sk  |  en
Nedeľa | 04.12.2022, 22:11 | meniny: Barbora, Barbara; zajtra: Oto
  • | Sviatok sv. Barbory

    Sv. Barbora žila na konci 3. storočia v Nikomédii v Turecku. Narodila sa v pohanskej rodine. Pre nenaplnenie vôle otca Dioskura vydať sa skončila zavretá vo veži s dvomi oknami, kde tajne študovala, prijala krst a dala vybúrať tretie okno, čo pre ňu symbolizovalo Najsvätejšiu trojicu. Otec ju za tento čin potrestal smrťou. Potrestaný bol aj jej otec, ktorého zasiahol blesk a bol predvedený pred Boží súd. Sv. Barbora je patrónkou baníkov, delostrelcov, veží, roľníkov, architektov, stavebných robotníkov, zvonárov, kováčov a zajatcov.

doplňte alebo opravte informácie

Ivan Tásler ( 43 r.)

spevák skupiny IMT Smile

Kategória: hudba

* 16.07.1979 Slovensko, Prešov

Slovensko

-1

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie rak

čínske znamenie koza

jubileum od narodenia 43 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Jeho otec Miroslav Tásler je hudobníkom, ktorý pôsobil napr. v hudobnej skupine Beatmakers, Roams, Nálada a ďalších. Brat Miroslav Tásler je hudobník, s ktorým založil hudobnú skupinu IMT Smile.

So skupinou I.M.T. Smile, ktorej jadro dnes tvorí už len so starším bratom Mirom a basgitaristom Tomášom Okresom vydal albumy: Klik-klak (1997), Valec (1998), Valec extra (1999) a Nech sa páči (2000). Z hitov: Nepoznám, Vrany, Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička, Tajné milovanie, Úprimnú sústrasť, Opri sa o mňa, Za dedinou, Mám chuť. Sólový album s názvom Tásler vydal v roku 2002. Kompiláciu mapujúcu najväčšie hity Diamant (2005). Ivan Tásler nahral svoju sólovku s jednoduchým názvom Tásler. Z nahrávania albumu IMT Smile vznikol dokument s názvom Letmý pohľad. V lete 2005 z kapely odišiel basgitarista Tomy Okres. V decembri ho nasledoval aj Viktor Špak. Tomáš Okres a Viktor Špak založili novú kapelu Cirkus. Ivan Tásler sa presťahoval z Prešova do Bratislavy. 2006 vydal soundtrack k dokumentárnemu seriálu, ktorý natočil s Verou Wisterovou po potulkách v Austrálii s názvom Ivan Tásler uvádza Karavan šou. Tento seriál sa objavil následne aj na DVD pod názvom Karavan šou DVD. Ivan Tásler sa producensky podielal na vzniku albumu Jarove pesničky, sú to pesničky z autorského pera Jara Filipa spievane viacerými známimi interpretmi (aj IMT Smile). 2009 vyšiel Best Of IMT Smile - Limited Edition.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Ľudová škola umenia (odbor klavír)
-
Prešovská univerzita (Pravoslávna fakulta, odbor teológia)

 

tvorba

2009 Best Of IMT Smile - Limited Edition.
2008 Hlava má 7 otvorov + koncertné DVD
2007 IMT SMILE LIVE
2006 Niečo s nami je
2004 Exotica
2003 IMTSmile
2002 Tásler
2000 Nech sa páči
1998 Valec
1997 Klik Klak

 

ostatné informácie

Ženatý

 

galéria

posledná aktualizácia 11.01.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost