sk  |  en
Nedeľa | 24.10.2021, 04:15 | meniny: Kvetoslava; zajtra: Aurel
  • | Deň organizácie spojených národov

    24. októbra 1945 vstúpila do platnosti Charta OSN, ktorá je dňom vzniku Organizácie spojených národov. Od roku 1948 sa tento deň pripomína ako Deň OSN. Tento deň tradične sprevádzajú verejné zhromaždenia, diskusie a konferencie pripomínajúce vznik Organizácie spojených národov, jej aktivity, ciele a výsledky. Organizácia spojených národov bola založená po druhej svetovej vojne 51 krajinami, ktoré sa zaviazali k zachovávaniu medzinárodného mieru a bezpečnosti, rozvoju priateľských vzťahov medzi národmi a podpore sociálneho rozvoja, lepšej životnej úrovne a ľudských práv. V súčasnosti má OSN 192 členov.

  • | Medzinárodný deň školských knižníc

    Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa od roku 1999. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

  • | Svetový deň informovanosti o rozvoji

    Svetový deň informovanosti o rozvoji vyhlásila Organizácia spojených národov v roku 1972. O dva roky skôr, práve 24. októbra 1970, bola prijatá medzinárodná rozvojová stratégia pre Druhú rozvojovú dekádu OSN. Cieľom Svetového dňa informovanosti o rozvoji je upozorniť celosvetovú verejnosť na rozvojové problémy a potrebu posilniť medzinárodnú spoluprácu na ich riešenie. Dátum svetového dňa sa zhoduje s Dňom OSN, aby zdôraznil kľúčovú úlohu OSN pri riešení rozvojových problémov.

doplňte alebo opravte informácie

Ivan Tásler ( 42 r.)

spevák skupiny IMT Smile

Kategória: hudba

* 16.07.1979 Slovensko, Prešov

Slovensko

-1

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie rak

čínske znamenie koza

jubileum od narodenia 42 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Jeho otec Miroslav Tásler je hudobníkom, ktorý pôsobil napr. v hudobnej skupine Beatmakers, Roams, Nálada a ďalších. Brat Miroslav Tásler je hudobník, s ktorým založil hudobnú skupinu IMT Smile.

So skupinou I.M.T. Smile, ktorej jadro dnes tvorí už len so starším bratom Mirom a basgitaristom Tomášom Okresom vydal albumy: Klik-klak (1997), Valec (1998), Valec extra (1999) a Nech sa páči (2000). Z hitov: Nepoznám, Vrany, Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička, Tajné milovanie, Úprimnú sústrasť, Opri sa o mňa, Za dedinou, Mám chuť. Sólový album s názvom Tásler vydal v roku 2002. Kompiláciu mapujúcu najväčšie hity Diamant (2005). Ivan Tásler nahral svoju sólovku s jednoduchým názvom Tásler. Z nahrávania albumu IMT Smile vznikol dokument s názvom Letmý pohľad. V lete 2005 z kapely odišiel basgitarista Tomy Okres. V decembri ho nasledoval aj Viktor Špak. Tomáš Okres a Viktor Špak založili novú kapelu Cirkus. Ivan Tásler sa presťahoval z Prešova do Bratislavy. 2006 vydal soundtrack k dokumentárnemu seriálu, ktorý natočil s Verou Wisterovou po potulkách v Austrálii s názvom Ivan Tásler uvádza Karavan šou. Tento seriál sa objavil následne aj na DVD pod názvom Karavan šou DVD. Ivan Tásler sa producensky podielal na vzniku albumu Jarove pesničky, sú to pesničky z autorského pera Jara Filipa spievane viacerými známimi interpretmi (aj IMT Smile). 2009 vyšiel Best Of IMT Smile - Limited Edition.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Ľudová škola umenia (odbor klavír)
-
Prešovská univerzita (Pravoslávna fakulta, odbor teológia)

 

tvorba

2009 Best Of IMT Smile - Limited Edition.
2008 Hlava má 7 otvorov + koncertné DVD
2007 IMT SMILE LIVE
2006 Niečo s nami je
2004 Exotica
2003 IMTSmile
2002 Tásler
2000 Nech sa páči
1998 Valec
1997 Klik Klak

 

ostatné informácie

Ženatý

 

galéria

posledná aktualizácia 11.01.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost