29. februára 2008

Nešťastný debut Mariána Hossa v drese Pittsburghu

Najhorší možný scenár mal debut slovenského hokejistu Mariána Hossu v novom drese Pittsburgu.

Zdieľať
BOSTON 29. februára (WEBNOVINY) - Najhorší možný scenár mal debut slovenského hokejistu Mariána Hossu v novom drese Pittsburgu. Vo štvrtkovom stretnutí v Bostone jeho Penguins prehrali 1:5 a čerstvá posila z Atlanty si navyše zranila koleno po kolízii s krídelníkom Bruins Glenom Murrayom v druhej tretine. Pre staršieho z bratov Hossovcov sa osudným stalo 13. striedanie, na ľade strávil celkovo 10 minút a 13 sekúnd a Tim Thomas v bránke domácich kryl jednu jeho strelu. "Bola to náhodná zrážka koleno na koleno. Nepríjemné, som sklamaný. Veľmi som sa snažil o súhru so svojimi spoluhráčmi. Ale zranenie patria k hokeju, aj keď prišlo pre mužstvo v nevhodnej chvíli," povzdychol si smoliar duelu. Jeho absencia sa odhaduje na týždeň, čo nie je dobrá správa pre tím, ktorému dlhodobo chýba zranený kapitán Sydney Crosby, ako aj krídelník Gary Roberts. Lepšie ako Hossovi vyšla premiéra ďalšiemu bývalému hráčovi Thrashers Pascalovi Dupuisovi, ktorého gól v záverečnej tretine aspoň čiastočne zmiernil vysokú prehru "tučniakov" a pokazil Thomasovi čisté konto. Na ľade TD Banknorth Garden opäť úradoval domáci kapitán Zdeno Chára, ktorý strelil tretí gól "medveďov" a na konte má už 15 presných zásahov v sezóne, pričom v ostatných 10 zápasoch ich zaznamenal 8. SITA