Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hossa rozhodol o výhre Atlanty

Traja slovenskí hokejisti bodovali v zámorskej NHL v noci na pondelok. Marián Hossa strelil víťazný gól pri triumfe Atlanty na ľade Caroliny 5:2, Peter Bondra zaznamenal dve asistencie. Už svoj dvanásty presný zásah v sezóne strelil Marek Svatoš a jeho Colorado zdolalo Vancouver 6:2.

28.11.2005 07:28
debata

Už druhýkrát v tejto sezóne Atlanta vyhrala na ľade Caroliny, tentoraz 5:2. Hlavnou hviezdou večera bol Rus Iľja Kovaľčuk, autor dvoch gólov a dvoch asistencií.

„Proti niektorým tímom sa vám jednoducho darí a veríte si. Carolina je jedným z nich,“ smial sa po zápase Marián Hossa, ktorý v 53. minúte zlomil po asistencii Petra Bondru nerozhodný stav a 11. gólom v sezóne zvýšil na 3:2. Hostia potom pridali ešte dva góly, na posledný opäť prihrával Bondra.

Atlante k úspechu pomohol aj neskúsený brankár Michael Garnett, ktorý zneškodnil 27 striel súpera a pripísal si tretie víťazstvo v sezóne. Carolina prežíva po skvelom štarte do sezóny krízu, keď prehrala päť z posledných šiestich zápasov.

Colorado si vydláždilo cestu k výhre nad Vancouverom už v prvej tretine. Čech Milan Hejduk mal po ceste na zápas menšiu autonehodu a zdravo nabudený skóroval už v 11. sekunde, čo bol druhý najrýchlejší gól v klubovej histórii. Domáci do prvej sirény pridali ešte ďalšie tri góly. Slovák Marek Svatoš zakončil kanonádu v úvodnej tretine svojim dvanástym zásahom v sezóne. Slovenský nováčik sa dostal do úniku a hoci hákovaný Ansonom Carterom, bravúrne prekonal brankára Alexa Aulda. Slovenský brankár Peter Budaj tentoraz robil dvojku Švajčiarovi Davidovi Aebischerovi a ten zabojoval o post jednotky skvelým výkonom a 38 úspešnými zásahmi. Ďalší večer plný piskotu na svoju adresu zažil útočník Canucks Todd Bertuzzi, ktorému fanúšikovia Vancouveru tak skoro nezabudnú brutálny atak na Stevea Moorea v roku 2004.

Pittsburgh bez svojho kapitána Maria Lemieuxa nemal veľa šancí na ľade Tampy Bay a prehral 1:4. Lemieux mal problémy so žalúdkom, navyše ďalšia opora hostí Sidney Crosby hrala po zranení nohy so sebazaprením a tak mali blesky uľahčenú cestu k plnému bodovému zisku. Pomohli im k nemu aj tri využité presilové hry. Domáci Martin Cibák odohral takmer jedenásť minút a mal tri strelecké pokusy, Žigmund Pálffy v drese Pittsburghu strávil na ľade dvadsať minút a na bránku súpera vyslal dve strely.

Šesťzápasovú šnúru bez prehry ťahajú hokejisti Buffala, ktorí zdolali Washington na jeho ľade 3:2. Svoj prvý gól v NHL strelil Jason Pominville. Hostia od začiatku na ľade jasne dominovali a nebyť gólmana Capitals Olafa Kölziga, mohli rozhodnúť už skôr. Hráči Washingtonu boli uvavení, deň predtým odohrali neskoro večer duel v New Yorku. „Nemyslím si, že je správne nastúpiť na dva zápasy v lige v rozpätí sedemnástich hodín,“ sťažoval sa kouč domácich Glen Hanlon, ktorého zverenci prehrali štvrtý zápas za sebou. Obranca Capitals Ivan Majeský si do štatistík pripísal iba mínusový bod.

Všetky štyri góly v Anaheime padli v záverečnej desaťminútovke a domáci vyhrali nad Chicagom 3:1. Stavebným kameňom úspechu káčerov bol sústredený výkon gólmana Iľju Bryzgalova, ktorý mal 34 úspešných zásahov. Prekonal ho iba Mark Bell – ten skóroval v šiestom zápase za sebou, čo sa v tomto ročníku ešte mikomu nepodarilo.

CAROLINA – ATLANTA 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Góly: 16. Ladd (Williams), 39. Ward (Brind´Amour, Williams) – 5. Savard (Kovaľčuk), 9. Kovaľčuk (Mellanby, Kozlov), 53. MARIÁN HOSSA (BONDRA, Hnidy), 56. Kovaľčuk, 59. Vigier (BONDRA, Kovaľčuk)
Strely na bránku: 29:20. Brankári: Gerber – Garnett. Vylúčenia 8:8, presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Diváci: 12 067
Hviezdy zápasu: Kovaľčuk, Garnett, Williams

COLORADO – VANCOUVER 6:2 (4:0, 0:1, 2:1)

Góly: 1. Hejduk (Tanguay), 5. Brunette (Laaksonen, Laperriere), 12. Sakic (Clark, Tanguay), 19. SVATOŠ (Liles, McLean), 53. Hinote (Laaksonen), 54. Sakic (Tanguay, Hejduk) – 35. Morrison (Salo, Näslund), 49. Allen (Bertuzzi, Näslund)
Strely na bránku: 36:40. Brankári: Aebischer – Auld. Vylúčenia 5:8, presilovky 1:1, oslabenia 1:0. Diváci: 18 007
Hviezdy zápasu: Sakic, Tanguay, Aebischer

TAMPA BAY – PITTSBURGH 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8. Richards (Pratt), 25. DiMaio (Boyle, Kubina), 27. Modin (Prospal, DiMaio), 46. Modin (St. Louis, Prospal) – 59. Talbot (Jackman, Recchi)
Strely na bránku: 36:21. Brankári: Grahame – Thibault. Vylúčenia 2:9, presilovky 3:0, oslabenia 0:1. Diváci: 20 218
Hviezdy zápasu: Modin, Grahame, DiMaio

ANAHEIM – CHICAGO 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 50. Selänne (Lupul, McDonald), 57. Lupul (Hedström), 60. R. Niedermayer (Beauchemin) – 59. Bell (Ellison, Calder)
Strely na bránku: 25:35. Brankári: Bryzgalov – Chabibulin. Vylúčenia 7:8, navyše Konopka – Barnaby na 5 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Diváci: 13 078
Hviezdy zápasu: Bryzgalov, S. Niedermayer, Selänne

WASHINGTON – BUFFALO 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 26. Eminger (Muir, Ovečkin), 59. Pettinger (Halpern, Willsie) – 4. Pominville (Afinogenov, Roy), 40. Vanek (Afinogenov, Roy), 57. Hecht (Connolly)
Strely na bránku: 19:29. Brankári: Kölzig – Biron. Vylúčenia 7:7, navyše Konopka – Barnaby na 5 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:1. Diváci: 11 658
Hviezdy zápasu: Afinogenov, Hecht, Willsie