sk  |  en
Streda | 20.03.2019, 03:46 | meniny: Víťazoslav, Klaudius; zajtra: Blahoslav
  • | Medzinárodný deň štastia

    20. marec bol vyhlásený za Medzinárodný deň šťastia Organizáciou spojených národov 12. júla 2012. Jeho vyhlásenie bolo iniciatívou Bhutánu, himalájskeho kráľovstva, ktoré meria prosperitu ukazovateľom hrubého národného šťastia. Rezolúcia OSN vyzýva jednotlivé členské štáty, aby Deň šťastia primeraným spôsobom oslavovali, napr. prostredníctvom vzdelávania alebo verejných aktivít.

  • | Svetový deň divadla pre deti a mládež

    Pod záštitou Medzinárodnej asociácie divadiel pre deti a mládež (ASSITEJ) sa oslavuje od roku 2001 Svetový deň divadla pre deti a mládež. Je určený na podporu práv detí a mládeže na umelecké a kultúrneho obohacovanie sa. V detskom divadle sa stáva mladé publikum svedkom nielen známych životných skúseností, ale aj doposiaľ neznámych, ktoré mu rozširujú obzory.

doplňte alebo opravte informácie

Andrej Meszároš ( 33 r.)

hokejový obranca

Kategória: kolektívne

* 13.10.1985 Slovensko, Považská Bystrica

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie váhy

čínske znamenie byvol

jubileum od narodenia 33 r.

Životopis

POZRI AJ PROFIL na sochi2014.osobnosti.sk

VÝŠKA A VÁHA: 182/82
KLUB: Ottawa Senators, NHL
TRÉNER: Bryan Murray
POST, DRŽANIE HOKEJKY: obranca - ľavé
HLAVNÉ ŠPORTOVÉ VÝSLEDKY: MS 2004: 4. Slovenská reprezentácia: 17 zápasov. V roku 2003 člen strieborného tímu Slovenska na MS do 18 rokov, majster Slovenska 2004 s Duklou Trenčín. Táto sezóna v NHL k 10. januáru (v Ottawe): 41 zápasov, 3 góly, 14 asistencií, 17 bodov, +26 bodov, 28 trestných minút
RODINNÝ STAV: slobodný
ZAUJÍMAVOSTI: Draftovaný v roku 2004 Ottawou ako 23. celkove. Najmladší hráč majstrovstiev sveta 2004. V sezóne 2004/05 hral za Vancouver vo WHL. V NHL debutoval v tejto sezóne tesne pred svojimi 20. narodeninami. Veľmi rýchlo sa stal jedným z kľúčových hráčov Ottawy a jedným z najpríjemnejších prekvapení medzi nováčikmi NHL, s pozoruhodnou dĺžkou pobytu na ľade i štatistikou plus/mínus bodov. Je jedným z najperspektívnejších obrancov sveta.

Andrej Meszároš sa stal nepostrádateľnou súčasťou Ottawy a do jeho hry stále viac púšťa istotu. Pri pohľade na jeho hru by nikto nepovedal, že je to jeho prvá sezóna v NHL. Možno budú niektorí namietať na výber hráča mesiaca, ale podľa SlovakNHL.sk bol v poslednom mesiaci roku 2005 najlepší. Je mladý a talentovaný.
Nováčik v NHL. Andrej má medzi Slovákmi najlepšie štatistiky +/-, keď nazbieral už 26 plusových bodov. V tejto štatistike sa radí medzi absolútnu špicu NHL, keď najlepší hráč má 27 plusových bodov. V decembri pomohol svojmu tímu obrannou prácou a aj gólmi a bodmi, ktoré prišli v ten najvhodnejší okamžik. Jeho prednosťou je, že sa dokáže vyhýbať vylúčeniam.

V sezóne 2006/2007 patril k 50 najlepším obrancom v NHL, v základnej časti súťaže zaznamenal 7 gólov a 28 asistencií, v hodnotení plus/mínus bodov si zapísal mínus 15 bodov.

POZRI AJ PROFIL na sochi2014.osobnosti.sk
zdroj: www.slovaknhl.sk www.olympic.sk

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost