sk  |  en
Štvrtok | 02.04.2020, 11:32 | meniny: Zita; zajtra: Richard
 • | Európsky deň akcii za práva migrantov

  Európsky deň akcii za práva migrantov - Európsky deň akcií za práva migrantov sa pripomína od 31.1.2004 a vznikol z iniciatívy Európskeho sociálneho fóra. Medzinárodná migrácia v európskych krajinách má už dlhodobo rastúcu tendenciu, a preto je potrebné upozorniť na problémy s tým súvisiace a na potláčanie práv migrantov. Často im je upierané právo na prístup k spravodlivosti, zamestnanosti, sociálne právo a zdravotné služby. V prípade prekročenia povolenej dĺžky pobytu sa stávajú terčom obchodovania s ľuďmi, sú nútení pracovať v tieňovej ekonomike alebo v zamestnaní, ktoré nezodpovedá ich kvalifikácii a vzdelaniu, sú nebezpečné a vykonávané za najnižšie mzdy.

 • | Medzinárodný deň detskej knihy

  Medzinárodný výbor pre detskú knihu IBBY, vyhlásený v 1967; v ten deň 1805 sa narodil dánsky rozprávkar H. Ch. Andersen

 • | Svetový deň povedomia o autizme

  Svetový deň povedomia o autizme - Autizmus, ochorenie, ktorému v decembri roku 2007 OSN venovala svetový deň. Autizmus je celoživotné postihnutie a jeho výskyt má stúpajúcu tendenciu. Vzhľadom na závažné sociálne a ekonomické dopady na chorého a jeho rodinu sa stáva celospoločenským problémom. Tento deň je určený na pomoc osobám s autizmom, na zvýšenie povedomia o tomto ochorení v celej spoločnosti, rozširovať informácie týkajúce sa dôležitosti včasnej diagnózy a skorého zásahu.

 • | Zelený štvrtok

  Posledný štvrtok pred Veľkou nocou, ktorým sa začína veľkonočné trojdnie Zelený štvrtok, Veľký piatok a Biela sobota - obdobie utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Vo štvrtok večer slávil Ježiš poslednú večeru so svojimi učeníkmi. Premenil chlieb a víno na svoje telo a krv a ustanovil tak dve sviatosti: kňazstva a eucharistie. V Zelený štvrtok sa večerná svätá omša slávi na pamiatku ustanovenia Sviatosti Oltárnej.

doplňte alebo opravte informácie

Jana Dukátová ( 36 r.)

vodná slalomárka, majsterska sveta z roku 2006

Kategória: individuálne

* 13.06.1983 Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie blíženci

čínske znamenie prasa

jubileum od narodenia 36 r.

 

všeobecné informácie

 

Jana Dukátová je úspešná slovenská vodná slalomárka. Do kajaku sa po prvýkrát posadila, keď mala jedenásť rokov a odvtedy zbiera medaily na divokej vode doma i v zahraničí.

Je trojnásobnou majsterkou Európy do 23 rokov a medzi seniorkami si v roku 2006 vybojovala zlatú medailu na Majstrovstvách sveta.

Členka Slávie UK Bratislava sa po prvých úspechoch v juniorskom veku okamžite zaradila do seniorskej reprezentácie a už v prvom roku skončila v TOP 10 v medzinárodnom rebríčku vodných slalomárok. Dnes je táto reprezentantka SR zaradená do vrcholového strediska v Národnom športovom centre a jej trénerom a zároveň aj manažérom je Robert Orokocký.

Takisto je podporovaná Medzinárodným olympijským výborom v projekte „Olympijská solidarita“ ako výrazný talent a ašpirant na zisk medaile na OH 2008. Od roku 2004 je členkou olympijského "Top tímu" Slovenskej Republiky. Rok 2006 bol pre kanoistku Janu Dukátovú najúspešnejšou sezónou, podarilo sa jej zvíťaziť na už spomínaných seniorských majstrovstvách sveta, rovnako triumfovala medzi juniorkami a prvé miesto si vypádlovala aj na vysokoškolskom šampionáte.

Najväčšie úspechy:

2008:

2. miesto Majstrovstvá Európy v Krakove, 3 x K1

6. miesto Majstrovstvá Európy v Krakove, K1

2006:

1. miesto Majstrovstvá sveta

1. miesto Majstrovstvá Európy do 23 rokov

2. miesto Svetový pohár v Seu d´Urgell

4. miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára

1. miesto Akademické Majstrovstvá sveta

1. miesto Majstrovstvá Slovenska

2005:

1. miesto Majstrovstvá Európy do 23 rokov

2. miesto Svetový pohár v Aténach

2. miesto Svetový pohár v Augsburgu

4. miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára

1. miesto Majstrovstvá Slovenska

2004:

1. miesto Majstrovstvá Európy do 23 rokov

6. miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára

3. miesto Majstrovstvá Slovenska

knihy, world wide web, internetový marketing, nové komunikačné technológie

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Filozofická fakulta UK (odbor: Knižničná a informačná veda)

 

športové aktivity

2003
Je trojnásobnou majsterkou Európy do 23 rokov a medzi seniorkami si v roku 2006 vybojovala zlatú medailu na Majstrovstvách sveta.
2006
bol pre kanoistku Janu Dukátovú najúspešnejšou sezónou, podarilo sa jej zvíťaziť na už spomínaných seniorských majstrovstvách sveta, rovnako triumfovala medzi juniorkami a prvé miesto si vypádlovala aj na vysokoškolskom šampionáte.

 

Ocenenia:

sa stala víťazkou ankety o najúspešnejších športovcov Slovenského zväzu kanoistiky za rok 2006.
získala od predstaviteľov hlavného mesta ocenenie Najúspešnejšieho športovca Bratislavy a Bratislavského kraja v roku 2006.

 

ostatné informácie

Slavia UK
od 2004
je členkou olympijského "Top tímu" Slovenskej Republiky.

 

galéria

zdroj: www.janadukatova.sk
posledná aktualizácia 22.04.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost