sk  |  en
Streda | 17.07.2019, 13:06 | meniny: Bohuslav; zajtra: Kamila
  • | Výročie deklarácie o zvrchovanosti SR - pamätný deň

    Deň 17. júl 1992 sa stal významným dňom v novodobých dejinách Slovenska. Prijatie Deklarácie o Zvrchovanosti SR, ako významný krok k naplneniu sebaurčenia slovenského národa, si každý rok pripomíname zapálením vatier. Prvá Vatra zvrchovanosti bola zapálená na Kremnických baniach. Odvtedy uplynulo 15 rokov, a dnes sa môže s istotou povedať, že to bol významný štátnický krok, ktorý viedok k vzniku vlastného štátu – Slovenskej republiky.

doplňte alebo opravte informácie

Ing. Gabriela Matečná ( 54 r.)

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka 2016 - (SNS)

Kategória: politika

* 28.11.1964 Slovensko

Slovensko

1

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie strelec

čínske znamenie drak

jubileum od narodenia 54 r.

 

všeobecné informácie

Vzdelanie, ktoré získala na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre, kde vyštudovala fytotechnický odbor, si doplnila štúdiom v Komisii Európskej únie - Rozvoj poradenských služieb na podporu rozvoja primárnej poľnohospodárskej produkcie.

Pracovala vo Výskumnom ústave agroekológie v Michalovciach a v ďalších spoločnostiach, v ktorých sa zaoberala projektmi pre poľnohospodárske podniky. Bola tiež súkromným poradcom v tejto oblasti. V rokoch 2004 - 2007 pracovala v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a v ďalšom období bola nezávislým poradcom. Na Slovenskom pozemkovom fonde pracovala Gabriela Matečná v roku 2008 ako vedúca odboru prevodu a prenájmu a od marca 2010 tu bola vedúcou referátu tvorby cien a verifikácie.

Od apríla 2012 je Gabriela Matečná generálnou riaditeľkou Slovenského pozemkového fondu.

Od marca 2016 ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

posledná aktualizácia 12.12.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost