sk  |  en
Sobota | 13.07.2024, 04:37 | meniny: Margita; zajtra: Kamil
  • | Medzinárodný deň hlavolamov a rébusov

    V tento deň roku 1944 sa v Budapešti narodil Ernő Rubik, maďarský vynálezca hlavolamov. Jeho najúspešnejším dielom sa stala Rubikova kocka, ktorá je najlepšie a najrýchlejšie predávanou logickou hrou na svete. Pri tejto príležitosti by sme svoj čas mali venovať riešeniu krížoviek, sudoku, hádaniek, kvízom, hlavolamom alebo skladaniu puzzle.

Slováci najbližšie k Michelangelovým sochám

20.11.2007 | Bronz Andreja Hlinku v kategórii do 180 cm a 3. miesto v Pohári národov - s takou bilanciou sa vrátila domov slovenská výprava z II. majstrovstiev sveta v klasickej kulturistike v španielskom Platja d´Aro. „Ale takmer sme prišli o ocenenie za tretiu priečku v súťaži krajín.

Bronz Andreja Hlinku v kategórii do 180 cm a 3. miesto v Pohári národov - s takou bilanciou sa vrátila domov slovenská výprava z II. majstrovstiev sveta v klasickej kulturistike v španielskom Platja d´Aro. „Ale takmer sme prišli o ocenenie za tretiu priečku v súťaži krajín. Organizátori totiž zle spočítali výsledky a zaradili pred nás domácich Španielov. Keď som na to na záverečnom bankete prišiel, požiadal som o okamžitú nápravu. Našťastie, vyhoveli mi, takže teraz tu môžem prezentovať tento pekný pohár za tretie miesto,“ opísal kurióznu historku prezident Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) Michal Čapla s dodatkom, že sa to nestalo prvý raz. Pred tromi rokmi na MS v kulturistike mužov v Šanghaji získalo Slovensko prvenstvo v Pohári národov namiesto Španielska až po oprávnenom proteste.

najčítanejšie aktuality

kontaktujte nás

tip na osobnost