sk  |  en
Streda | 20.11.2019, 18:00 | meniny: Félix; zajtra: Elvíra
 • | Deň spriemyselnenia Afriky

  V decembri 1989 Valné zhromaždenie OSN uznalo 20. november Dňom spriemyselnenia Afriky (Africa Industrialization Day). Jedná sa o deň, kedy vlády a ostatné organizácie v mnohých Afrických krajinách prezentujú skúmané spôsoby stimulácie Africkej industrializácie.

 • | Medzinárodný deň bez fajčenia

  Medzinárodný deň bez fajčenia, alebo tiež nefajčiarsky deň, je podporovaný Medzinárodnou úniou boja proti rakovine (UICC). Tento deň je venovaný prevencii, zvýšeniu informovanosti o cigaretách, o ich negatívnom vplyve na ľudský organizmus, o riziku ochorenia na rakovinu pľúc a vzniku srdcovo – cievnych chorôb. Hlavným cieľom je presvedčiť ľudí, aby sa vzdali tejto drogy a spoločne vyvinuli úsilie boja proti zákerným chorobám vedúcich k predčasnej smrti.

 • | Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov

  Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov je podporovaný Medzinárodnou evanjelickou alianciou od roku 1996. Deň je venovaný modlitbám za veriacich po celom svete, ktorí kvôli viere v Ježiša Krista trpia prenasledovaním a násilím. Cieľom je upozorniť na túto skutočnosť a vytvoriť vhodné opatrenia k vytvoreniu náboženskej slobody.

 • | Svetový deň detí

  Hoci na Slovensku sa Medzinárodný deň detí oslavuje 1. júna, celosvetovo bolo jeho stanovenie odporúčané na 20. novembra. Odporučenie dalo Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov uznesením 836 (IX) zo dňa 14. decembra 1954. V tento deň by sme si mali pripomínať bratstvo a porozumenie medzi deťmi a mali by sme ho venovať aktivitám s deťmi, myslieť na ich dobro a životné podmienky vo svete. Výbor tiež odporúčal zasvätiť tento deň myšlienke a cieľom Charty národov.

doplňte alebo opravte informácie

PhDr. Alena Heribanová ( 64 r.)

moderátorka, bývalá hlásateľka

Kategória: tváre a hlasy

* 11.04.1955 Slovensko, Piešťany

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie baran

čínske znamenie koza

jubileum od narodenia 64 r.

Vzdelanie

1970 - 1974 gymnázium v Trenčíne
1974 - 1979 Filozofická fakulta Univerzity Komenského, odbor angličtina – slovenčina
1985 doktorát (titul PhDr.), na Univerzite Komenského, Bratislava

Študijné pobyty:
1976 Londýn
2000 Londýn, BBC

Životopis

Alena Heribanová vyštudovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, odbor angličtina – slovenčina , štúdium ukončila doktorantským titulom. Po ukončení štúdia vyhrala konkurz na programovú hlásateľku Československej televízie a odvtedy nepretržite pôsobí v STV. Je vydatá, s manželom Jozefom Heribanom majú dve dcéry Tamaru (1985) a Barbaru (1990).
Alena Heribanová je autorkou a moderátorkou televíznych autorských projektov Siesta, Soireé z Mlynskej doliny, Babinec, Anjeli strážni.
Ako autorka programov a moderátorka účinkovala v medzinárodných projektoch v USA, v Kanade, štátoch Európy, či v Austrálii. Podieľala sa tiež na produkcii televíznych projektov (televízny seriál Cestovná horúčka), uvádza rôzne firemné prezentácie pre známe spoločnosti. V Soule (Kórea) úspešne prezentovala Slovenský olympijský projekt ZOH 2006 Poprad – Tatry. V Káhire (Egypt) spolupracovala ako autorka projektu a moderátorka na prvom Tenorovom gala pod pyramídami pre japonskú televíziu Kansai TV...
Je reklamnou tvárou kampaní viacerých spoločností. Pre Avon pôsobí od začiatku v kampani zameranej na boj proti rakovine prsníka(2001 – 2008),bola tvárou kampane spoločnosti Zepter cosmetics, Jacobs Suchard Figaro - kampaň Za vôňou kávy/ Brazília, Keňa, Kolumbia 1999/, je novou tvárou Interklinik - centra zdravia a krásy a v roku 2007 spolupracovala na kampani pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.
Aktívne ovláda anglický, nemecký a ruský jazyk. Je zakladateľkou a spolumajiteľkou umeleckej agentúry Herial, s.r.o. (2003). Je lídrom tímu, ktorý sa venuje klientom, kľúčovou osobou v oblasti internej komunikácie a predsedníčkou Dámskeho klubu Herial.
V súčasnosti je autorkou a moderátorkou relácie Anjeli strážni na obrazovke STV.

Ocenenia:

1995 televízne ocenenie - Žena obrazovky
2009 Slovenka roka v oblasti komunikácie a médií
- umiestnila sa v prvej trojici súťaže ženského týždenníka Žena roka
- niekoľkokrát získala víťazstvo ankiet Šarm a nominácie na cenu OTO

Tvorba

2000 Vždy s úsmevom (spolupráca s J. Benkovou), Motýľ
2002 Babinec s Alenou Heribanovou, Motýľ
ľudia, svet, cestovanie, šport
zdroj: foto: internet

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost