Kontakt  Inzercia

24hod.sk    Šport

20. mája 2008

Hrbatého prehra v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Casablance

Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom dueli osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Grand Prix Hasana II. v marockej Casablance (dotácia 370 000 eur, antuka vonku) s takisto ...

Zdieľať
CASABLANCA 20. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom dueli osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Grand Prix Hasana II. v marockej Casablance (dotácia 370 000 eur, antuka vonku) s takisto nenasadeným domácim veteránom - držiteľom voľnej karty Younesom El Aynaouim za 99 minút 3:6, 5:7, hoci sa v druhom dejstve dostal z 1:3 na 5:4. Tridsaťročný Bratislavčan Hrbatý (presne 300. miesto v renkingu), ktorý z nedeľňajšieho stretnutia 1. kola proti Petrovi Luczakovi postúpil už po troch gemoch (stav 2:1) pre Austrálčanovo zranenie stehenného svalu, povolil 36-ročnému rodákovi z Rabatu upraviť skóre zo vzájomných súbojov na 1:3 a revanšovať sa za prehru 3:6, 4:6 z predchádzajúceho zápasu v 1. kole aténskeho olympijského turnaja. Sedemnásobný a úradujúci domáci Tenista roka Hrbatý mal v úvodnom sete dvakrát náskok brejku (2:1 a 3:2), ale potom prehral 6 gemov v rade - 3:6, 0:2. V druhom dejstve však vyrovnal z 1:3 na 3:3 a porovnateľne skúsený Maročan, 189. vo svetovom rebríčku ATP Entry (v novembri 2003 figuroval na 14. mieste), si nechal ošetriť ľavé koleno. Slovenský držiteľ šiestich titulov z hlavného okruhu sa ujal vedenia 4:3 a "preniesol" svoj servis aj na 5:4, vtedy však miláčik tribún v areáli Al Amal zapol a sériou troch získaných gemov v rade sa vyhol hrozbe rozhodujúcej časti. Mečbal premenil esom. Vo štvrťfinále si El Aynaoui zmeria sily s tretím nasadeným, Argentínčanom Agustinom Callerim. Hrbatý si na cestu do Paríža na Roland Garros, kde bude účinkovať priamo v hlavnej súťaži dvojhry na základe tzv. chráneného renkingu po zdravotnej prestávke (70. priečka), pribalil 15 bodov a šek na 5850 eur. Súpera vo francúzskej metropole spozná v piatok. Niekdajší 12. hráč počítačového poradia Hrbatý od svojho marcového návratu na dvorce po viac ako polročnej nútenej pauze stále čaká na mečbalom potvrdený premiérový singlový triumf mimo tímových súťaží (Davisov pohár, slovenská extraliga) či exhibícií. Dvojhra - 2. kolo (osemfinále): Younes El Aynanoui (Mar.) - Dominik Hrbatý (SR) 6:3, 7:5 za 99 minút SITA