Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Neapol vyhral nad Bolognou. Hamšík premenil jedenástku

Futbalisti Neapola vyhrali v talianskej lige na ihrisku Bologne 2:0 a udržali si trojbodový odstup od AC Miláno, ktoré vo večernom zápase vyhralo na pôde Fiorentiny 2:1.

10.04.2011 17:58 , aktualizované: 23:00
Hamšík pokutový Foto: ,
Marek Hamšík premieňa pokutový kop.
debata

Neapol uhral štvrtú výhru v Serii A za sebou i bez svojho najlepšieho strelca Edinsona Cavaniho, ktorý nemohol nastúpiť pre trest za karty. Autora doterajších 25 ligových gólov zastúpili už v prvom polčase útočník Giuseppe Mascara a z pokutového kopu slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Bologna vs Neapol

„Prvý polčas sme hrali výborne a zaslúžene sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po zmene strán sme sa sústredili hlavne na udržanie výsledku. Som veľmi rád, že sme získali tri body. Je to paráda,“ povedal 23-ročný rodák z Banskej Bystrice, ktorý zaznamenal svoj deviaty gól v sezóne. „Nechcel som riskovať, volil som istotu a loptu som poslal do stredu brány. Gólman Viviano ma veľmi dobre pozná. Boli sme totiž spoluhráči v Brescii,“ uviedol dvojnásobný najlepší futbalista Slovenska.

Lazio Rím porazilo Parmu na svojom štadióne 2:0 a na štvrtom mieste tabuľky vystriedalo Udinese. Domácich poslal do vedenia v 23. minúte brazílsky záložník Hernanes, náskok poistil 15 minút pred koncom útočník Sergio Floccari.

Siedmy Juventus Turín vyhral nad Janovom na svojom ihrisku 3:2 a po treťom ligovom víťazstve v rade sa priblížil pohárovým priečkam. Domáci pritom dvakrát prehrávali. Na úvodný vlastný gól Bonucciho z 8. minúty odpovedal v úvode druhého polčasu Simone Pepe. Hostí vrátil do vedenia Antonio Floro Flores, ale útočníci „starej dámy“ Matri s Tonim v záverečnej polhodine otočili zápas v prospech Turína.

Zaujímavosťou nedeľňajších duelov bolo, že v nich bodovali všetky tri tímy z chvosta talianskej tabuľky. Bari, Brescia a Cesena si proti Catanii, Cagliari, resp. Palermu pripísali zhodne po jeden bod. „Taliansky bláznivý“ súboj videli najmä diváci v sicílskej metropole Palermo. Domáci totiž po prvom polčase viedli pohodlným dvojgólovým rozdielom. Od 74. min hrali navyše v početnej výhode, keď predčasne pod sprchy musel ísť Steve Von Bergen. O dve minúty neskôr ho nasledoval Paolo Sammarco a zdalo sa, že je rozhodnuté. V druhej minúte nadstaveného času sa však z gólu radoval Marco Parolo a o vyrovnanie sa postaral v 97. min Emanuele Giaccherni. Aby toho nebolo málo, v samom závere dostal červenú kartu aj tretí hráč hostí Alex Calderoni. Naplno triumfovalo zostupom ohrozené Lecce, ktoré zvíťazilo v Sampdorii 2:1.

Líder súťaže AC Miláno zvládol náročnú úlohu na pôde Fiorentiny a zvíťazil 2:1. Favorit strelil v prvom polčase dva góly Seedorfom a Patom a keďže neinkasoval, vyzeralo to na pohodlný zisk troch bodov. V 79. min ale skorigoval Vargas a keď o osem minút neskôr dostal hosťujúci Zlatan Ibrahimovič červenú kartu, Milánčania sa museli obávať o plný bodový zásah. Fiorentina ale nedokázala využiť svoju krátku početnú prevahu na ďalší zásah. AC Miláno má po 32. kole trojbodový náskok pred SSC Neapol.

Cagliari – Brescia 1:1 (1:0)
Góly: 22. Cossu – 61. Caracciolo, ČK: 90. Eder (Brescia)
Richard Lásik (Brescia) nefiguroval na zápasovej súpiske

Lazio – Parma 2:0 (1:0)
Góly: 23. Hernanes, 77. Floccari

Palermo – Cesena 2:2 (2:0)
Góly: 5. Kurtič, 36. Pinilla – 90.+ Parolo, 90.+ Giaccherni, ČK: 74. Von Bergen, 76. Sammarco, 90.+ Calderoni (všetci Cesena)

Sampdoria – Lecce 1:2 (0:1)
Góly: 69. Maccarone – 38. Di Michele, 65. Olivera, ČK: 73. Mannini (Sampdoria)

Fiorentina – AC Miláno 1:2 (0:2)
Góly: 79. Vargas – 8. C. Seedorf, 41. Pato, ČK: 87. Ibrahimovič (AC Miláno)