Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hossa uzavrel prestrelku s Calgary, zázračné ťaženie New Jersey neutícha

Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v pokračujúcich zápasoch NHL. Marián Hossa z Chicaga strelil gól a pridal asistenciu v divokom dueli s Calgary, ktorý obhajcovia Stanley Cupu napokon vyhrali 6:4 a posunuli sa v tabuľke Západnej konferencie už na 4. miesto. Bod za prihrávku si pripísal Ľubomír Višňovský, ktorého Anaheim doma zdolal Detroit 2:1 po predĺžení.

03.03.2011 07:56
Chicago Hossa Foto: ,
Marián Hossa.
debata

Päť mesiacov čakali fanúšikovia Chicaga od svojich miláčikov hru, na ktorú boli zvyknutí vo vlaňajšej sezóne, a vďaka ktorej v júni dvíhali hráči Blackhawks nad hlavy slávny Stanley Cup. Hokejisti z Veterného mesta zabrali v pravý čas a po sérii šiestich výhier v rade si uisťujú miestenku do tohtoročného play-off.

„Dávame veľa gólov, snažíme sa čo najviac hru tvoriť a vnucovať súperom náš štýl hry,“ vyjadril sa po dueli s Calgary kapitán domácich Jonathan Toews a pokračoval: „Nanešťastie sme sa opäť dopustili toho, že i keď vedieme, dovolíme súperovi, aby sa vrátil do zápasu a pripravil nám drámu. Hru v tretej tretine musíme výrazne zlepšiť,“ priznal dvojgólový hrdina zápasu.

Duel Chicago – Calgary vo videoskratke

Chicago vstupovalo do záverečného dejstva s trojgólovým vedením, no húževnaté Calgary zbrane nezložilo, a zverencom kouča Joela Quennevilla poriadne brnkalo na nervy. Možnosť prípradného predĺženia ukončil až gól do prázdnej bránky Flames z hokejky Mariána Hossu. Slovenský útočník si pripísal i asistenciu na víťazný gól duelu, o ktorý sa postaral Dave Bolland. Pre Hossu to bol piaty gólový zápis v rade.

Anaheim sa doma vytiahol na Detroit a zdolal ho 2:1. Pre kalifornský tím to bola už piata výhra v rade v domácom Honda Center. O výhre káčerov rozhodol v predĺžení Bobby Ryan, ktorý premenil trestné strieľanie. Pre rodáka z New Jersey to bol už 30. gól v aktuálnom ročníku.

Korčuliari z New Jersey majú šancu na druhý obrovský šok pre celý hokejový svet. Po tom, čo zbabrali úvod sezóny maximálne ako sa len dalo a na postupové miesta pre play-off strácali takmer 30 bodov, začali hokejisti zvaní ako diabli hrať naozaj pekelne. Aktuálne strácajú na miestenku v elitnej osmičke 9 bodov, pričom majú ešte zápas k dobru. Z posledných 22 zápasov vyhrali 18, v riadnom hracom čase podľahli len dvakrát! „Sú rozhodne tímom do play-off. Hrajú výborne a majú skvelého trénera Jacquesa Lemaira. Rozhodne majú na postup,“ vyhlásil kouč Tampy Bay Guy Boucher. Jeho tím prehral v Prudential Center 1:2, keď hviezdou Jersey bol v úvode sezóny kritizovaný Rus Iľja Kovaľčuk.

Sumáre zápasov NHL:

ANAHEIM – DETROIT 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 42. Jason Blake (Selänne, VIŠŇOVSKÝ), 63. Ryan (z trestného strieľania) – 26. Dacjuk (Lidström, Holmström)
Strely na bránku: 28:29. Brankári: Ellis – Howard. Vylúčení: 9:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 15 098 divákov
Hviezdy zápasu: Ryan, Ellis, Howard.

CHICAGO – CALGARY 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)

Góly: 7. Toews (Sharp, Kane), 19. Frolík (Dowell), 36. Campbell (Bolland, Keith), 37. Toews (Frolík, Campbell), 51. Bolland (Bickell, HOSSA), 60. HOSSA (Frolík, Seabrook) – 11. Tanguay (Iginla, Giordano), 42. Bourque (Stajan, Babčuk), 49. Iginla (Tanguay, Staios), 57. Bourque (Iginla, Bouwmeester)
Strely na bránku: 30:25. Brankári: Crawford – Kiprusoff (od 41. Karlsson). Vylúčení: 4:5, z toho Stalberg na 5 min – Giordano na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 20 896 divákov
Hviezdy zápasu: Toews, Frolík, Bourque.

NY ISLANDERS – MINNESOTA 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Comeau (Nielsen, Bailey), 19. Okposo (Grabner, Nielsen), 21. Comeau (Martin, Gervais), 37. MacDonald (Okposo, Nielsen) – 52. Madden (Bouchard, Havlát)
Strely na bránku: 30:25. Brankári: Montoya – Bäcsktröm (od 21. Theodore). Vylúčení: 6:6, z toho Gilles na 5+DKZ, Konopka na 5+10 min – Staubitz na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 7 098 divákov
Hviezdy zápasu: Comeau, Nielsen, Montoya.

NEW JERSEY – TAMPA BAY 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 39. Tallinder (Kovaľčuk, Žarkov), 51. Kovaľčuk (Zajac) – 25. Moore (Kubina, Hedman)
Strely na bránku: 27:16. Brankári: Brodeur – Roloson. Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 12 857 divákov
Hviezdy zápasu: Kovaľčuk, Tallinder, Roloson.

TORONTO – PITTSBURH 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 15. Kulemin (MacArthur, Grabovskij), 46. Kessel (Gunnarson, Bozak), 61. Grabovskij (Kessel, Gunnarsson) – 7. Niskanen (Lovejoy, Dupuis), 27. Conner (Niskanen)
Strely na bránku: 20:29. Brankári: Reimer – Fleury. Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 19 473 divákov
Hviezdy zápasu: Grabovskij, Niskanen, Kessel.