Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Skvelé! Hantuchová opäť stopla Hingisovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour v Indian Wells. Štrnásta nasadená Slovenka si poradila s turnajovou trojkou, Švajčiarkou Martinou Hingisovou za 100 minút 6:4, 6:3.

14.03.2007 07:34
debata

Súperkou Hantuchovej v boji o postup do semifinále bude Izraelčanka Šahar Peerová.  V ich doteraz jedinom vzájomnom súboji bola vo Wimbledone 2005 úspešnejšia Slovenka.

Hantuchová sa prebojovala v Indian Wells do štvrťfinále po prvý raz od roku 2002, keď celý turnaj senzačne vyhrala. Doteraz je to jej jediný singlový triumf na okruhu WTA. Aj vtedy si rovnako ako teraz poradila s Hingisovou, ale až vo finále. „Veľa som o tom premýšľala. Tak nejako sa mi vrátili spomienky na to víťazstvo nad Martinou spred piatich rokov a na kurte som sa aj teraz cítila veľmi dobre. Snažila som sa užiť si tento zápas, ako sa len dalo,“ cituje Hantuchovej slová oficiálna stránka turnaja.

Dvadsaťtriročná Slovenka o tri roky staršiu súperku dovedna štyrikrát brejkla a zachránila až 10 z 12 brejkových pokusov Hingisovej. Kritickú situáciu zvládla v I. sete za stavu 3:4 a 0:40 pri podaní Hingisovej. Vtedy podľa švajčiarskych zdrojov nasledovalo šesť chýb v podaní bývalej svetovej jednotky a päťnásobnej grandslamovej šampiónky a Hantuchová sa chytila. A hoci po úspešnej koncovke I. setu Slovenka v druhom prehrávala už 1:3, opäť zabojovala a od tohto okamihu nestratila už ani gem. Hantuchová podporila svoju dobrú hru aj podaním so 7 esami a 68-percentným využitím I. servisu.