sk  |  en
Nedeľa | 04.12.2022, 22:56 | meniny: Barbora, Barbara; zajtra: Oto
  • | Sviatok sv. Barbory

    Sv. Barbora žila na konci 3. storočia v Nikomédii v Turecku. Narodila sa v pohanskej rodine. Pre nenaplnenie vôle otca Dioskura vydať sa skončila zavretá vo veži s dvomi oknami, kde tajne študovala, prijala krst a dala vybúrať tretie okno, čo pre ňu symbolizovalo Najsvätejšiu trojicu. Otec ju za tento čin potrestal smrťou. Potrestaný bol aj jej otec, ktorého zasiahol blesk a bol predvedený pred Boží súd. Sv. Barbora je patrónkou baníkov, delostrelcov, veží, roľníkov, architektov, stavebných robotníkov, zvonárov, kováčov a zajatcov.

doplňte alebo opravte informácie

Ing. Gabriela Matečná ( 58 r.)

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka 2016 - (SNS)

Kategória: politika

* 28.11.1964 Slovensko

Slovensko

1

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie strelec

čínske znamenie drak

jubileum od narodenia 58 r.

 

všeobecné informácie

Vzdelanie, ktoré získala na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre, kde vyštudovala fytotechnický odbor, si doplnila štúdiom v Komisii Európskej únie - Rozvoj poradenských služieb na podporu rozvoja primárnej poľnohospodárskej produkcie.

Pracovala vo Výskumnom ústave agroekológie v Michalovciach a v ďalších spoločnostiach, v ktorých sa zaoberala projektmi pre poľnohospodárske podniky. Bola tiež súkromným poradcom v tejto oblasti. V rokoch 2004 - 2007 pracovala v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a v ďalšom období bola nezávislým poradcom. Na Slovenskom pozemkovom fonde pracovala Gabriela Matečná v roku 2008 ako vedúca odboru prevodu a prenájmu a od marca 2010 tu bola vedúcou referátu tvorby cien a verifikácie.

Od apríla 2012 je Gabriela Matečná generálnou riaditeľkou Slovenského pozemkového fondu.

Od marca 2016 ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

posledná aktualizácia 12.12.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost