sk  |  en
Nedeľa | 24.10.2021, 05:16 | meniny: Kvetoslava; zajtra: Aurel
  • | Deň organizácie spojených národov

    24. októbra 1945 vstúpila do platnosti Charta OSN, ktorá je dňom vzniku Organizácie spojených národov. Od roku 1948 sa tento deň pripomína ako Deň OSN. Tento deň tradične sprevádzajú verejné zhromaždenia, diskusie a konferencie pripomínajúce vznik Organizácie spojených národov, jej aktivity, ciele a výsledky. Organizácia spojených národov bola založená po druhej svetovej vojne 51 krajinami, ktoré sa zaviazali k zachovávaniu medzinárodného mieru a bezpečnosti, rozvoju priateľských vzťahov medzi národmi a podpore sociálneho rozvoja, lepšej životnej úrovne a ľudských práv. V súčasnosti má OSN 192 členov.

  • | Medzinárodný deň školských knižníc

    Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa od roku 1999. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

  • | Svetový deň informovanosti o rozvoji

    Svetový deň informovanosti o rozvoji vyhlásila Organizácia spojených národov v roku 1972. O dva roky skôr, práve 24. októbra 1970, bola prijatá medzinárodná rozvojová stratégia pre Druhú rozvojovú dekádu OSN. Cieľom Svetového dňa informovanosti o rozvoji je upozorniť celosvetovú verejnosť na rozvojové problémy a potrebu posilniť medzinárodnú spoluprácu na ich riešenie. Dátum svetového dňa sa zhoduje s Dňom OSN, aby zdôraznil kľúčovú úlohu OSN pri riešení rozvojových problémov.

Projekty

ocenenia.sk

Ocenenia - katalóg slovenských a medzinárodných ocenení a laureátov

Autorom projektu ocenenia.sk je Ing. Viliam Koza. Portál vznikol pod záštitou o.z. Osobnosti.sk a jeho realizátorom po technickej stránke je spoločnosť NWS. Prevázkovateľom portálu je redakcia Osobnosti.sk.Po úspešnom projekte osobnosti.sk prichádzame s ďalšim ambicióznym a bezpochyby celospoločensky prínosným portálom ocenenia.sk. Cieľom projektu je komplexné zmapovanie udelených ocenení a ich laureátov v Slovenskej republike a vo svete.

www.ocenenia.sk

__________________________________________________________

sochi2014.osobnosti.skSochi 2014 - komplexné informácie o XXII. zimných olympijských hrách v Soči a slovenských olympionikoch.

Osobnosti.sk v spolupráci s NWS spustili tento rok už v poradí druhý unikátny projekt tentokrát pri príležitosti XXII. ZOH určený pre všetkých priaznivcov zimných športov internetové stránkysochi2014.osobnosti.sk  
Návštevníci tu nájdu všetko potrebné o XXII. zimných olympijských hrách 2014, ktoré sa konajú v Ruskom Soči. Stránky prinášajú komplexné informácie o olympiáde, slovenskej olympijskej výprave, profily športovcoch, podrobný program hier ako aj priebežné výsledky a medailovú bilanciu jednotlivých účastníckych štátov. Zároveň sa tu môžete dočítať okrem iného aj historické informácie a fakty o predošlých ZOH, zaujímavé štatistiky a kuriozity a nechýba ani pravidelný spravodajský servis. Projekt vznikol aby aktuálne a komplexne informoval o úspechoch a účinkovaní Slovákov na olympiáde a má taktiež ambíciu napomôcť k zviditeľňovaniu slovenských olympionikov.      

redakcia Osobnosti.sk  

www.sochi2014.osobnosti.sk

__________________________________________________________

prezident.osobnosti.sk
Prezident - PREZIDENTSKÉ VOĽBY SR 2014

Osobnosti.sk v spolupráci s NWS spustili pre všetkých voličov hlavy štátu SR internetové stránky prezident.osobnosti.sk  
Návštevníci tu nájdu všetko potrebné ohľadom prezidentských volieb 2014, komplexné informácie o kandidátoch, ale aj mnoho iných zaujímavostí, ako napr. možnosť zúčastniť sa ankety, alebo vyjadriť svoje sympatie jednotlivým kandidátom. Stránky prinášajú informácie o bývalých a súčasnom prezidentovi SR ako aj pravidelný spravodajský servis a monitoring médií. Projekt vznikol ako nezávislá iniciatíva na podporu výberu najlepšieho kandidáta na post prezidenta Slovenskej republiky. 

www.prezident.osobnosti.sk

__________________________________________________________

primator.osobnosti.sk

Primátor - VOĽBA PRIMÁTORA HLAVNÉHO MESTA SR 2010

Projekt redakcie Osobnosti.sk na podporu výberu najlepšieho kandidáta na post primátora hlavného mesta SR Bratislavy.

www.primator.osobnosti.sk

__________________________________________________________

volby.osobnosti.sk

Voľby - VOĽBY DO NÁRODNEJ RADY SR 2006

Vo voľbách ide vždy o veľa. Tým skôr, ak ide o voľby parlamentné. Zloženie Národnej rady SR rozhoduje o tom, kto bude vo vláde, aké kvalitné zákony budú poslanci schvalovať, kam pôjdu prostriedky štátneho rozpočtu, aké budú ďalšie reformy. Preto nie je jedno, kto bude nás, občanov, zastupovať v najvyššom zákonodarnom zbore. Vstup Slovenska do Európskej únie a NATO, rovná daň, dôchodková reforma, platby v zdravotníctve, profesionalizácia armády, školné na vysokých školách, decentralizácia verejnej správy, zmluva o výhrade svedomia a ďalšie, to sú významné míľniky a reformy Slovenska, o ktorých prostredníctvom volených zástupcov rozhodujete práve vy. Projekt volby.osobnosti.sk vznikol preto, aby vám pomohol rozhodnúť sa, komu v júnových parlamentných voľbách odovzdať svoj hlas. Nájdete tu profily kandidátov, kompletné kandidátne listiny, informácie o politických stranách a ich lídroch, dôležité zákony a linky. Nehovoríme komu máte odovzdať svoj hlas, robíme však všetko pre to, aby ste sa mohli rozhodnúť správne. Nenechajte o svojej budúcnosti rozhodnúť iných. Využite svoje volebné právo. Poďte voliť. Projekt volby.osobnosti.sk bude vašim sprievodcom.

www.volby.osobnosti.sk

__________________________________________________________

oh.osobnosti.sk

OH - slovenskí olympionici a paralympionici

Stránka oh.osobnosti.sk je vytvorená v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom a Slovenským olympijským výborom. Projekt zahŕňa komplexnú databázu našich športovcov, prehľadne spracované životopisy, fotografie, rozhovory, ktoré by mali prispieť k lepšej informovanosti športuchtivých Slovákov. Okrem nich na oh.osobnosti.sk nájdete aj dokumenty týkajúce sa obidvoch partnerských organizácii, maskotov a prehľadné štatistiky a kompletné športové výsledky olympijských a paralympijských hier.

www.oh.osobnosti.sk

__________________________________________________________

vuc.osobnosti.sk

VÚC - ľudia a udalosti

Portál vuc.osobnosti.sk Vám prináša v osobitnej sekcie prehľady kandidujúcich, či už na posty poslancov alebo na samotných predsedov. Vytvorili sme kompletný prehľad kandidátov hlavne pre tých, ktorí nie sú presne rozhodnutí, ale aj pre tých, ktorí chcú vedieť o svojich kandidátoch čosi viac. Sekcia Voľby do VÚC je jedinečnou komplexnou databázou na Slovensku, ktorá zhromažďuje všetkých kandidátov na predsedov a poslancov VÚC podľa kraja a okresu. Všetky spracované informácie budú archivované a dostupné aj po skončení predvolebných kampaní i volieb.

www.vuc.osobnosti.sk

 

 

Výherca vedomostnej súťaže!

Výherca VII. kola vedomostnej súťaže!

bol vyžrebovaný šťastný výherca spomedzi zaregistrovaných súťažiacich na portáli Osobnosti.sk, ktorí sa zapojili do vedomostnej súťaže a správne zodpovedali vedomostné otázky.

nezvyčajný filter osobností

kontaktujte nás

tip na osobnost