sk  |  en
Nedeľa | 04.12.2022, 22:08 | meniny: Barbora, Barbara; zajtra: Oto
  • | Sviatok sv. Barbory

    Sv. Barbora žila na konci 3. storočia v Nikomédii v Turecku. Narodila sa v pohanskej rodine. Pre nenaplnenie vôle otca Dioskura vydať sa skončila zavretá vo veži s dvomi oknami, kde tajne študovala, prijala krst a dala vybúrať tretie okno, čo pre ňu symbolizovalo Najsvätejšiu trojicu. Otec ju za tento čin potrestal smrťou. Potrestaný bol aj jej otec, ktorého zasiahol blesk a bol predvedený pred Boží súd. Sv. Barbora je patrónkou baníkov, delostrelcov, veží, roľníkov, architektov, stavebných robotníkov, zvonárov, kováčov a zajatcov.

doplňte alebo opravte informácie

Mgr. Jozef Oklamčák ( 66 r.)

žurnalista, publicista, producent, vydavateľ, manažér súťaží krásy a eventov

Kategória: biznis a podnikanie, manažéri

* 14.04.1956 Slovensko, Sobrance

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie baran

čínske znamenie opica

jubileum od narodenia 66 r.

 

všeobecné informácie

Na Slovensku i vo svete je jeho meno profesne spojené najmä so ženskou krásou, nakoľko je zakladateľom novodobej tradície súťaži krásy MISS v Československu v roku 1988 a zakladateľom a organizátorm MISS SLOVENSKO a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK. Od roku 1976 žije v Bratislave a v iných mestách po celom svete. Je spolumajiteľom rodinnej firmy - umeleckej, reklamnej a produkčnej agentúry - OKLAMČÁK PRODUCTION, majiteľ spoločnosti ČESKOSLOVENSKÝ LEV. Ako člen aktívne pôsobí vo viacerých renomovaných medzinárodných porotách : MISS EUROPE, MISS INTERCONTINENTAL, TOP MODEL OF THE WORLD, MISS GLOBE, MISS MODEL OF THE WORLD.

Profesionálnu kariéru začínal v roku 1981 ako pracovník tlačového odboru SÚV SZM, neskôr v pozícii vedúceho odboru až do roku 1989. V tomto období pôsobil aj na Federálnom úrade pre tlač a informácie v Prahe. Dlhé roky pôsobil ako hovorca hudobno-zábavných mládežníckych festivalov a podujatí, z ktorých najvýznamnejšie boli : HUDOBNÝ FESTIVAL MLADÝCH v Bojniciach, FESTIVAL POLITICKEJ PIESNE v Martine, ROCKFEST v Prahe, BRATISLAVSKÉ DŽEZOVÉ DNI, BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI. V rokoch 1990 - 1992 bol hovorcom RADY MLÁDEŽE SLOVENSKA.
Po tomto období sa vydal na podnikateľskú dráhu ako organizátor, či producent, mnohých významných kultúrno-spoločenských podujatí, okrem iných: - hudobnej súťaže ROCKLET - 31.12.1992- 1.1.1993 - oslavy VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY - 1992 otvorenie HOTELA DANUB v Bratislave - 1995,1996 športovej tradície ADIDAS STREET BALL v SR.

Do povedomia verejnosti a do mediálnej pozornosti sa po rozdelení spoločného štátu dostal najmä ako zakladateľ, producent, manažér a organizátor súťaže krásy MISS, neskôr MISSIS, MISTER, LADY a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK v Slovenskej republike.

Okrem toho je organizátorom a producentom aj ďalších televíznych projektov, ako ankety osobnosti ŠARM, ale i MUŽ ROKA, TOP AUTO, MISS & BOY KAMARÁTA, MODELKA ROKA. Je zakladateľom a organizátorom tradičnej JOZEFOVSKEJ PARTY, ktorá sa koná pravidelne v predvečer menín jozefov 18.marca. Je producentom JOZEFOVSKEJ HYMNY, ale i JOZEFOVSKEJ VODKY, JOZEFOVSKÝCH CIGÁR, JOZEFOVSKÉHO VÍNA, JOZEFOVSKÝCH KLOBÁS a JOZEFOVSKÉHO CHLEBA. Je zakladateľom a zároveň prezidentom projektu ČESKOSLOVENSKÝ LEV, zoskupenia známych a úspešných ľudí, športového, kultúrneho a spoločenského života. Vo svojich radoch združuje majstrov Európy, majstrov sveta, olympijských víťazov, reprezentantov Českej a Slovenskej republiky, ale aj bývalého Československa. Okrem toho, jeho členmi sú aj známi a úspešní herci, speváci, umelci a osobnosti kultúrneho a spoločenského života, ale aj ľudia ktorí vo svojej profesii dosahujú významné úspechy - známi podnikatelia, politici, právnici, lekári, riaditelia a majitelia firiem. Od roku 1994 je majiteľ licencií pre medzinárodné súťaže krásy a v prípade MISS MODEL OF THE WORLD aj pre Slovenskú a Českú republiku. Od roku 1995 je spolumajiteľ, najpredávanejšieho, hudobného teens časopisu na Slovensku - KAMARÁT. Je 2 - násobný účastník futbalových majstrovstiev sveta v showbiznise v Moskve. Je odborným garantom súťaže krásy MISS SLOVAKIA OF USA v NEW YORKU i účastníkom mnohých medzinárodných podujatí a členom poroty súťaží krásy v USA, Čine, Japonsku, Rusku, Ukrajine, Libanone, Turecku, Bielorusku, Francúzsku, Arménsku, Kórei, Nemecku, atď. atď. Je majiteľom licencie a ochrannej známky, pre organizovanie MISS EUROPEN UNION, TOP MODEL EUROPEAN UNION a MISS MODEL EUROPEAN UNION pre celú EU.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Univerzita Komenského, Bratislava (Filozofická fakulta, Katedra žurnalistiky)

 

tvorba

Odborná publikácia: ABECEDA ÚSPEŠNEJ MISS /1988/ 
Producentom Jozefovskej hymny 

 

galéria

 

video

zdroj: Ing. Anna Oklamčáková
posledná aktualizácia 05.08.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost