sk  |  en
Streda | 20.03.2019, 18:11 | meniny: Víťazoslav, Klaudius; zajtra: Blahoslav
  • | Medzinárodný deň štastia

    20. marec bol vyhlásený za Medzinárodný deň šťastia Organizáciou spojených národov 12. júla 2012. Jeho vyhlásenie bolo iniciatívou Bhutánu, himalájskeho kráľovstva, ktoré meria prosperitu ukazovateľom hrubého národného šťastia. Rezolúcia OSN vyzýva jednotlivé členské štáty, aby Deň šťastia primeraným spôsobom oslavovali, napr. prostredníctvom vzdelávania alebo verejných aktivít.

  • | Svetový deň divadla pre deti a mládež

    Pod záštitou Medzinárodnej asociácie divadiel pre deti a mládež (ASSITEJ) sa oslavuje od roku 2001 Svetový deň divadla pre deti a mládež. Je určený na podporu práv detí a mládeže na umelecké a kultúrneho obohacovanie sa. V detskom divadle sa stáva mladé publikum svedkom nielen známych životných skúseností, ale aj doposiaľ neznámych, ktoré mu rozširujú obzory.

doplňte alebo opravte informácie

Mgr. Augustín Bačinský ( 69 r.)

Starokatolícka cirkev na Slovensku, biskup

Kategória: cirkev

* 20.10.1949 Lok, okres Levice

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie váhy

čínske znamenie byvol

jubileum od narodenia 69 r.

Vzdelanie

Cyrilometodská teologická fakulta v Bratislave

Životopis

Narodil sa 20.10.1949 v Loku pri Leviciach. Po troch rokoch sa rodina presťahovala do malebného kraja Malej Fatry, Dolnej Tižiny, odkiaľ pochádzajú obaja jeho rodičia. Keď absolvoval strednú školu vo Varíne, nastúpil povinnú vojenskú službu. Po jej skončení začal študovať na Cyrilometodskej teologickej fakulte v Bratislave. Školu úspešne dokončil a v roku 1977 bol vysvätený na kňaza. Pre otvorený nesúhlas s povinným celibátom však nemohol ďalej účinkovať a vzhľadom na svoje teologické vzdelanie vo vtedajšej dobe bol nútený vystriedať niekoľko robotníckych zamestnaní. V roku 1980 sa oženil a začal pôsobiť v Brne ako starokatolícky kňaz. V roku 1995 sa stal zakladateľom Starokatolíckej cirkvi na Slovensku ako samostatného právneho subjektu a štátom uznanej cirkvi. Docielil prijatie cirkvi za riadneho člena Ekumenickej rady cirkví v Slovenskej republike. V roku 2002 participoval na dosiahnutí podpísania významnej zmluvy medzi štátom a registrovanými cirkvami.

Má svätenie i východnej cirkvi, postgraduálne študoval na Pravoslávnej fakulte v Prešove, ako i na Kresťanskokatolíckej fakulte vo Švajčiarsku. 8. februára 2004 bol vysvätený na biskupa arcibiskupom Antóniom José da Costa Raposom. Je členom Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v SR, zástupcom predsedu Medzinárodnej katolíckej biskupskej konferencie - Únie katolíckych cirkví. Členom vládnej komisie pre naplňovanie zmluvy medzi štátom a cirkvami, predsedom Synodálnej rady a biskupom Starokatolíckej cirkvi na Slovensku a čestným kanonikom episkopálnej ortodoxnej misie v Taliansku.
zdroj: Biskupský úrad Starokatolíckej cirkvi na Slovensku

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost