Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hrbatý zvládol ďalšiu päťsetovú drámu

Slovenský tenista Dominik Hrbatý úspešne zvládol na grandslamovom turnaji Australian Open ďalší päťsetový zápas, keď Belgičana Dicka Normana zdolal v 2. kole po veľkej dráme 6:2, 7:5, 5:7, 4:6 a 10:8. Lúčila sa Martina Suchá - s Taliankou Flaviou Pennettovou prehrala hladko 3:6 a 0:6.

19.01.2006 07:05
debata

Dvanásty nasadený Hrbatý opäť musel siahnuť na dno síl. V prvom kole potreboval päť setov na vyradenie Rakúšana Olivera Maracha, keď otáčal z 0:2 na 3:2 vo svoj prospech, tentoraz si s Belgičanom Dickom Normanom skomplikoval dobre rozbehnutý duel.

Slovenská  mužská jednotka viedla po dvoch setoch 6:2 a 7:5, ale ďalšie dva patrili jeho súperovi. V nervydrásujúcom závere sa obaja hráči dlho naťahovali o každý gem, ale Hrbatý v závere využil svoju skvelú kondičnú pripravenosť a po takmer štvorhodinovom boji využil mečbal v osemnástej hre piateho setu pri svojom podaní po predchádzajúcom brejku.

V boji o postup do osemfinále v Melbourne sa Hrbatý stretne s Rusom Igorom Andrejevom, ktorý si tiež v päťsetovom dueli poradil s Holanďanom Raemonom Sluiterom.

„Počas celého zápasu som hral veľmi dobre, Norman mi však v treťom sete trochu ušiel. Keď som mal brejk, začal viac riskovať a začalo mu to tam padať. V štvrtom sete som ho nevedel brejknúť, vychádzali mu údery od základnej čiary, prestal kaziť. V piatom sete sme sa potom ťahali o každú loptičku a cez kondičku som ho napokon udolal. Pri výmenách som mu dal dvakrát zprava-doľava a už sa potom nehýbal, ťažil iba zo svojho servisu. Keď som ho za stavu 8:8 brejkol, už som vedel, že zápas dotiahnem do víťazného konca. V 3. kole ma čaká Andrejev, s ktorým často trénujem. Určite to bude náročný duel, veď Igor je na začiatku sezóny v skvelej forme a v Sydney postúpil až do finále,“ povedal Hrbatý, ktorý vlani postúpil v Melbourne Parku až do štvrťfinále.

V ženskej dvojhre sa so súťažou rozlúčila v 2. kole Martina Suchá, ktorá po celkom jednoznačnom priebehu prehrala dvadsiatou nasadenou s Taliankou Flaviou Pennettovou hladko v dvoch setoch 3:6, 0:6.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Nových Zámkov nedokázala nájsť účinný recept na taktickú pestrú hru súperky a napriek dvom brejkom ťahala v úvodnom sete za kratší koniec. Pennettová štyrikrát prelomila podanie Slovenky a za 34 minút získala dejstvo v pomere 6:3. V druhom sete Talianka pritvrdila a po troch brejkoch uštedrila Suchej nepopulárneho „kanára“. Najlepším umiestnením 25-ročnej Suchej v Melbourne tak zostáva 4. kolo spred štyroch rokov.

„Nemala som žiaden úder, ktorým by som ju mohla poraziť. Urobila som veľa chýb z bekhendovej strany a keďže som Pennettovú nezatlačila z forhendu, vyhrala zaslúžene,“ povedala Suchá pre rádio Expres.

Daniela Hantuchová spolu s Japonkou Ai Sugijamovou vyhrali v 1. kole štvorhry nad českou dvojicou Barbora Strýcová, Nicole Vaidišová v dvoch setoch 7:5, 6:3.

• dvojhra muži – 2. kolo:

Dominik Hrbatý (12-SR) – Dick Norman (Belg.) 6:2, 7:5, 5:7, 4:6, 10:8

• dvojhra ženy – 2. kolo:

Flavia Pennettová (20-Tal.) – Martina Sucha (SR) 6:3, 6:0

• štvorhra ženy – 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) – Barbora Strýcová, Nicole Vaidišová (ČR) 7:5, 6:3