Mýliš sa! kričal Demitra na reportéra

Dokážeme ti, že sa mýliš. Veľmi sa mýliš! kričal Pavol Demitra kráčajúc do šatne Minnesoty po nedeľňajšom tréningu pred tretím súbojom play off proti Coloradu. Slovenský útočník vyzeral dosť nazlostene. Kto bol terčom jeho hnevu?

16.04.2008 05:33
Aaron Voros, Pavol Demitra Foto:
Pavol Demitra sa raduje z gólu s jeho autorom - Aaronom Vorosom. Minnesota vyhrala aj ich zásluhou v Columbuse 2:1.
debata

Michael Russo, jeden z dvorných reportérov Minnesoty Wild z denníka Star Tribune, si dovolil v prognóze pred play off zapochybovať o úspechu tímu Jacquesa Lemairea.

Napísal, že Minnesota cez Colorado neprejde, na zápasy prehrá 2:4. A to nemal robiť. „To som zažil prvýkrát v živote, aby v NHL domáci novinár takto potopil mužstvo. Hráči mu to dali pocítiť. Ale čo už, je to jeho názor. Dokážeme mu, že nemá pravdu,“ vysvetľoval Demitra v šatni po treťom zápase, po ktorom sa Wild ujali vedenia v sérii 2:1.

Súboje Colorada s Minnesotou ovládla rýchla smrť. Prvé tri zápasy ukončil až gól v predĺžení. V pondelok dvíhal ruky nad hlavu v 72. minúte hosťujúci útočník Bouchard.

„Tri zápasy, tri predĺženia. Nie je to sranda. Hrá sa tvrdo, nie však zákerne. Colorado má technický tím, chcú hrať hokej ako my. Myslím, že ľuďom sa to páči,“ komentoval Demitra, ktorý asistoval pri druhom góle hostí. Náročnejšie v play-off sú podľa neho tréningy. „Do Denveru sme prišli o dva dni skôr, aby sme sa dobre pripravili.“
Aj atmosféra v hľadisku je iná než počas základnej časti. „U nás je vypredané stále už niekoľko rokov, ale myslím, že na zápasoch play off sú ľudia živší. Keď strelíme gól, hučí celá aréna,“ dodal 33-ročný útočník.

Pred očami nového majiteľa Wild Craiga Leipolda odohral výborný zápas aj Marián Gáborík. Na Joseho Theodora vyslal deväť striel a hoci sa bodovo nepresadil, útok s Mikkom Koivum a Toddom Fedorukom robil pred bránkou Colorada poriadny vietor.

Na ľade chýbal tretí Slovák z Minnesoty Branko Radivojevič, ktorý si po zrážke s Paulom Stastnym v predchádzajúcom zápase zranil koleno a nepravdepodobný bol aj jeho štart vo štvrtom zápase série v noci na stredu.