sk  |  en
Pondelok | 20.11.2017, 03:41 | meniny: Félix; zajtra: Elvíra
 • | Deň spriemyselnenia Afriky

  V decembri 1989 Valné zhromaždenie OSN uznalo 20. november Dňom spriemyselnenia Afriky (Africa Industrialization Day). Jedná sa o deň, kedy vlády a ostatné organizácie v mnohých Afrických krajinách prezentujú skúmané spôsoby stimulácie Africkej industrializácie.

 • | Medzinárodný deň bez fajčenia

  Medzinárodný deň bez fajčenia, alebo tiež nefajčiarsky deň, je podporovaný Medzinárodnou úniou boja proti rakovine (UICC). Tento deň je venovaný prevencii, zvýšeniu informovanosti o cigaretách, o ich negatívnom vplyve na ľudský organizmus, o riziku ochorenia na rakovinu pľúc a vzniku srdcovo – cievnych chorôb. Hlavným cieľom je presvedčiť ľudí, aby sa vzdali tejto drogy a spoločne vyvinuli úsilie boja proti zákerným chorobám vedúcich k predčasnej smrti.

 • | Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov

  Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev a prenasledovaných kresťanov je podporovaný Medzinárodnou evanjelickou alianciou od roku 1996. Deň je venovaný modlitbám za veriacich po celom svete, ktorí kvôli viere v Ježiša Krista trpia prenasledovaním a násilím. Cieľom je upozorniť na túto skutočnosť a vytvoriť vhodné opatrenia k vytvoreniu náboženskej slobody.

 • | Svetový deň detí

  Hoci na Slovensku sa Medzinárodný deň detí oslavuje 1. júna, celosvetovo bolo jeho stanovenie odporúčané na 20. novembra. Odporučenie dalo Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov uznesením 836 (IX) zo dňa 14. decembra 1954. V tento deň by sme si mali pripomínať bratstvo a porozumenie medzi deťmi a mali by sme ho venovať aktivitám s deťmi, myslieť na ich dobro a životné podmienky vo svete. Výbor tiež odporúčal zasvätiť tento deň myšlienke a cieľom Charty národov.

doplňte alebo opravte informácie

Mgr. Jozef Oklamčák ( 61 r.)

žurnalista, publicista, producent, vydavateľ, manažér súťaží krásy a eventov

Kategória: biznis a podnikanie, manažéri

* 14.04.1956 Slovensko, Sobrance

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie baran

čínske znamenie opica

jubileum od narodenia 61 r.

 

všeobecné informácie

Na Slovensku i vo svete je jeho meno profesne spojené najmä so ženskou krásou, nakoľko je zakladateľom novodobej tradície súťaži krásy MISS v Československu v roku 1988 a zakladateľom a organizátorm MISS SLOVENSKO a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK. Od roku 1976 žije v Bratislave a v iných mestách po celom svete. Je spolumajiteľom rodinnej firmy - umeleckej, reklamnej a produkčnej agentúry - OKLAMČÁK PRODUCTION, majiteľ spoločnosti ČESKOSLOVENSKÝ LEV. Ako člen aktívne pôsobí vo viacerých renomovaných medzinárodných porotách : MISS EUROPE, MISS INTERCONTINENTAL, TOP MODEL OF THE WORLD, MISS GLOBE, MISS MODEL OF THE WORLD.

Profesionálnu kariéru začínal v roku 1981 ako pracovník tlačového odboru SÚV SZM, neskôr v pozícii vedúceho odboru až do roku 1989. V tomto období pôsobil aj na Federálnom úrade pre tlač a informácie v Prahe. Dlhé roky pôsobil ako hovorca hudobno-zábavných mládežníckych festivalov a podujatí, z ktorých najvýznamnejšie boli : HUDOBNÝ FESTIVAL MLADÝCH v Bojniciach, FESTIVAL POLITICKEJ PIESNE v Martine, ROCKFEST v Prahe, BRATISLAVSKÉ DŽEZOVÉ DNI, BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI. V rokoch 1990 - 1992 bol hovorcom RADY MLÁDEŽE SLOVENSKA.
Po tomto období sa vydal na podnikateľskú dráhu ako organizátor, či producent, mnohých významných kultúrno-spoločenských podujatí, okrem iných: - hudobnej súťaže ROCKLET - 31.12.1992- 1.1.1993 - oslavy VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY - 1992 otvorenie HOTELA DANUB v Bratislave - 1995,1996 športovej tradície ADIDAS STREET BALL v SR.

Do povedomia verejnosti a do mediálnej pozornosti sa po rozdelení spoločného štátu dostal najmä ako zakladateľ, producent, manažér a organizátor súťaže krásy MISS, neskôr MISSIS, MISTER, LADY a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK v Slovenskej republike.

Okrem toho je organizátorom a producentom aj ďalších televíznych projektov, ako ankety osobnosti ŠARM, ale i MUŽ ROKA, TOP AUTO, MISS & BOY KAMARÁTA, MODELKA ROKA. Je zakladateľom a organizátorom tradičnej JOZEFOVSKEJ PARTY, ktorá sa koná pravidelne v predvečer menín jozefov 18.marca. Je producentom JOZEFOVSKEJ HYMNY, ale i JOZEFOVSKEJ VODKY, JOZEFOVSKÝCH CIGÁR, JOZEFOVSKÉHO VÍNA, JOZEFOVSKÝCH KLOBÁS a JOZEFOVSKÉHO CHLEBA. Je zakladateľom a zároveň prezidentom projektu ČESKOSLOVENSKÝ LEV, zoskupenia známych a úspešných ľudí, športového, kultúrneho a spoločenského života. Vo svojich radoch združuje majstrov Európy, majstrov sveta, olympijských víťazov, reprezentantov Českej a Slovenskej republiky, ale aj bývalého Československa. Okrem toho, jeho členmi sú aj známi a úspešní herci, speváci, umelci a osobnosti kultúrneho a spoločenského života, ale aj ľudia ktorí vo svojej profesii dosahujú významné úspechy - známi podnikatelia, politici, právnici, lekári, riaditelia a majitelia firiem. Od roku 1994 je majiteľ licencií pre medzinárodné súťaže krásy a v prípade MISS MODEL OF THE WORLD aj pre Slovenskú a Českú republiku. Od roku 1995 je spolumajiteľ, najpredávanejšieho, hudobného teens časopisu na Slovensku - KAMARÁT. Je 2 - násobný účastník futbalových majstrovstiev sveta v showbiznise v Moskve. Je odborným garantom súťaže krásy MISS SLOVAKIA OF USA v NEW YORKU i účastníkom mnohých medzinárodných podujatí a členom poroty súťaží krásy v USA, Čine, Japonsku, Rusku, Ukrajine, Libanone, Turecku, Bielorusku, Francúzsku, Arménsku, Kórei, Nemecku, atď. atď. Je majiteľom licencie a ochrannej známky, pre organizovanie MISS EUROPEN UNION, TOP MODEL EUROPEAN UNION a MISS MODEL EUROPEAN UNION pre celú EU.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Univerzita Komenského, Bratislava (Filozofická fakulta, Katedra žurnalistiky)

 

tvorba

Odborná publikácia: ABECEDA ÚSPEŠNEJ MISS /1988/ 
Producentom Jozefovskej hymny 

 

galéria

 

video

zdroj: Ing. Anna Oklamčáková
posledná aktualizácia 05.08.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost