Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hossa znova rozhodol zápas

V druhom zápase za sebou môže Atlanta ďakovať za plný bodový zisk Mariánovi Hossovi. Slovenský útočník rozhodol v predĺžení duel na ľade St. Louis. Darilo sa aj Slovákom v drese Colorada. Gólman Peter Budaj vychytal triumf nad Vancouverom, Marek Svatoš sa pridal gólom a asistenciou.

24.12.2007 06:12
debata

Atlanta vyhrala v St. Louis prvýkrát v histórii. **V ri­adnom čase sa duel skončil 2:2, predĺženie ale trvalo iba devätnásť sekúnd. **potom prišli chvíle Mariána Hossu. Ten využil zaváhanie obrancu Jaya McKeeho, zobral mu puk a v nájazde prekonal gólmana Manny Legaceho.

„Videl som, že obranca má problémy so spracovaní puku a mal som aj kúsok šťastia, že som ho dokázal získať. Takú šancu som musel premeniť,“ povedal po zápase s 35 bodmi momentálne najproduktívnejší slovenský hokejista v NHL. Pred víťazným gólom si Hossa pripísal asistenciu pri vyrovnávajúcom zásahu Marka Recchiho v tretej tretine.

Atlanta vyhrala už štvrtý zápas za sebou a aj tentoraz dal o sebe vedieť najlepší strelec ligy Iľja Kovalčuk, ktorý zaznamenal svoj 29. presný zásah v sezóne. Ruský forvard má v uplynulých 28 zápasoch skvelú bilanciu 25 gólov a 16 asistencií.

Peter Budaj si upevnil post brankárskej jednotky v Colorade. Slovenský gólman opäť dostal prednosť pred Jose Theodorom a v domácom dueli s Vancouverom inkasoval jediný gól. Budaj mal 21 úspešných zákrokov a Colorado vyhralo 3:1. Pod triumf sa výrazne podpísal aj útočník Marek Svatoš, ktorý otváral skóre duelu a pripísal si aj asistenciu na tretí v presilovej hre.

Slovenský obranca Zdeno Chára si pripísal asistenciu v drese Bostonu, medvede ale prehrali na ľade Pittsburghu 2:4. Chára odohral takmer 30 minút. Za víťazov dal dva góly Gary Roberts.

Ottawa potvrdila, že sa jej v Madison Square Garden darí, keď tu vyhrala už piaty zápas za sebou nad domácimi NY Rangers. Po dvoch prehrách sa senátori opäť postavili na nohy a hoci prehrávali, dokázali skóre otočiť na 3:1 vo svoj prospech. Obranca hostí Andrej Meszároš strávil na ľade 23 minút.

PITTSBURGH – BOSTON 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 23. Roberts (Laraque, Christensen), 34. Malkin (Staal, Gončar), 34. Laraque (Roberts, Christensen), 60. Roberts (Crosby, Armstrong) – 4. Axelsson (CHÁRA, Savard), 60. Nokelainen (Schaefer, Lashoff)
Strely na bránku: 25:30. Brankári: Conklin – Auld. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 17.060
Hviezdy zápasu: Roberts, Laraque, Conklin

COLUMBUS – NASHVILLE 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 52. Fritsche (Glencross, Novotný) – 35. Legwand (Koistinen, Židlický), 60. Dumont (Tootoo, Arnott), 60. Ortmeyer (Bonk, Hamhuis)
Strely na bránku: 31:32. Brankári: Norrena – Mason. Vylúčení: 4:4, navyše Shelley – Hordichuk na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 15.481
Hviezdy zápasu: Dumont, Norrena, Fritsche

ST. LOUIS – ATLANTA 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 28. Jackman (Tkachuk, Perron), 46. Tkachuk (Johnson, McDonald) – 37. Kovalčuk (Enström, Recchi), 51. Recchi (Enström, MARIÁN HOSSA), 61. MARIÁN HOSSA (Perrin, Havelid)
Strely na bránku: 20:25. Brankári: Legace – Lehtonen. Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 17.731
Hviezdy zápasu: Kovalčuk, Tkachuk, Jackman

CHICAGO – EDMONTON 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Seabrook (Wisniewski, Lapointe), 38. Sharp (Kane, Sopel), 43. Sebrook (Lang, Kontiola) – 9. Gilbert (Cogliano, Nilsson), 12. Penner
Strely na bránku: 34:27. Brankári: Chabibulin – Garon. Vylúčení: 7:6, navyše Eager, Lapointe na 5 min – Stortini 2×5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 20.151
Hviezdy zápasu: Seabrook, Sharp, Penner

NY RANGERS – OTTAWA 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Gomez (Jágr, Straka) – 17. Spezza (Alfredsson, Richardson), 33. Kelly (Donovan, Vermette), 50. Fisher
Strely na bránku: 35:25. Brankári: Lundqvist – Gerber. Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 18.200
Hviezdy zápasu: Gerber, Spezza, Gomez

COLORADO – VANCOUVER 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 24. SVATOŠ (Hlinka), 51. McCormick (Guite, Laperriere), 53. Brunette (Liles, SVATOŠ) – 27. Pyatt (Ritchie, Jaffray)
Strely na bránku: 32:22. Brankári: BUDAJ – Luongo. Vylúčení: 6:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 17.186
Hviezdy zápasu: McCormick, Liles, Luongo

CALGARY – NEW JERSEY 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Gól: 61. Eliáš (Gionta)
Strely na bránku: 30:22. Brankári: Kiprusoff – Brodeur. Vylúčení: 4:6, navyše Nyström – Brookbank na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 19.289
Hviezdy zápasu: Eliáš, Brodeur, Kiprusoff

DALLAS – MONTREAL 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 8. Miettinen (Ribeiro, Niskanen), 12. Morrow (Ribeiro, Miettinen), 42. Ribeiro, 44. Barnes (Halpern) – 54. Markov (S. Kasticyn, A. Kasticyn)
Strely na bránku: 21:18. Brankári: Turco – Price. Vylúčení: 6:6, navyše Ott – Bouillon na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 18.585
Hviezdy zápasu: Ribeiro, Morrow, Miettinen