Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hrbatý ide ďalej, Monfils duel skrečoval

Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP série Masters v Madride (dotácia 2,45 milióna dolárov), keď jeho súper v 1. kole Francúz Gael Monfils zápas za stavu 6:3 a 2:2 v druhom sete vzdal pre zranenie členka.

17.10.2006 14:45
debata

Zverenec trénera Tibora Tótha nastúpi v 2. kole proti trinástemu nasadenému Nemcovi Tommymu Haasovi, ktorého zdolal minulý týždeň na podujatí vo viedenskej Stadthalle, kde mu v treťom sete uštedril „kanára“.

Slovenskému daviscupovému reprezentantovi v úvodnom sete duelu proti Monfilsovi nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie a dopúšťal sa príliš veľkého množstva nevynútených chýb.

Talentovaný francúzsky tenista v šiestej hre prelomil podanie slovenskej jednotky, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 5:2 a dejstvo získal vo svoj prospech v pomere 6:3. V piatej hre druhého setu si však Monfils pri pokuse dobehnúť loptičku podvrtol členok, ktorý mu navrel a po konzultácii s lekárom musel zápas skrečovať. Hrbatý tak vyrovnal vzájomnú bilanciu s Monfilsom na 2:2.