Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hossa zložil Caps, panteri mysleli na Zeda

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa výraznou mierou prispel k víťazstvu Atlanty nad Washingtonom, keď sa postaral o oba góly svojho tímu. Jeden sám dal a na druhý prihrával. V drese Bostonu hviezdil aj Zdeno Chára, na Floride mysleli na Richarda Zedníka.

14.02.2008 07:32
debata

Skóre otvoril v úvode druhej tretiny Rus Viktor Kozlov, ktorý do prázdnej brány doťukol strelu mladého krajana Alexandra Ovečkina. Odpoveď Atlanty však na seba nenechala dlho čakať. Hossa krásne našiel dobre postaveného Erica Perrina, ktorý v páde prekonal Olafa Kölziga.

Minútu pred koncom druhého dejstva sa skóre opäť menilo. Výborne chytajúci brankár Trashers Kari Lehtonen nádherne vysunul rýchlonohého Slováka a Hossa poslal domácich do jednogólového vedenia. V závere riadneho hracieho času sa ešte Washingtonu podarilo vyrovnať, keď sa presadil Ovečkin, v predĺ­žení gól nepadol a v nájazdoch stálo šťastie napokon na strane Atlanty. Tím opäť výborným výkonom podržal Lehtonen, ktorý zlikvidoval 41 striel súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu večera. Atlanta odohral doma posledný zápas pred uzatvorením prestupového obdobia. Kedže sa stále špekuluje o odchode Hossu z tímu, je možné, že si Marián užíval ovácie vo Philips Arene naposledy.

Boston cestoval na zápas do Pittsburghu a o svojom víťazstve rozhodol už v prvej štvrťhodine, keď viedol 2:0. Domácim sa podarilo skorigovať výsledok až šesť minút pred koncom stretnutia, keď sa presadil mladý a talentovaný ruský krídelník Jevgenij Malkin. Tradičným pilierom v obrane Bostonu bol kapitán Zdeno Chára. Na ľade strávil takmer pol hodinu a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

S mysľami plnými Richarda Zedníka nastupovali jeho spoluhráči z Floridy na zápas proti Montrealu. Pred úvodným buly sa fanúšikovia popodpisovali na obrovský pozdrav, ktorý mu zaslali do nemocnice. Panteri vstúpili do stretnutia lepšie a od 13. minúty viedli a jednogólový náskok si udržali až do polovice záverečnej tretiny. Potom však prekonal Tomáša Vokouna Christopher Higgins a smolný zápas pre domácich ukončil v tretej minúte predĺženia Alexej Kovalev.

V Buffale sa diváci načakali na gól poriadne dlho – takmer 50 minút. Potom sa ale presadil domáci Paul Gaustad a rozhodol o najtesnejšom triumfe Sabres. Víťazstvo zabezpečil najmä brankár Ryan Miller, ktorý úspešne čelil všetkým 35 strelám hráčov Toronta a na svoje konto si pripísal tretie čisté konto v sezóne.

Sumáre nočných stretnutí

ATLANTA – WASHINGTON 3:2 po nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 37. Perrin (MARIÁN HOSSA, Enström), 40. MARIÁN HOSSA (Lehtonen), rozhodujúci nájazd: Perrin – 23. Viktor Kozlov (Ovečkin, Backström), 59. Ovečkin (Backström, Green).
Strely na bránku: 28:41. Brankári: Lehtonen – Kölzig. Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 15 285 divákov.
Hviezdy zápasu: Lehtonen, MARIÁN HOSSA, Perrin.

PITTSBURGH – BOSTON 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 54. Malkin (Sýkora, J. Staal) – 13. Nokelainen (Metropolit, Lucic), 15. SObotka (Reich, S. Thornton)
Strely na bránku: 21:33. Brankári: Conklin – Thomas. Vylúčení: 6:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 16 982 divákov.
Hviezdy zápasu: ZDENO CHÁRA, Sobotka, Malkin.

COLUMBUS – CHICAGO 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Tarnström (Peca, Žerdev), 34. Modin (Výborný, Nash) – 4. Kane (Wisniewski, Seabrook), 6. Seabrook, 15. Byfuglien (Borque, Sopel), 18. Byfuglien (Sopel), 28. Havlát (Lang, Ruutu), 36. Wisniewski (Sharp, Toews), 60. Lang.
Strely na bránku: 26:31. Brankári: Norrena (od 56. min. Leclaire) – Chabibulin. Vylúčení: 6:7, z toho Hainsey na 5 min. – Ruutu na 5 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 14 918 divákov.
Hviezdy zápasu: Byfuglien, Seabrook, Wisniewski.

NEW JERSEY – OTTAWA 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 27. Langenbrunner (Eliáš), 29. Rachunek (Parise, Eliáš), 63. Gionta (Langenbrunner) – 6. Richardson (Spezza, Mcammond), 36. Robitaille (Schubert, Richardson)
Strely na bránku: 31:25. Brankári: Brodeur – Gerber. Vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 12 339 divákov.
Hviezdy zápasu: Gionta, Rachunek, Eliáš.

BUFFALO – TORONTO 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. Gaustad (Paille, Tallinder).
Strely na bránku: 20. Brankári: Miller – Toskala. Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 690 divákov.
Hviezdy zápasu: Miller, Paille.

FLORIDA – MONTREAL po predĺžení 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 13. Montador (Kreps, Salei) – 53. Higgins (S. Koivu), 62. Kovalev (S. Koivu, Smolinski)
Strely na bránku: 36:37. Brankári: Vokoun – Price. Vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 17 100 divákov.
Hviezdy zápasu: Kovalev, Price, Vokoun.