Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Suverénna Cibulková stratila v 2. kole len dve hry

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 3. kola dvojhry Australian Open. Nasadená osemnástka prvého grandslamového turnaja sezóny si v 2. kole poradila s Taiwančankou Čan Jung-jan za 71 minút 6:0, 6:2. Súperkou slovenskej jednotky v súboji o postup do osemfinále bude Francúzka Virginie Razzanová, ktorá prekvapujúco hladko vyradila z boja 14. nasadenú Švajčiarku Patty Schnyderovú 6:3, 6:1.

22.01.2009 03:00 , aktualizované: 09:35
Dominika Cibulková Foto:
Dominika Cibulková.
debata

Devätnásťročná Slovenka mala s výnimkou krátkeho zaváhania v úvode druhého setu, keď prehrávala 1:2, stretnutie pevne pod kontrolou a napokon hladko postúpila medzi 32 najlepších. Týmto výsledkom si Cibulková vyrovnala svoje doterajšie maximum z grandslamových vystúpení z minuloročného US Open v New Yorku a ostatných dvoch ročníkov Roland Garros v Paríži.

Cibulková začala svoje druhé vystúpenie v Melbourne tak, ako suverénne skončila to prvé. Za polhodinku „sfúkla“ taiwanskú deblovú špecialistku v prvom dejstve 6:0 a pripísala si na konto už tretí víťazný set bez straty gemu v rade. Zverenkyňa V. Pláteníka začala brejkom aj druhý set, no vzápätí po prvý raz na turnaji stratila svoje podanie a navyše čistou hrou.

Čan si potom premiérovo v stretnutí udržala svoje podanie a ujala sa vedenia 2:1. Slovenka však ani náznak zvratu nepripustila. Proti súperke, ktorú poznala aj z dvoch víťazných súbojov z juniorského obdobia, uhrala potom tri gemy v rade a otočila na 4:2. Vzápätí síce prehrávala pri servise Čan 0:40, ale napokon získala ďalším brejkom aj piaty gem. Za tohto už jednoznačného stavu išla slovenská tenistka na podanie a využila hneď prvý mečbal.

Vo štvorhre sa Cibulkovej darilo menej, vypadla hneď v prvom kole. Spolu s Francúzkou Virginie Razzanovou podľa predpokladov nestačila na druhý nasadený španielsky pár Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová a podľahla za 64 minút 1:6, 3:6.

Dvojhra žien – 2. kolo:

Dominika Cibulková (18-SR) – Čan Jung-jan (Taiw.) 6:0, 6:2

Štvorhra žien – 1. kolo:

Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (2-Šp.) – Dominika Cibulková, Virginie Razzanová (SR/Fr.) 6:1, 6:3