Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hrbatý dostal po Hopman Cupe rovnaký výprask ako Cibulková

Slovenský tenista Dominik Hrbatý, rovnako ako jeho kolegyňa z tímu úspešného minulý týždeň na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe Dominika Cibulková, nezvládol svoj individuálny vstup do sezóny. V stretnutí 1. kola na turnaji ATP novozélandskom Aucklande ako držiteľ voľnej karty prehral s obhajcom trofeje a päťkou "pavúka", Nemcom Philippom Kohlschreiberom, za 53 minút hladko 1:6, 2:6. Zhodou okolností presne takýmto skóre Cibulková podľahla Dánke Caroline Wozniackej.

13.01.2009 00:39
Dominik Hrbatý Foto:
Dominik Hrbatý.
debata

Od 4. januára 31-ročný Hrbatý teraz má šancu stihnúť kvalifikáciu o postup do hlavnej singlovej súťaže na úvodnom grandslamovom podujatí roka Australian Open, ktorá sa v Melbourne začne v stredu.

Favorizovaný Ne­mec okamžite odskočil do trojgemového náskoku a pridal brejk na 5:1. Hrbatý ako returnujúci v siedmej hre odvrátil z troch setbalov v rade dva, záverečný však už nie. Vstupné dejstvo netrvalo ani 20 minút. V druhej časti Slovák viedol 1:0 i 2:1 a vo štvrtom geme sa na príjme dostal z 0:30 na 30:30, napokon však išlo len o intermezzo absolútne bez vplyvu na vývoj duelu. Kohlschreiber totiž získal nielen tento gem, ale aj štyri nasledujúce.

Niekdajší 12. hráč renkingu ATP Hrbatý (momentálne 250. miesto), ktorý tretinu zo svojich šiestich titulov na hlavnom profesionálnom okruhu získal práve v Aucklande (2001, 2004) má proti Kohlschreiberovi aj po čerstvej prehre priaznivú bilanciu 3:2.

Nemec si v 2. kole zmeria sily s bývalým lídrom počítačového poradia, Španielom Juanom Carlosom Ferrerom (65.).