sk  |  en
Nedeľa | 29.01.2023, 09:16 | meniny: Gašpar; zajtra: Ema

doplňte alebo opravte informácie

Dodo Dubán ( 38 r.)

spevák, gitarista

Kategória: hudba

* 07.06.1964

† 25.04.2003 Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie blíženci

čínske znamenie drak

jubileum od úmrtia 19 r.

jubileum od narodenia 58 r.

 

všeobecné informácie

 

Karol Radvanszky, Zsolt Csókás, Tibor Fazekas spolu s Dodom Dubánom založili v obci Bátorove Kosihy v roku 1988 hard rockovú skupinu Money Factor. Dodo Dubán v nej účinkoval ako spevák a gitarista. V roku 1992 nahrali svoj debutový album Svadba čertov, na ktorom boli hity ako „Zostreľ ma prvou ranou“, ale hlavne „Vráť trochu lásky medzi nás“, ktorá je považovaná za jednu z najlepších slovenských rockových balád. V roku 1993 Dodo Dubán opustil Money Factor, kde ho nahradil Jozef Banovič

Dodo Dubán zomrel 25. apríla 2003 podvečer. Na jeho počesť Miko Hladký z Gladiatoru, Kuko z Horkýže Slíže, Igor Timko z No Name, Martin Máček zo skupiny Babylon, spevák Kuly z Desmodu, Vratko Rohoň z Iné kafe, Robo Papp a Rasťo Kopina z kapely Nocadeň naspievali nové podanie piesne Vráť trochu lásky medzi nás.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Absolvent práva
Dubán sa začiatkom 90. rokov presadil ako člen hardrockového združenia Money Factor, známeho aj hitom Vráť trochu lásky.
1993
túto skupinu opustil a vzápätí dostal ponuku Ďurindu na pôsobenie v Tublatanke. Tej sa v tom čase rozpadala pôvodná zostava s Paľom Horváthom a Ďurom Černým. V novom obsadení populárnej hardrockovej formácie Dubán obsluhoval sprievodnú gitaru a na niektorých skladbách sa podieľal aj autorsky. S Tublatankou nahral štyri albumy.
1996
vydal sólový album Survive The Night.
1998
spieval na Novej scéne v pôvodnom slovenskom muzikáli Kráľ Dávid.

 

tvorba

 

galéria

posledná aktualizácia 11.05.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost