sk  |  en
Nedeľa | 29.01.2023, 09:31 | meniny: Gašpar; zajtra: Ema

doplňte alebo opravte informácie

Jana Majeská ( 49 r.)

moderátorka, víťazka ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2003

Kategória: tváre a hlasy

* 28.05.1973 Slovensko, Poprad

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie blíženci

čínske znamenie byvol

jubileum od narodenia 49 r.

Vzdelanie

1994 - 1998 - Filozofická fakulta UK Bratislava , odbor -Propagácia
1987 - 1991 - Gymnázium v Poprade

Životopis

Jana Majeská prežila prvých osemnásť rokov u rodičov v podtatranskej dedinke Gerlachov. Na začiatku 90-tych rokov sa presťahovala do Bratislavy.

Od roku 1991 - 1993 pracovala v zdravotníctve ako dokumentaristka na RTG oddelení. Lákala ju však práca v médiách, ku ktorej sa dostala v roku 1993 vo FUN Rádiu. Poslucháči ju poznali pod menom „Tatranka“, s ktorým tri roky moderovala denné relácie, no aj Fun news. V roku 1994 sa rozhodla (popri práci) pre vysokoškolské štúdium.

Od 1.júla 1996 pracuje v Slovenskej televízii. Najprv ako redaktorka - moderátorka v štúdiu Banská Bystrica, od decembra 1998 v Hlavnej redakcii Spravodajstva v Bratislave, ako moderátorka. V ankete Osobnosť televíznej obrazovky 2003 jej diváci prejavili svoje sympatie a „Tatranka“ Jana sa stala naj moderátorkou spravodajských a publicistických relácií.

Televíznym divákom sa prihovára večer zo štúdia hlavnej spravodajskej relácie STV.

S typickým úsmevom a šibalským pohľadom  uvádza aj rôzne spoločenské a kultúrne podujatia - či už festivaly, charitatívne akcie, konferencie, tlačové besedy (napr. Ekotopfilm, Vojenský čin roka , IBM konferenciu,...atď). So svojimi rozhlasovými i televíznymi skúsenosťami sa delí so študentmi prvej Súkromnej školy moderátorov v Bratislave.
Je vášnivou vodičkou, rada cestuje, poznáva nové miesta, krajiny, miluje slnko a more. Rada tiež chodí do divadla, za kultúrou, no medzi jej záľuby patrí aj leňošenie a relax pri dobrej hudbe.
zdroj: F.Nižňanský, spracovala Monika Martišková

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost