0:0
-:-
lavica domaci domaci_pocet:hostia_pocetlavica hostia
FC Košice
AS Trenčín bude hostiť FC Košice v rámci 6. kola Niké ligy v skupine o udržanie sa. Oba celky majú najvyššiu súťaž istú aj budúcu sezóne, rozhodlo o tom minulé kolo, v ktorom posledné Zlaté Moravce podľahli práve Trenčanom.

AS Trenčín: Domáci sú aktuálne na 8. mieste, ak chcú pomýšľať na boje v Európskej konferenčnej lige, tak musia zmazať päťbodové manko na siedmu Banskú Bystricu, pretože táto priečka je tá postupová. Najlepším strelcom Trenčína je Njegos Kupusović, ktorý má na konte sedem presných zásahov.

FC Košice: Hosťujúci celok je na predposlednej 11. priečke, desiate Michalovce majú rovnaký počet bodov, ale s lepším skóre. V minulom kole podľahli Košičania na vlastnom trávniku Skalici 1:2. S ôsmymi gólmi je streleckým lídrom Slovinec Zan Medved.

Z troch vzájomných zápasov sa dvakrát tešili z víťazstva futbalisti AS, jeden skončil bezgólovou remízou.
10Refresh
17.4.2024 23:50TASR Pridať komentár

Real Madrid vyradil City v rozstrele a je v semifinále

Futbalisti Realu Madrid vyradili vo štvrťfinále Ligy majstrov obhajcu trofeje Manchester City. celý článok

17.4.2024 21:16Miroslav Čief | / FP Pridať komentár

Dunajská Streda ide krôčik po krôčiku za 3. miestom. Kačaraba: Pred nami sú ďalšie dôležité stretnutia

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda majú pred sebou jasný klubový cieľ. Radi by skončili na takej pozícii v tabuľke Niké ligy, ktorá by im zaručila pohárovú miestenku. Aktuálne sú na 3. mieste tabuľky a toto miesto by si chceli do konca nadstavbovej časti udržať. celý článok

17.4.2024 21:11Miroslav Čief | / FP Pridať komentár

Araujo zarezal Barcelonu, postup má vo vrecku PSG. Enrique: Chytili sme Barcu v najlepšom momente sezóny

Všetko nasvedčovalo tomu, že v tejto chvíli sa budú z postupu do semifinále Ligy majstrov radovať futbalisti FC Barcelona. Blaugranas vedení Xavim totižto minulý týždeň vyhrali v Parku Princov na trávniku PSG 3:2. Boli na koni a vydaril sa im aj úvod odvetného stretnutia v utorok večer. Po góle Raphinhu viedli 1:0 a mali skutočne nakročené v ústrety postupu. celý článok

17.4.2024 20:11TASR Pridať komentár

Trnava je vo finále, v Podbrezovej uhrala postupovú remízu 0:0

Vo finále Slovnaft Cupu sa stretnú futbalisti dvojnásobného obhajcu trofeje FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Trnavčania zvládli stredajšiu semifinálovú odvetu, keď po domácom víťazstve 1:0 remizovali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 0:0 a v stredu 1. mája o 15.00 h v Košiciach sa pokúsia získať domáci pohár tretíkrát za sebou. Ich súperom bude Ružomberok, ktorý v semifinále potvrdil úlohu favorita proti Lipanom. celý článok

17.4.2024 17:35TASR Pridať komentár

Spartak Trnava v lete posilní Čech Kubista

Futbalistov Spartaka Trnava v lete posilní defenzívny stredopoliar a stopér Vojtěch Kubista. "Bíli andeli" sa s Čechom dohodli na dvojročnom kontrakte. celý článok

Odvety štvrťfinále Ligy majstrovDunajská Streda ide krôčik po krôčiku z…Araujo zarezal Barcelonu, postup má vo …Trnava postúpila do finále poháraSpartak Trnava v lete posilní Čech Kubista

Zomrel bývalý nemecký reprezentant a majster sveta Bernd Hölzenbein

Vo veku 78 rokov zomrel bývalý nemecký futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1974 Bernd Hölzenbein. V utorok o tom informovalo vedenie bundesligového klubu Eintracht Frankfurt s odvolaním sa na Hölzenbeinovu rodinu. Správu priniesli agentúry DPA a AP. 16.4.2024 10:51 - TASR

Valencia zvíťazila na pôde Osasuny 1:0 gólom Almeidu

Futbalisti Valencie vyhrali v pondelkovom dueli 31. kola španielskej La Ligy na ihrisku Osasuny 1:0. Jediný gól dal v 18. minúte Andre Almeida. Domáci mohli vyrovnať v nadstavenom čase, ale Ante Budimir nepremenil pokutový kop, keď si s jeho slabučkou strelou poľahky poradil brankár Giorgi Mamardašvili. Valencia sa posunula v tabuľke na siedme miesto, Osasuna je jedenásta. 16.4.2024 07:26 - TASR

Chelsea deklasovala Everton 6:0, štyri góly Palmera

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v pondelkovom zápase 33. kola anglickej Premier League nad Evertonom vysoko 6:0. Cole Palmer sa na triumfe podieľal štyrmi gólmi. Už po 29 minútach dosiahol čistý hetrik, keď skóroval ľavačkou, hlavou i pravou nohou a v druhom polčase pridal z pokutového kopu svoj štvrtý zásah. S 20 gólmi v tejto sezóne sa na čele tabuľky strelcov vyrovnal Erlingovi Haalandovi z Manchestru City. 16.4.2024 07:19 - TASR

Hellas Verona so Suslovom remizoval na ihrisku Atalanty 2:2

Futbalisti Hellasu Verona remizovali v pondelkovom stretnutí 32. kola talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:2. Slovenský reprezentant Tomáš Suslov hral za hostí do 77. minúty, v 42. minúte dostal žltú kartu. Jeho spoluhráč Ondrej Duda nehral pre zranenie. Hellas si vďaka zisku bodu polepšil v boji o záchranu, patrí mu 16. priečka, má náskok jedného bodu pred osemnástym Frosinone. 16.4.2024 07:10 - TASR

Ndicka nemá problémy so srdcom, potvrdili to testy vykonané po kolapse

Kardiologické testy vylúčili, že by mal futbalista Evan Ndicka z AS Rím problémy so srdcom. Reprezentant Pobrežia Slonoviny skolaboval v 70. minúte nedeľňajšieho zápasu 32. kola talianskej Serie A medzi AS Rím a Udinese Calcio. Rozhodca po konzultácii s oboma trénermi duel predčasne ukončil za stavu 1:1. 15.4.2024 20:48 - TASR

Ndicka z AS Rím sa už cíti lepšie, zostane v nemocnici na pozorovanie

Futbalista Evan Ndicka z AS Rím sa podľa informácií klubu cíti už lepšie. Hráč z Pobrežia Slonoviny odpadol bez cudzieho zavinenia v 70. minúte nedeľňajšieho zápasu 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže na ihrisku Udinese Calcio za stavu 1:1. Rozhodca po konzultácii s oboma trénermi duel predčasne ukončil. 15.4.2024 08:42 - TASR

Inter iba remizoval s Cagliari 2:2, Obert odohral celý zápas

Futbalisti Interu Miláno iba remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s Cagliari 2:2. Napriek strate bodov majú titul na dosah, šesť kôl pred koncom súťaže vedú tabuľku so 14-bodovým náskokom pred mestským rivalom AC, ktorý hral na pôde Sassuola nerozhodne 3:3. 14.4.2024 22:49 - TASR

Hancko dal 4. gól v sezóne, rozhodol o triumfe Feyenoordu v Sittarde

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko rozhodol svojím gólom o triumfe Feyenoordu Rotterdam na pôde Fortuny Sittard 1:0 v nedeľnom zápase 30. kola holandskej ligy. Dvadsaťšesťročný obranca skóroval v 18. minúte, bol to jeho štvrtý presný zásah v tomto ročníku Eredivisie a celkovo šiesty tohtosezónny v drese Feyenoordu. 14.4.2024 16:32 - TASR

Neapol s Lobotkom iba remizoval s Frosinone 2:2

Futbalisti SSC Neapol remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s o záchranu bojujúcim Frosinone 2:2. Zverenci trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu a obhajcovia titulu tak z uplynulých piatich duelov nedokázali zabrať naplno štvrtýkrát. Za domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. 14.4.2024 14:38 - TASR

City rozstrieľalo Luton 5:1, posunulo sa priebežne na čelo tabuľky

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka si piatykrát v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League udržal čisté konto. V sobotňajšom dueli pomohol svojím výkonom k suverénnemu víťazstvu Newcastlu United nad Tottenhamom Hotspur 4:0. Úradujúci majster Manchester City si poradil s Lutonom hladko 5:1 a dostal sa priebežne na čelo tabuľky o dva body pred Arsenal a Liverpool, ktorí odohrajú svoje zápasy 33. kola v nedeľu. 13.4.2024 18:05 - TASR