Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Položili nás rýchle góly, smútil Milan Jurčina

Milan Jurčina, obranca Washingtonu Capitals, netajil rozčarovanie z domácej prehry s Pittsburghom 2:6 v rozhodujúcom siedmom zápase v semifinále play off Východnej konferencie. "Zaspal som až nad ránom, po takom zápase sa ťažko usínalo. Prehrali sme ho v druhej tretine," rekapituloval 25-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša.

15.05.2009 06:01
Milan Jurčina Foto:
Milan Jurčina.
debata

V sérii proti Pittsburghu ste viedli 2:0 na zápasy. Kde ste ju stratili?
Začali sme dvoma víťazstvami doma, no potom sme dvakrát prehrali vonku. Všetky zápasy boli vyrovnané – až na posledný – trikrát sa rozhodovalo v predĺžení. Hoci psychická výhoda zdanlivo prešla na našu stranu, lebo v šiestom zápase sme vyhrali v Pittsburghu v predĺžení, vedeli sme, že doma nás čaká veľmi ťažký zápas. Dúfali sme, že ho zvládneme ako v predchádzajúcej sérii proti Rangers – vtedy sme vyhrali 2:1, ale po veľkom boji. V siedmom zápase je pod väčším tlakom domáce mužstvo. Mrzí to veľmi. Veľmi.

Čo sa stalo, že ste podľahli 2:6?
Do prvého inkasovaného gólu sme mali prevahu. Súper však využil presilovku, vzápätí pridal druhý gól. Keď sme ďalšie dva dostali v úvode druhej tretiny, na zmazanie štvorgólovej straty by nám pomohol len malý zázrak.

Neubránili ste Crosbyho?
Neubránili… Pittsburgh má viacerých šikovných útočníkov – a Crosby je z nich najnebezpečnejší, možno aj najlepší v NHL. Je veľmi rýchly, vie sa vyhnúť obrancom, dokonale sa orientuje pred bránkou. Ja som chodil na ľad najčastejšie proti Malkinovi, takisto skvelému hokejistovi.

Mali ste čas povedať si niečo s Miroslavom Šatanom?
Samozrejme. Keď sme si podávali ruky, zaželal som mu veľa šťastia v ďalšom pokračovaní s tým, aby po sezóne doniesol na Slovensko Stanleyho pohár. Keď to už nevyšlo mne…