sk  |  en
Utorok | 20.11.2018, 20:52 | meniny: Félix; zajtra: Elvíra
 • | Deň spriemyselnenia Afriky

  V decembri 1989 Valné zhromaždenie OSN uznalo 20. november Dňom spriemyselnenia Afriky (Africa Industrialization Day). Jedná sa o deň, kedy vlády a ostatné organizácie v mnohých Afrických krajinách prezentujú skúmané spôsoby stimulácie Africkej industrializácie.

 • | Medzinárodný deň bez fajčenia

  Medzinárodný deň bez fajčenia, alebo tiež nefajčiarsky deň, je podporovaný Medzinárodnou úniou boja proti rakovine (UICC). Tento deň je venovaný prevencii, zvýšeniu informovanosti o cigaretách, o ich negatívnom vplyve na ľudský organizmus, o riziku ochorenia na rakovinu pľúc a vzniku srdcovo – cievnych chorôb. Hlavným cieľom je presvedčiť ľudí, aby sa vzdali tejto drogy a spoločne vyvinuli úsilie boja proti zákerným chorobám vedúcich k predčasnej smrti.

 • | Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov

  Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov je podporovaný Medzinárodnou evanjelickou alianciou od roku 1996. Deň je venovaný modlitbám za veriacich po celom svete, ktorí kvôli viere v Ježiša Krista trpia prenasledovaním a násilím. Cieľom je upozorniť na túto skutočnosť a vytvoriť vhodné opatrenia k vytvoreniu náboženskej slobody.

 • | Svetový deň detí

  Hoci na Slovensku sa Medzinárodný deň detí oslavuje 1. júna, celosvetovo bolo jeho stanovenie odporúčané na 20. novembra. Odporučenie dalo Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov uznesením 836 (IX) zo dňa 14. decembra 1954. V tento deň by sme si mali pripomínať bratstvo a porozumenie medzi deťmi a mali by sme ho venovať aktivitám s deťmi, myslieť na ich dobro a životné podmienky vo svete. Výbor tiež odporúčal zasvätiť tento deň myšlienke a cieľom Charty národov.

doplňte alebo opravte informácie

Anton Popovič ( 53 r.)

dirigent, skladateľ

Kategória: hudba

* 10.07.1965 Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie rak

čínske znamenie had

jubileum od narodenia 53 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Je aktívny ako skladateľ, aranžér i producent. Popri slovenských premiérach diel súčasných svetových skladateľov (Satie, Andriessen, Pärt a i.) uviedol vo svetovej premiére balet Sattó kanadského skladateľa Pierrea Michauda, ako aj početné diela slovenských autorov. Spolupracoval s poprednými vydavateľstvami Slovart Records, Christophorus, dirigoval niekoľko úspešných nahrávok hudieb k filmom. Patril medzi študentských aktivistov v zamatovej revolúcii 1989 Aj v súčasnosti je slobodný aktívny občiansky aktivista: Zachráňte Tatry, park na Belopotockého.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Konzervatórium Bratislava (hra na trúbke a na bicích nástrojoch)
-
VŠMU (dirigovanie)
-
Kráľovske konzervatórium v Haagu (navštevoval kurzy dirigovania (Jac van Steen, Ed Spanjaard, Jan Boogarts), kompozície (Louis Andriessen) a kurzy zamerané na interpretačnú prax starej hudby (Jan Kleinbussink).)

 

tvorba

2007 - Hudba k tanečnému muzikálu Popolvár (SND, Bratislava)

Hudba Antona Popoviča v Popolvárovi je žánrovo veľmi pestrá. Zvuk symfonického orchestra tu strieda džez,rock,rock and roll a pop.

Diskografia

2005 - Tomáš Boroš: Anava, Daniel Matej: Make love not art! (Lucy’s Diamonds Are Forever), Christian Wolff: Bratislava, Allison Cameron: Rainsnout, Richard Ayres: No. 15 (kind in een tuin vol verrassingen), BRATISLAVA.CD
2001 - Vladimír Godár: Záhrada, Vladimír Godár: Krajinka, Vladimír Godár: Hudba k filmom Martina Šulíka. TITANIC, s.r.o. - TT 0001-2-131 CD
1999 - Peter Zagar: Štyri skladby, Peter Zagar: Hudba k videu, Peter Zagar: Apocalypsis Iohannis, Peter Zagar: Apocalypsis. Slovart Records - SR 0032 CD
1999 - Vladimír Godár: Barkarola, Vladimír Godár: Music for Cello. Slovart Records - SR-0027 CD
1995 - Daniel Matej: 383 – Music for Two (in the “Mondschein”), Daniel Matej: Musica aeterna, Daniel Matej: Video (Billboards), BETWEEN. MUSICA - 790023-2, Viedeň CD
1992 - Peter Zagar: Hudba k videu, VENI ensemble. Hudobný fond - SF 0004 2131CD
1992 - Martin Burlas: Kríž a kruh, elektroakustická hudba. Radio Bratislava - CECM EM CD 001, 002 CD

 

galéria

zdroj: www.bkis.info, spracovala Monika Martišková
posledná aktualizácia 28.12.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost