sk  |  en
Nedeľa | 02.10.2022, 19:11 | meniny: Levoslav; zajtra: Stela
  • | Medzinárodný deň bez násilia

    Medzinárodný deň bez násilia bol vyhlásený OSN v roku 2007. V tento deň roku 1869 sa narodil Mahátma Gándhí, vodca nenásilného povstania Indov proti britskej koloniálnej nadvláde, priekopník filozofie a stratégie nenásilia, nenásilného odporu. Hlavnou myšlienkou tohto dňa je šírenie odkazu a posolstva nenásilia prostredníctvom vzdelávania a informovanosti verejnosti a zabezpečenie mieru, tolerancie, porozumenia a nenásilia.

  • | Svetový deň hospodárskych zvierat

    Svetový deň hospodárskych zvierat bol vyhlásený medzinárodným fórom ochranárskych organizácií v roku 1982. Každoročne si pripomíname, že na našej planéte žije 21 miliárd hospodárskych zvierat chovaných pre naše potreby. Podstatou tohto dňa je zvýšenie kontroly chovu hospodárskych zvierat, aby boli zabezpečené ich etologické potreby.

  • | Svetový deň úsmevu

    Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími.

doplňte alebo opravte informácie

Adela Banášová ( 41 r.)

slovenská moderátorka

Kategória: médiá, tváre a hlasy

* 12.10.1980 Slovensko, Bratislava

Slovensko

1

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie váhy

čínske znamenie opica

jubileum od narodenia 41 r.

 

všeobecné informácie

V televízii pracovala od svojich 16tich rokov, v teleráne. Skúšala, herectvo, modeling aj spev, ale potom objavila moderovanie a začala v ňom byť skutočne dobrá. 
Začínala ako moderátorka v slovenskom Fun Rádiu, so svojím kolegom Matejom "Sajfou" Cifrom uvádzali rannú show neskôr sa objavila v humoristickej relácii TV Markíza Sedem s r.o.
Prelomovým v jej kariére bolo uvádzanie troch sérií projektu Slovensko hľadá Superstar (STV, spoločne s Martinom „Pyco“ Rauschom).
Následne na Markíze uvádzala dva ročníky súťaže Let’s Dance (obdoba StarDance, opäť s Rauschom) a ve treťom sa sama zaradila medzi súťažiacich.
V relácii Slovensko má talent účinkovala ako porotkyňa.

Českí diváci ju poznajú zo spoločných projektov TV Markíza a TV Nova: Test národa (2006, moderovanie s Daliborom Gondík) a Česko Slovenská Superstar (2009, moderovanie s Leošom Marešom).
V roku 2010 bola porotkyňa česko-slovenskej televíznej show Talentmania.
V roku 2012 spolu s Petrom Vágnerom uvádzala "kulinársku šou" Recept na bohatstvo na TV Barrandov.
V roku 2013 účinkovala ako hosť v relácii QI - Na všetko máme odpoveď.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Univerzita Komenského, Bratislava (Filozofická fakulta, obor kulturológia.)

 

tvorba

S kolegom z FUN Rádia, Matejom „Sajfom" Cifrom vydala knižku „Veci, o ktorých viete pomerne málo".
Táto publikácia sa zaradila medzi najpredávanejšie v roku 2006.

 

Ocenenia:

Momentálne je s počtom sošiek 9 v doterajšej histórii cien OTO najoceňovanejšou osobnosťou slovenských televíznych obrazoviek.

2015
Ocenenie OTO - Moderátorka televíznych programov
2015
Ocenenie - Absolútny OTO

 

ostatné informácie

Jej otcom je slovenský diplomat a spisovateľ Jozef Banáš. ​
Je slobodná, v minulosti mala vzťah s finalistom prvej série Slovensko hľadá SuperStar Tomášom Bezdedom. V súčasnosti žije s tanečníkom Petrom Modrovským.

 

galéria

 

video

posledná aktualizácia 16.09.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost