lepšiu bilanciu zo súperových klzísk, no musíme bodovať aj doma. Triumf ako tento je pre nás veľmi dôležitý, našli sme tú pravú cestu,“ dodal Hossa. Druhý zásah pri početnej nevýhode pridal za domácich Pascal Dupuis. Zaujímavosťou je skutočnosť, že Atlanta hrala až deväť presilových hier, no nepresadila sa. Zo siedmich oslabení však dvakrát vyťažila.

O víťazstve zverencov koučujúceho generálneho manažéra Dona Waddela rozhodol v samostatných nájazdoch ruský technik Slava Kozlov.

Nešťatný zápas odohrali lavíny z Colorada v Columbuse. V 47. minúte pritom ešte kontrolovali hru a udržiavali si pohodlný náskok 3:1. Potom však Nationwide Arena videla parádny obrat svojich miláčikov, ktorí nakoniec vyhrali 5:4. „Toto bol zápas ako v play-off. Tretia tretina bola naša. Skvelí boli aj naši fanúšikovia, poriadne ich bolo počuť. Ak budeme hrať v záverečnej tretine ako proti Coloradu, môžeme dokázať veľa,“ priznal po zápase rozradostnený Rick Nash, autor dvoch gólov.

Peter Budaj
Peter Budaj Peter Budaj

Majster sveta zo šampionátu v Moskve (stal sa tam najužitočnejším hráčom turnaja) si pripísal na svoje konto 17. a neskôr i 18. gól v sezóne, čím poriadne nahneval gólmana Avs Petra Budaja. Slovenská jednotka na ZOH v Turíne dostala prednosť pred Jose Theodorom, no z 31 striel inkasoval päťkrát a najmä na smršť v závere len tak ľahko nezabudne. Modrokabátnici naňho totiž vystrelili až 17-krát! Druhý Slovák v zápase Marek Svatoš odohral desať minút a pripísal si mínusku.

Prvý gól od 1. novembra zaznamenal Pavol Demitra. Center elitnej formácie Minnesoty sa vrátil do zostavy divochov po zranení slabín, no ani jeho piaty zápis v ročníku hokejistom z Minneapolisu nepomohol. Útoky domácich totiž až na „slovenskú výnimku“ končili na skvelom gólmanovi Anterovi Niitymäkim, ktorý si celkovo pripísal 28 úspešných zákrokov. „Takto sa musí hrať. Dobrá defenzíva. Ak sa naučíme hrať podobne aj v domácom prostredí, bude to super,“ konštatoval fínsky muž s maskou.

Prehra tímu, no zaknihovaný gól. To nie je vizitka len Pavla Demitru, ale aj Zdena Cháru. Kapitán Bostonu Bruins prepálil v zápase s New Jersey všetko čo mu stálo v ceste v siedmej minúte. Diabli však dokázali zápas vyhrať vďaka ultraproduktívnemu duu Zach Parise – Patrik Eliáš. Prvý menovaný zaznamenal štyri body, druhý tri.

Ottawa konečne pretrhla sériu siedmich prehier. Na ľade Floridy vyhrala 5:4, pričom bod za asistenciu si v drese víťazov pripísal Andrej Meszároš. Rovnaký kúsok sa podaril aj Richardovi Zedníkovi, hrajúcemu za panterov. „Sú to pre nás veľmi dôležité dva body. Podporí to aj naše sebavedomie,“ povedal kapitán Sens Daniel Alfredsson.

Sumáre nočných stretnutí:

ATLANTA – NY ISLANDERS 4:3 po nájazdoch (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 28. MARIÁN HOSSA (Perrin, Hävelid), 32. Kovaľčuk (Marián Hossa), 36. Dupuis (Perrin), rozhodujúci nájazd Slava Kozlov – 11. Comrie (Simon, Campoli), 40. Sillinger (Sutton, Hilbert), 48. Hunter (ŠATAN, Guerin)
Strely na bránku: 24:33. Brankári: Lehtonen – DiPietro. Vylúčení: 7:9, presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0. Diváci: 14 018
Hviezdy zápasu: Perrin, Guerin, MARIÁN HOSSA.

DALLAS – SAN JOSE 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 24. Daley (Norström), 47. Modano (Eriksson, Niskänen) – 19. Cheechoo (J. Thornton), 27. Marleau (J. Thornton, D. Murray), 52. J. Thornton (M. Michálek, Ehrhoff)
Strely na bránku: 19:28. Brankári: Turco – Nabokov. Vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 17 318
Hviezdy zápasu: J. Thornton, Marleau, Modano.

CHICAGO – VANCOUVER 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 15. Lapointe (Keith), 30. Havlát (Lang, Vandermeer) – 8. Öhlund (Näslund, D. Sedin), 20. Ritchie (Pyatt, Morrison), 44. Morrison (Pyatt, Cooke)
Strely na bránku: 27:21. Brankári: Chabibulin – Luongo. Vylúčení: 5:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 12 444
Hviezdy zápasu: Öhlund, Näslund, Lapointe.

MINNESOTA – PHILADELPHIA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 21. DEMITRA (Rolston, Gáborík) – 5. Upshall (Carter, Tolpeko), 10. Carter (Tolpeko, Upshall), 45. Coburn (Jones)
Strely na bránku: 29:25. Brankári: Bäckström – Niitymäki. Vylúčení: 3:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 18 568
Hviezdy zápasu: Carter, Niitymäki, Jones.

FLORIDA – OTTAWA 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

Góly: 11. O. Jokinen (Horton, Montador), 17. Montador (Horton, O. Jokinen), 51. Booth (Montador, Kreps), 60. O. Jokinen (ZEDNÍK, Anderson) – 7. Robitaille, 8. Fisher (Alfredsson, Foligno), 28. Foligno (MESZÁROŠ, Fisher), 48. Spezza (Alfredsson, Corvo), 55. Robitaille (Spezza, Corvo)
Strely na bránku: 25:32. Brankári: Vokoun (od 8. Anderson) – Emery. Vylúčení: 3:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 11 289
Hviezdy zápasu: Spezza. Robitaille, Montador.

COLUMBUS – COLORADO 5:4 (1:0, 0:3, 4:1)

Góly: 7. Nash (Beech, Foote), 48. Nash (Fedorov, Brule), 50. J. Lindström (Beech, Glencross), 55. Žerdev (Glencross, Hejda), 56. Fritsche (Chimera, Beech) – 23. Wolski (Hejduk, Clark), 38. Stastny (Liles, Smyth), 39. Finger (Smyth, Hannan), 56. Hannan (Smyth, Stastny)
Strely na bránku: 31:36. Brankári: Leclaire (od 41. Norrena) – BUDAJ. Vylúčení: 5:5, z toho Boll na 5 min – McCormick na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 12 851
Hviezdy zápasu: Nash, Smyth, Beech.

NEW JERSEY – BOSTON 4:3 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 27. Eliáš (Gionta, Parise), 36. Parise (Eliáš, Martin), 55. Parise (Brookbank, Mottau), 64. Eliáš (Parise, Brookbank) – 7. CHÁRA (Kessel), 12. Murray (Axelsson), 17. Wideman (Savard, Sturm)
Strely na bránku: 34:26. Brankári: Brodeur – Rask. Vylúčení: 4:4, z toho Asham na 5 min – Reich na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 14 012
Hviezdy zápasu: Eliáš, Parise, Gionta.

EDMONTON – PITTSBURGH 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Góly: 6. Nilsson (Pitkänen, Brodziak), 38. Horcoff (Hemský) – 47. Talbot (Malkin, Eaton), 47. Letang (Crosby, Armstrong), 51. Armstrong (Eaton, Crosby), 54. Ryan Whitney (Crosby, Gončar)
Strely na bránku: 19:31. Brankári: Roloson – Fleury. Vylúčení: 2:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 16 839
Hviezdy zápasu: Crosby, Malkin, Eaton.

PHOENIX – LOS ANGELES 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Reinprecht (Mueller), 15. Vrbata (Jovanovski, Mueller), 32. Mueller (Reinprecht, Boynton), 60. Doan (Vrbata, Boynton) – 18. Cammaleri (Kopitar, D. Brown)
Strely na bránku: 40:29. Brankári: Aubin – Bryzgalov. Vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 11 401
Hviezdy zápasu: Mueller, Bryzgalov, Reinprecht.

ANAHEIM – BUFFALO 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 16, McDonald (Huskins, DiPenta), 32. Schneider (Pronger, Getzlaf), 39. Bertuzzi (McDonald), 52. Perry (Beauchemin, Schneider) – 5. Hecht (Pominville, Connolly)
Strely na bránku: 40:29. Brankári: Giguere – Miller. Vylúčení: 7:6, z toho Parros na 2×5 min, Bertuzzi 5 min – Peters na 2×5 min, Gaustad 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 17 174
Hviezdy zápasu: Bertuzzi, McDonald, Pronger.