Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hrbatý nevyužil v Montreale dva mečbaly

Slovenský tenista Dominik Hrbatý nevyužil obrovskú šancu postúpiť do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters Series Rogers Cup presented by National Bank (dotácia 2,45 milióna USD, tvrdý povrch Decoturf) v kanadskom Montreale, kde by si zmeral sily so svetovou jednotkou Rogerom Federerom.

10.08.2007 00:09
debata

Hrbatý, ktorý sa po sérii slabých výsledkov z prvej časti letnej sezóny predstavil na kanadskom „betóne“ vo výbornej forme, prehral s Austrálčanom Lleytonom Hewittom po vyše trojhodinovom boji 7:6 (10), 6:7 (6), 5:7. Pritom v tajbrejku druhého setu viedol proti bývalej svetovej jednotke 6:4 a premrhal dva mečbaly. Dráma štvrtkového podvečera trvala dovedna 192 minút.

V prvom sete slovenský tenista odvrátil šesť so siedmich brejkbalov súpera a v tajbrejku potom ešte tri setbaly. Napokon ho za 73 minút vyhral 12:10 v skrátenej hre, keď využil tretí setbal. Aj druhý set bol mimoriadne dramatický a hoci Hewitt (21. v rebríčku ATP Entry) viedol už 3:1 aj 5:3, opäť dejstvo vyvrcholilo tajbrejkom. V ňom sa dostal 29-ročný Hrbatý, aktuálne 32. renkingovo postavený tenista za stavu 6:4 k dvom mečbalom, ale potom už neuhral ani loptičku a prehral tajbrejk 6:8.

V rozhodujúcom sete sa slovenský tenista hneď v úvode brejkol súpera a viedol 2:0, ale 26-ročný rodák z Adelaide ihneď vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu až do jedenásteho gemu si obaja hráči držali podanie a v hre nervov napokon zaváhal Hrbatý. Za stavu 6:5 už potom skúsený Hewitt pri svojom podaní dotiahol zápas do víťazného konca a vo vzájomnej bilancii s Hrbatým zvýšil na 3:0.

Napriek prehre je montrealské osemfinále najlepším výsledkom Hrbatého v tomto roku. V marockej Casablanke sa síce dostal až medzi najlepších osem, ale na neporovnateľne slabšie obsadenom aj dotovanom podujatí ATP.