Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hrbatému nevyšla generálka na Open

Slovenský tenista Dominik Hrbatý podľahol v 1. kole turnaja ATP Heineken Open v Aucklande ako nasadená štvorka Nicolasovi Massúovi z Chile hladko v dvoch setoch 2:6, 4:6. Zverencovi trénera Tibora Tótha tak nevyšla generálka na úvodný grandslamový turnaj roka Australian Open v Melbourne.

10.01.2006 12:00
debata

Hrbatý, ktorý v Aucklande triumfoval v rokoch 2001 a 2004, počas celého duelu nenašiel účinnú protizbraň na variabilnú hru dvojnásobného olympijského víťaza z Atén 2004, ktorý sa presadzoval najmä svojím drvivým forhendom.

Zápas mal kuriózny úvod. Po dvoch odohratých loptičkách totiž nad zaplneným centrálnym dvorcom začali padať dažďové kvapky a obaja hráči museli odísť do šatne. Po 25-minútovej prestávke Massú hneď v prvom geme prelomil podanie slovenskej jednotky, rovnaký kúsok sa mu podaril aj v siedmej hre a úvodné dejstvo získal jednoznačne v pomere 6:2.

Začiatok druhého dejstva mal pobobný scénar. Hrbatý v prvom geme neudržal svoje podanie a hoci sa mu rebrejkom podarilo ešte vyrovnať na 3:3, v koncovke setu nestačil na disponovaného Juhoameričana, ktorý takmer vôbec nechyboval. Massú v deviatom geme opäť prelomil súperovo podanie, ujal sa vedenia 5:4 a pri vlastnom servise zápas dotiahol do víťazného konca, pričom upravil vzájomnú bilanciu s Hrbatým na 1:2.

Obaja hráči môžu na seba opäť naraziť vo februárovom zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára na štadióne Medialuna v chilskom meste Rancagua.